Skocz do zawartości

Renault Thalia-naprawa po kolicji


Maciek.Be

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące Renault Thalia. Teść miał lekką kolizję kilka dni temu, wgniecione są drzwi przednie i tylne od prawej strony, zarysowany tylny błotnik. Samochód ubezpieczony w PZU OC+AC, czekamy na wycenę szkody.

Rzeczoznawca powiedział że samochód jest warty pomiędzy 7-8 tyś i możliwe że będzie to szkoda całkowita. Czy drzwi z Renault Clio II z roczników podobnych będą pasowały do Thalii? Gdzie w Thalii znajdę numer kodu lakieru?

Ile może kosztować montaż drzwi w zakładzie lakierniczym (montaż, spasowanie, podłączenie elektryki itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda samochód, zarysowany jest jeszcze tylny błotnik.

sam0604o.th.jpg

sam0607d.th.jpg

sam0609x.th.jpg

Czy drzwi od Renault Clio II będą pasowały ? Ile może kosztować wymiana drzwi u mechanika Waszym zdaniem ? Czekamy na wycenę z PZU żeby określić sposób naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi same w sobie sa takie same...ale ze względu na uszkodzenia chyba jedynie wymiana wchodzi w grę, polecam Ci sprawę załatwic bezgotówkowo - niech blacharz walczy z ubezpieczalnią, niedawno miałem podobny przypadek (drzwi wgniecone i do malowania, podobnie jak błotnik), tylko, że walka była z compensa , teraz bede pisał odwołanie, bo nie uwzględniono, zadrapania na tylnych drzwiach (rzeczoznawca chyba ślepy był)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem tak się złożyło że byłem przy oględzinach rzeczoznawcy.

Wszystko co było uszkodzone zostało zapisane, jak oceni to centrala to zobaczymy.

Co do formy naprawy i rozliczenia to zdecydujemy jak będzie mowa jaką kwotę chcą wypłacić.

Samochód ma prawie 11 lat więc wydaje mi się że sensownie było by kupić drzwi używane i wymienić.

Para drzwi + koszty wysyłki około 500zł, nie wiem ile wymiana i montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko widze ze jest wiec zostaje ci szukac golych furtek ktore możesz nabyc od 100 do 150 + KW każdy elemen u lakiernika lacznie z blacharka i pasowaniem jest od 250 do 350 na gotowca na gotwca moim zdaniem 1,500 max 2,000 i masz kompleta do odbioru tez zalezy jak sie dogadasz czy on czesci zalatwia czy ty cena wachadlowa tamta cena to cena hipotezowa do ugadania wstawiasz placisz i nic wiecej cie nie obchodzi termin odbierasz i smigasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną brak wyceny z PZU. Sprawdzają ile samochód jest warty po stłuczce i wystawili go na wirtualna aukcję.

Nie bardzo rozumie bo teściowie nie umieli wytłumaczyć o co chodzi. Będzie wycena to będzie można załatwiać naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam to kumpel miał taki manewr z licytacja sprawdzaja wpierw czy jest zainteresowanie może być tak ze wyplaca ci grosze a licytacja wyrowna do rownowartosci wozu najlepiej porob dokladne fotki lub filmik i posmigaj po warsztatach i popytaj o wycene bo na taki dzwonek szkoda wozu na aukcje jak by było zle to by sie go oplacilo pogonic kumpel miał podluznice walniete wiiec mu sie oplacilo i wes dokladny kosztorys szkody -ogledzin co opisali jak wycenili w pzu czy na czym ci czego nie cieli stawek bo potrafia

ps a jak nie chcesz na tym zarobic a ma być na czysto to wal na warsztat i rob bezgotowkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumie na czym ten system polega.

Samochód nie będzie raczej na sprzedaż, teściowie mają go od nowości.

Samochód ma 10 lat, przebieg poniżej 100 tyś km. Użytkowany jest do przewożenia osoby niepełnosprawnej więc potrzebny jest duży bagażnik na wózek.

Jeśli zaoferują np. ~4000zł na naprawę to kupił bym drzwi i wymienił a jeśli będą kombinowali to trzeba wstawić samochód do warsztatu i robić bezgotówkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system powalony mym zdaniem ale i tak zanim zlozysz jakie kolwiek podpisy czy tescie zobacz protokol szkody ogledzin co opisane co i jak wycenione niegodz sie na żadna licytacje szkoda wozu tym bardziej ze komus sluzy a te moski szukaja jeleni by tanio pogonili a ubezpieczenie malo zaplacilo

ps

moje zdanie przed podpisem zobacz protokol co i jak wycenili i naprawiaj wozidlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.