Skocz do zawartości

czas pracy


ulik87

Rekomendowane odpowiedzi

> Panowie, takie pytanie. Zakładając rozpoczęcie pracy w niedzielę o 12;30 i odpoczynek tygodniowy

> 24h muszę rozpocząć pauzę w sobotę po południu.ale czy do tego czasu mogę wykonać 7 cykli

> pracy? Ja uważam że tylko 6, ale doświadczony kolega jest odmiennego zdania.

> Dzięki, pozdrawiam,

> D.

Słyszałem na radyjku ostatnio, że nie ma już cykli... Znaczy że możesz zrobić 8 cykli w tygodniu przykładowo ale nie możesz innych czasów przekroczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, takie pytanie. Zakładając rozpoczęcie pracy w niedzielę o 12;30 i odpoczynek tygodniowy

> 24h muszę rozpocząć pauzę w sobotę po południu.ale czy do tego czasu mogę wykonać 7 cykli

> pracy? Ja uważam że tylko 6, ale doświadczony kolega jest odmiennego zdania.

> Dzięki, pozdrawiam,

> D.

6 dni kalendarzowych lub 6 cykli, zależy co pierwsze wypadnie. Sprawdzałem to dokładnie jakieś pół roku temu bo ktoś się ze mną kłócił, że jak w 6 dni się zmieści to może nawet i 7 czy 8 sztycht zrobić.

Ale... aby się upewnić spojrzałem w ustawę a tam ku mojemu zdziwieniu stoi:

"Tygodniowy okres odpoczynku rozpoczyna się nie później niż

po zakończeniu sześciu okresów 24 godzinnych licząc od

końca poprzedniego tygodniowego okresu odpoczynku.

L 102/6 PL Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej 11.4.2006"

Jako ciekawostkę jeszcze dodam, że jak rozpoczynasz tydzień w niedzielę, na przykład ruszasz o 20, żeby o 22 być na granicy z Niemcami to te cztery godziny liczą Ci się do poprzedniego tygodnia. Weekend zaczyna się o północy z niedzieli na poniedziałek. Co z kolei też nasuwa pytania bo tacha elektroniczne liczą czas w UTC.

Generalnie podsumowując swoje ledwie cztery lata za kółkiem muszę powiedzieć, że co kierowca i co policjant to innego czasu przestrzegają. Nikt nie zna się na tym do końca i na niczyjej opinii nie można polegać. Nawet nie próbujcie w tej sprawie dzwonić do ITD bo to śmiech. Dzwoniłem trzy razy i więcej nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.