Skocz do zawartości

Pompa paliwa


lukasz1t

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi koledzy, jak to jest, że mi pompa paliwa przecieka... facepalm%5B1%5D.gif Wymieniłem ostatnio membranę, bo stara już była w kiepskim stanie. Wyjąłem pompkę, rozebrałem, wyczyściłem, założyłem nową membranę, złożyłem, założyłem pompkę do auta i nic nie pompowało... pad.gif Okazało się, że sprężyny zapomniałem zamontować zlosnik.gif No to dawaj jeszcze raz wszystko rozkładać i składać. W końcu zaczęło działać, ale jakoś tak na obwodzie głowicy pompki zrobiło się mokro, dokręciłem ale nic to nie pomogło, wręcz było gorzej, cała wystająca część membrany była mokra. Jeszcze raz to wszystko rozebrałem, wyczyściłem, skręciłem (starałem się równomiernie skręcać i niezbyt mocno żeby nie pokrzywić niczego), a ona dalej cieknie angryfire.gif

Czy ja coś źle robię? niewiem.gif Wcześniej tam żadnej uszczelki nie było, silikonów czy innych takich wynalazków, tylko po prostu zwyczajnie skręcone i nic się nie działo. Czemu to badziewie cieknie i co zrobić żeby przestało? furious.gifklnie.gif

EDIT: Dodam, że przecieka benzyna, olej nie cieknie hmm.gificon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że raczej jest pęknięta, bo po rozłożeniu wszystkiego na części pierwsze, wyczyszczeniu, dokładnym ponownym złożeniu jest jeszcze gorzej, bo teraz przy ręcznym pompowaniu benzyna dosłownie pryska z jednego miejsca...

Co za szajs produkują klnie.gifangryfire.giffurious.gif Na tej pompce może ze 200 km zrobiłem... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi na to, że raczej jest pęknięta, bo po rozłożeniu wszystkiego na części pierwsze,

> wyczyszczeniu, dokładnym ponownym złożeniu jest jeszcze gorzej, bo teraz przy ręcznym

> pompowaniu benzyna dosłownie pryska z jednego miejsca...

> Co za szajs produkują Na tej pompce może ze 200 km zrobiłem...

Jak nie ma pęknięcia to sprawdź, jak bardzo ją pokrzywiłeś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi koledzy, jak to jest, że mi pompa paliwa przecieka... Wymieniłem ostatnio membranę,

> bo stara już była w kiepskim stanie. Wyjąłem pompkę, rozebrałem, wyczyściłem, założyłem nową

> membranę, złożyłem, założyłem pompkę do auta i nic nie pompowało... Okazało się, że sprężyny

> zapomniałem zamontować No to dawaj jeszcze raz wszystko rozkładać i składać. W końcu zaczęło

> działać, ale jakoś tak na obwodzie głowicy pompki zrobiło się mokro, dokręciłem ale nic to nie

> pomogło, wręcz było gorzej, cała wystająca część membrany była mokra. Jeszcze raz to wszystko

> rozebrałem, wyczyściłem, skręciłem (starałem się równomiernie skręcać i niezbyt mocno żeby nie

> pokrzywić niczego), a ona dalej cieknie

> Czy ja coś źle robię? Wcześniej tam żadnej uszczelki nie było, silikonów czy innych takich

> wynalazków, tylko po prostu zwyczajnie skręcone i nic się nie działo. Czemu to badziewie

> cieknie i co zrobić żeby przestało?

> EDIT: Dodam, że przecieka benzyna, olej nie cieknie

Ja u siebie zmieniłem pompę na nową za całe 18 PLN - jak chcesz to ci kupię taką...

Szkoda zabawy z robzbieraniem za takie pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja u siebie zmieniłem pompę na nową za całe 18 PLN - jak chcesz to ci kupię taką...

> Szkoda zabawy z robzbieraniem za takie pieniądze...

Owszem, z jednej strony masz rację, tylko że ja u siebie mam taką hybrydę - spód jest od Łady, góra od Poloneza - dzięki temu mam ręczną pompkę, a to wyjątkowo przydatna rzecz ok.gif A że nie mogłem akurat dostać całej pompki od Łady, to kupiłem tylko górę od Poloneza. W każdym razie teraz już działa waytogo.gif

285411098-pompa.jpg

Tak jak mówiłem, pęknięta była obudowa, musiałem wymienić. Za dużo pary w rękach mam i nie wytrzymała hehe.gif

post-129023-14352514373749_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.