Skocz do zawartości

Prędkościmierz/licznik nie kontaktuje - PUNTO I


Grzesiox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Mam problem z okresowym brakiem wskazań prędkościomierza a co za tym idzie licznika.

Sprawdzałem czy linka ma jakieś problemy i okazało się że mam jakąś wersję, której nigdzie nie opisali.

Jest to Punto I 60KM '99 z licznikiem elektronicznym.

Pierwszy pomysł padł na czujnik, ale okazuje się, że czasem jak się walnie od góry w kokpit to licznik zaskakuje (aczkolwiek coraz rzadziej).

Ogólnie to jest tak, że nie działa na starcie a po kilku lub kilkunastu kilometrach działa już poprawnie.

Pytanie czego szukać, gdzie i kto ma jakiś schemat instalacji z takim licznikiem? Bo w moich opisach są tylko liczniki z linką, a nie ma nic o elektronicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij ten licznik i sprawdź górną lewą kostkę (od strony drzwi kierowcy) - niebiesko biały kabelek (4 w kolejności) to sygnał z czujnika, może nie styka? z tyłu na zegarach widać jak od prędkościomierza wychodzą 3 kabelki: masa, +12 i sygnał, są one przykręcone 3 śrubkami za konektorki - może jakiś zimny lut?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem w takim samym liczniku. Winowajcą była elektronika prędkościomierza (mała płytka u góry licznika nad silniczkiem krokowym prędkościomierza). Jakaś cewka czy coś zbyt mocno się nagrzewała i licznik przestawał działać. Wymieniłem prędkościomierz na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mam takie zegary tanio na sprzedaż ale jak coś to pw bo to nie giełda.

Mój elektryk jak zbadał stare zegary to stwierdził że układ zliczający impulsy z impulsatora skrzyni się przegrzewał w wyniku zwarcia na cewce czy coś takiego i podawał na silnik krokowy sygnał oznaczający jazdę ponad 200km/h (za dużo impulsów), a wtedy licznik spada do 0 bo taka jest max prędkość tego silnika czy jakoś tak. Licznik ze zwykłego punto ma z tyłu na obudowie napisane 200 giri (200 obrotów?). W pgt jest 240 giri. Jak testowałem stary licznik w pgt to powyżej 200kmh spadał do 0 i nie ciągnął poza skalę więc chyba coś w tym jest.

Nie jestem elektrykiem i nie znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Długo niestety nie pochulał, styki czyściutkie, uderzenie odgórne w kokpit nie pomaga, czasem temperatura (wyższa) otoczenia lub dziura częściej.

W którym miejscu znajduje się czujnik prędkości toczenia smile.gif ?

Oglądam dookoła i nie widzę, jest jeden jakiś w miarę widoczny ale z dwoma kabelkami, prędkościomierz zdaje się z trzema powinien być. Nie znalazłem niestety zdjęć gdzie ten czujnik jest umieszczony. Jak ktoś ma jakąś fotke to poproszę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długo niestety nie pochulał, styki czyściutkie, uderzenie odgórne w kokpit nie pomaga, czasem

> temperatura (wyższa) otoczenia lub dziura częściej.

> W którym miejscu znajduje się czujnik prędkości toczenia ?

> Oglądam dookoła i nie widzę, jest jeden jakiś w miarę widoczny ale z dwoma kabelkami,

> prędkościomierz zdaje się z trzema powinien być. Nie znalazłem niestety zdjęć gdzie ten

> czujnik jest umieszczony. Jak ktoś ma jakąś fotke to poproszę

Przecież napisałem powyżej dokładnie co jest awarią w tych licznikach. Ty się upierasz przy jakimś czujniku (chyba o impulsator chodzi) więc znajdziesz go na skrzyni biegów, od strony mechanizmu trzymającego linkę wybieraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież napisałem powyżej dokładnie co jest awarią w tych licznikach. Ty się upierasz przy jakimś

> czujniku (chyba o impulsator chodzi) więc znajdziesz go na skrzyni biegów, od strony

> mechanizmu trzymającego linkę wybieraka.

Tak impulsator, ale błąd zliczania musi mieć jakiś powód, jeżeli rzeczywiście cewka ma zwarcie to by mogło być to - może spróbuję ją przemierzyć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.