Skocz do zawartości

[VC] Otwieranie bagażnika (przycisk)


golec20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam elektryczną pokrywę bagażnika w swojej Vectrze i napotkałem ostatnio taki problem.

Jeśli otwieram i zamykam klapę z przycisku na kluczyku, wszystko działa prawidłowo.

Jeśli otwieram i zamykam klapę z przycisku na klapie (zewnętrznego i wewnętrznego, wszystko działa prawidłowo.

Jeśli chcę otworzyć klapę z przycisku na drzwiach kierowcy słyszę tylko PIKNIĘCIE (jak np. przy zapamiętywaniu stacji radiowej) i nic się nie dzieje.

Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

Wcześniej to działało. Akumulator nie był odłączany. Nie działa zarówno gdy nie ma kluczyka w stacyjce, jaki i z nim, na wyłączonym i włączonym silniku.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Mam elektryczną pokrywę bagażnika w swojej Vectrze i napotkałem ostatnio taki problem.

> Jeśli otwieram i zamykam klapę z przycisku na kluczyku, wszystko działa prawidłowo.

> Jeśli otwieram i zamykam klapę z przycisku na klapie (zewnętrznego i wewnętrznego, wszystko działa

> prawidłowo.

> Jeśli chcę otworzyć klapę z przycisku na drzwiach kierowcy słyszę tylko PIKNIĘCIE (jak np. przy

> zapamiętywaniu stacji radiowej) i nic się nie dzieje.

> Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

> Wcześniej to działało. Akumulator nie był odłączany. Nie działa zarówno gdy nie ma kluczyka w

> stacyjce, jaki i z nim, na wyłączonym i włączonym silniku.

> Jakieś pomysły?

Mam to samo tyle że czasami się otworzy próbowałem różnych opcji ale żadnej logiki w tym nie znalazłem. Na razie sobie odpuściłem ale może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

> Wcześniej to działało. Akumulator nie był odłączany. Nie działa zarówno gdy nie ma kluczyka w

> stacyjce, jaki i z nim, na wyłączonym i włączonym silniku.

> Jakieś pomysły?

a nie trzeba tego jakoś zaprogramować jak np otwieranie/zamykanie wszystkich szyb z pilota i\czy automatyczne zamykanie się auta po ruszeniu?

Druga myśl na szybko: może jest jakiś myk uniemożliwiający przypadkowe otwarcie klapy w czasie jazdy?

Nie mam tego dobrodziejstwa więc tak sobie analizuję hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie trzeba tego jakoś zaprogramować jak np otwieranie/zamykanie wszystkich szyb z pilota i\czy

> automatyczne zamykanie się auta po ruszeniu?

> Druga myśl na szybko: może jest jakiś myk uniemożliwiający przypadkowe otwarcie klapy w czasie

> jazdy?

> Nie mam tego dobrodziejstwa więc tak sobie analizuję

Nie posiadam instrukcji w języku polskim mam tylko w jakimś pogańskim niderlandzkim. Tłumaczenie przez gogle translatora to bez sens i szkoda czasu bo wychodzą takie głupoty że aż strach to czytać hehe.gif

Znowu w instrukcji od wersji przed nic na ten temat nie znalazłem. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

"Po włożeniu kluczyka do wyłącznika zapłonu i zaciągnięciu hamulca ręcznego nacisnąć i przytrzymać przycisk (otwierania klapy w zespole włączników) w drzwiach kierowcy przez ok. 1 sekundę. Klapa tylna zostanie otwarta elektrycznie."

Zamykanie (w książce zwane "zasuwaniem" grinser006.gif):

"po włożeniu kluczyka do wyłącznika zapłonu nacisnąć (wiadomy) przycisk w drzwiach kierowcy i przytrzymać aż do zamknięcia klapy".

I jeszcze:

"Otwieranie i zamykanie klapy tylnej jest sygnalizowane trzykrotnym błyśnięciem tylnych kierunkowskazów"

Ciekawostka:

"Jeśli pokrywa bagażnika nie zostanie zamknięta w ciągu 20 minut od otwarcia, przycisk w klapie tylnej staje się nieaktywny".

A teraz do samochodów marsz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Działa

> Kombinowałem z otwartymi -zamkniętymi drzwiami, włączonym -wyłączonym zapłonem, ale nie wpadłem na

> to że zależy to od ręcznego

czyli dobrze kombinowałem że jest zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem. Zaciągasz ręczny - nie jedziesz. Nie jedziesz - możesz otworzyć waytogo.gif

Teraz to logiczne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.