Skocz do zawartości

Megi II 1.4


Piotr_T

Rekomendowane odpowiedzi

Upatrzylem sobie takie autko. W katalogu serwisowym widze, ze byly wersje 82 KM i 98 KM - da sie poznac po numerze nadwozia lub jakos zewnetrznie ? Drugie pytanie, bardziej ogolne, jak awaryjne jest to auto (chodzi konkretnie o ten silnik - 1.4 16V) ? Zawieszenie jest w miare trwale czy padliniaste ? Upatrzone ma 8 lat - z jakimi awariami sie liczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Upatrzylem sobie takie autko. W katalogu serwisowym widze, ze byly wersje 82 KM i 98 KM - da sie

> poznac po numerze nadwozia lub jakos zewnetrznie ? Drugie pytanie, bardziej ogolne, jak

> awaryjne jest to auto (chodzi konkretnie o ten silnik - 1.4 16V) ? Zawieszenie jest w miare

> trwale czy padliniaste ? Upatrzone ma 8 lat - z jakimi awariami sie liczyc ?

moc to na 99% 98 koni. Silnik z benzyniaków jest najmniej awaryjny. Jedyny problem to padające cewki, ale łatwo temu zaradzić. Zawieszenie raczej trwałe, wybijają się standardowe rzeczy: łączniki stabilizatora i łożyska kolumny macPhersona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik jest bardzo fajny i jak ktoś umie jeździć ekonomicznie to utrzyma spalanie w trybie mieszanym 5,5-6 litrów bez problemu. Ja jak oddawałem siostrze Megane I FL to z 70 tys.km średnie spalanie miałem 5,5 litra. Siostra teraz ma 6,5l/100km ale ona nie umie jeździć ekonomicznie i więcej po mieście jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Upatrzylem sobie takie autko. W katalogu serwisowym widze, ze byly wersje 82 KM i 98 KM - da sie

> poznac po numerze nadwozia lub jakos zewnetrznie ? Drugie pytanie, bardziej ogolne, jak

> awaryjne jest to auto (chodzi konkretnie o ten silnik - 1.4 16V) ? Zawieszenie jest w miare

> trwale czy padliniaste ? Upatrzone ma 8 lat - z jakimi awariami sie liczyc ?

Ja również mam taki motor.Złego słowa o nim powiedzeć nie mogę.Do tego mam instalację LPG.Nic złego się nie dzieje.W tym silniku brak jest KZFR, więc jedna rzecz mniej do naprawy.Zawieszenie typowe,do naprawy w każdym warsztacie.Mój ma powyżej 100.000 i ma prawie oryginalne zawieszenie.Teraz mam do wymiany sworzeń wahacza.Niestety, ja u siebie nie stwierdziłem spalania w cyklu mieszanym na poziomie 6-6.5 litra. Widocznie nie umiem jeździć. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli 1,4 nie ma KZFR a 1,6 ma?

Tak

> A te karty na odpalanie psuje sie to?i

Są 2 typy: zwykła, która działa jak pilot i kluczyk w jednym (wkłada się ja do czytnika i odpalasz samochód) - te są ok

i drugu typ Hands Free tu wystarczy mieć kartę przy sobie żeby otworzyć i odpalić samochód - te są problematyczne

czujniki ciśnienia w kołach lubią się popsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak

> Są 2 typy: zwykła, która działa jak pilot i kluczyk w jednym (wkłada się ja do czytnika i odpalasz

> samochód) - te są ok

> i drugu typ Hands Free tu wystarczy mieć kartę przy sobie żeby otworzyć i odpalić samochód

Ja mam właśnie taką opcję.Bardzo wygodna rzecz.Zwłaszcza zimą.Nie musisz gmerać po kieszeniach w poszukiwaniu klucza do uruchomienia auta. zlosnik.gifzlosnik.gifMam schowaną kartę w kieszeni,wsiadam,uruchamiam auto i jadę. zlosnik.gif

> te są

> problematyczne

Nie mam z tym żadnego problemu.

> czujniki ciśnienia w kołach lubią się popsuć

To prawda.Będziesz miał sygnał o braku powietrza, a tym czasem jest wszystko ok.Zbędny gadżet.Można funkcję wyłączyć.Oczywiście programem diagnostycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otworzy się sam jak stałem obok.Jak odszedłem, to się zamknął.

nie gadaj ze w tak glupi sposob to zrobili?

U mnie sa czujki za klamkami i dopoki nie wlozysz reki to nic sie nie otworzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak długo go masz ? Jak wygląda spalanie ? O wyciszeniu możesz też coś napisać ?

