Skocz do zawartości

Wtryskiwacz od seicento/pandy/w sienie 1,6 16V (ściema ASO)


maciey76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów

Jak będzie zachowywał się silnik sieny 1.6 16V, gdy jeden z wtryskiwaczy będzie innego typu - IWP095 (1 otworek, stosowane w seicento/panda/punto z mniejszymi silnikami 1,0-1,2), podczas gdy 3 pozostałe będą prawidłowe - IWP001 (4 otworki)? Proszę o opinie bo mam wrażenie że ASO FIATA robi mnie w trąbkę...

irked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile ilość wtryskiwanego paliwa może być ta sama, to już sposób rozpylenia jest napewno inny, co

> może powodować inną pracę tego cylindra

Dokładnie, mam takie same podejrzenia i potwierdziłem u dwóch niezależnych mechaników..

W największym skrócie sprawa miała się tak: pojechałem do ASO na wymianę przetartych cieknących gumowych przewodów paliwowych w komorze silnika (wada fabryczna sieny 1.6 - wymieniają w ramach kampanii serwisowej). Cały szczęśliwy cool.gif po odebraniu auta zauważyłem dziwną pracę silnika - szarpanie (bardziej na zimnym) i trudne wchodzenie na obroty. Pojechałem znowu do serwisu - zabrali auto, na trzeci dzień diagnoza - wtryskiwacz nr 2 do wymiany - 200 zł skasowali za diagnostykę, gość się nagadał ile to musieli się narobić żeby dojść do tego.

Oczywiście zaproponowano wymianę wtrysku - 800 zł angryfire.gif. Zabrałem auto, niezależny fachowiec wyciągnął listwę i wtryski - okazało się że wtrysk nr 2 jest INNY od pozostałych (IWP095 stosowany w seicento,pandzie i punto), reszta - prawidłowo IWP001. Podejrzewał że wtrysk ten mógł "się zamienić" podczas wymiany przewodów, silnik pracował gorzej więc kolejna kaska za diagnostykę i ew. jak się klienta naciągnie to naprawa...

Jestem trzecim właścicielem mojej sienki ale przejechałem tym autem 50 tys km znam je i z silnikiem nigdy nie było problemów - nie wierzę żeby ten wtrysk siedział tam cały czas.

Raczej gościom nie udowodnię celowego działania ale to kolejne potwierdzenie żeby unikać ASO szerokim łukiem mad.gif

Byłoby niedobrze gdyby klient nic nie zapłacił i był zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ta kampania jeszcze trwa??

> przechodziłem ją prawie 5 lat temu...

> swojom szosom - trzeba być niezłym hu... żeby taki numer z wtryskiem odwalić

Dokladnie, jak trwa to moze pojechalbym z Ojca Sienką - o ile jeszcze nie byl.

Co do tematu - ewidentnie podmienili i tna w uja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.