Skocz do zawartości

Sprzęgło się ............ zepsuło


JaRabbit

Rekomendowane odpowiedzi

Takie oto kuku mi się stało:

Toczę się spokojnie w korku,wciskam sprzęgło,a tu pedał trrrrr jakby po sprężynie tarło,wpadł do podłogi i silnik zgasł.

Pedał był kilkanaście mm nad podłogą.Odpaliłem,wcisnąłem ile się dało i weszła jedynka,nawet bez zgrzytu.

Jechałem w miarę normalnie,z tym że ciężko biegi wchodzą,bo niecałkowicie rozłącza.

Pierwsza moja myśl,to że gówniana plastikowa nakrętka do regulacji linki się wyjsrała i zjechała po lince.

Ale niestety to nie to.

Do soboty kukuruźnik będzie stał.

Kupiłem nowe sprzęgło,ale zachodzę w głowę z ciekawości co to może być icon_rolleyes.gif

Moim zdaniem objaw wyglądał jakby łożysko stanęło, wycięło sprężyny w słoneczku i oparło się na nim oprawą.Dzięki temu w ogóle coś wysprzęgla.

A smaczku nadaje to, że sprzęgło było wymieniane w 2009 roku i po wymianie sprzęgła auto zrobiło tylko 20 tys.km (od poprzedniej właścicielki dostałem kwity wszystkich napraw od nowości samochodu)

Ciekawe co te rzeźniki z Norauto tam spieprzyły palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie oto kuku mi się stało:

> Toczę się spokojnie w korku,wciskam sprzęgło,a tu pedał trrrrr jakby po sprężynie tarło,wpadł do

> podłogi i silnik zgasł.

> Pedał był kilkanaście mm nad podłogą.Odpaliłem,wcisnąłem ile się dało i weszła jedynka,nawet bez

> zgrzytu.

> Jechałem w miarę normalnie,z tym że ciężko biegi wchodzą,bo niecałkowicie rozłącza.

> Pierwsza moja myśl,to że gówniana plastikowa nakrętka do regulacji linki się wyjsrała i zjechała po

> lince.

> Ale niestety to nie to.

> Do soboty kukuruźnik będzie stał.

> Kupiłem nowe sprzęgło,ale zachodzę w głowę z ciekawości co to może być

> Moim zdaniem objaw wyglądał jakby łożysko stanęło, wycięło sprężyny w słoneczku i oparło się na nim

> oprawą.Dzięki temu w ogóle coś wysprzęgla.

> A smaczku nadaje to, że sprzęgło było wymieniane w 2009 roku i po wymianie sprzęgła auto zrobiło

> tylko 20 tys.km (od poprzedniej właścicielki dostałem kwity wszystkich napraw od nowości

> samochodu)

> Ciekawe co te rzeźniki z Norauto tam spieprzyły

Ja tak mialem w Citroenie. Z tym ze u mnie nie wysprzeglalo wogole. Jakos sie dotoczylem do warsztatu, a tam Pan Henio do mnoe z tekstem "kszynia piardla tsza nofa kupic"

Ale twardy bylem i okazalo sie ze lozysko wpadlo w docisk i wycielo sloneczko. A tlumiki drgan wysypaly sie po zrzuceniu skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

> odświeżam.

> Czy łożysko oporowe z reguły huczy podczas jazdy czy postoju?

> Czy powinno huczeć po naciśnięciu sprzęgła, czy huczenie powinno ustawać po wciśnięciu pedału?

> http://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady/sprzegla/objawy-zuzycia-sprzegla/

po nacisnieciu sie ucisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.