Mam ją dwa lata.Udało się od pierwszego właściciela z krajowego salonu.Przeważnie jeżdżę na LPG.Spalanie LPG w samym mieście, bo tak ją eksploatuję wynosi 10.5-11.5 litra LPG.Jeśli chodzi o Pb spalanie oscyluje między 9 a 9,5 litra.Do 100 km/h we wnętrzu jest cicho.Po przekroczeniu tej prędkości jest znacznie głośniej,ale w/g mnie tragedii nie ma.Użytkuję jeszcze cztery Megany firmowe, w sedanie z tymi samymi motorami więc jakby co, wiem co piszę. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz tam instalacje LPG wrzuconą? Bo mam ten sam silnik (1.4 16v 98km) w thalii i wychodzi mi że w mieście łyka mi koło 12l/100km. Najpierw myślałem że to strasznie dużo ale mam dość cięzką nogę więc teraz dochodzę do tego że chyba nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 98KM mowisz... Jak dla mnie - nie jedzie, duzo pali (ale to dosc duze i ciezkie auto), IMVHO to auto typowe do miasta - na trase sie nie nadaje, bo glosne i ma krotkie przelozenia. Ale wlasnie dzieki tym krotkim przelozeniom, na IV i V dosc fajnie sie zbiera.

Auto w sumie dosc wygodne (ja mam sedana, a wlasciwie zona tym jezdzi), juz w wersji Expression fajnie wyposazone. ALE ma dla mnie jedna powazna wade - nawet po opuszczeniu siedzenia do samego konca, jest mi za wysoko i lekko leb musze schylac, bo inaczej jakies ~20% od gory nic nie widze. Odsuwam sie wtedy troche dalej niz bym chcial i daje jakos rade czasem tym powozic hehe.gif

Mozna brac jak tanio waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.4 98KM mowisz... Jak dla mnie - nie jedzie, duzo pali (ale to dosc duze i ciezkie auto),

Dużo, to znaczy ile?

> ALE ma dla mnie jedna powazna wade - nawet po opuszczeniu siedzenia do

> samego konca, jest mi za wysoko i lekko leb musze schylac, bo inaczej jakies ~20% od gory nic

> nie widze. Odsuwam sie wtedy troche dalej niz bym chcial i daje jakos rade czasem tym powozic

Że tak zapytam: masz coś koło 200cm po długości? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo, to znaczy ile?

Wiecej od mojej Vectry 1.8 140KM. ZTCP na podobnej trasie jeszcze nigdy nie udalo mi sie zejsc do takiego zuzycia paliwa jak mam w Vectrze (w Viki mam np. 7.5l/100km, a Megi 8.2l/100km). Chyba, ze vectra ma takie fenomenalne zuzycie paliwa, bo srednia z ~80kkm wychodzi ma na poziomie ~7.9l/100km hmm.gif (wg dystrybutora, i komputera, bo sa bardzo zbiezne)

> Że tak zapytam: masz coś koło 200cm po długości?

193cm i duzy brzuch hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przez 3 dni sedana 1.4 z wypozyczalni (w Irlandii). Co do nie jechania to powiem tak: w porowaniu z Laguna 2.0T faktycznie nie jedzie, wrecz w miejscu stoi powyzej 100 km/h, ale juz w porownaniu z C4 GP 1.6HDi nie ma dramatu. Dla mnie bylo ok, a zdziwilo mnie, ze przy dojeniu jej do granic mozliwosci (sam sie zdziwilem ile to moze poleciec) polknela mi 6.5l/100km. Jezeli chodzi o pozycje za kierownica to bylo ok, troche moze "dziwnie", ale nie narzekalem. Wersji wyposazenia nie znam (klime reczna miala), auto wspominalem, jedyne co mnie interesuje to technikalia i awaryjnosc. Co ciekawe mimo 100 tys. mil nalotu wygladala w srodku (zewnetrznie to nie bylo elmentu oznaczonego dent/scratch) lepiej niz te z PL komisu z nalotem 100 tys. km zlosnik.gif Pewnie w PL ludzie mniej dbaja... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu Megane I Ph II z tym silnikiem i jest na prawdę bardzo oszczędny. Kiedyś na autostradzie w Niemczech na odcinku jakichś 300 km przy prędkości stałej 140 km/h wyszło mi 8,5 l gazu/100 km. A tak jeżdżąc do 120 km/h to mieści się pomiędzy 7-8 l/100 km. Osiągi może nie są jakieś oszałamiające, ale można się sprawnie poruszać. Nie wiem czy Megi II nie jest cięższa trochę, ale też powinien ten silnik wystarczyć. Jego podstawowym plusem jest też brak KZFR, z którym mam obecnie problem w swoim Scenicu II 1.6 16V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.