Skocz do zawartości

czujnik poziomu oleju clio II DCI ...


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa od jakiegoś czasu oslabiony.gif

bardzo często pokazuje mi że mam 4 kreski na elektronicznym wskaźniku , po przejechaniu paru km pokazuje że mam jedną lub dwie kreski. Auto postoi chwile i pokazuje z powrotem 4 kreski yikes.gif

da się coś z tym coś zrobić miał ktoś taki problem ? oczywiście na bagnecie olej jest w połowie hmm.gif

ile taki czujnik może kosztować ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwna sprawa od jakiegoś czasu

> bardzo często pokazuje mi że mam 4 kreski na elektronicznym wskaźniku , po przejechaniu paru km

> pokazuje że mam jedną lub dwie kreski. Auto postoi chwile i pokazuje z powrotem 4 kreski

> da się coś z tym coś zrobić miał ktoś taki problem ? oczywiście na bagnecie olej jest w połowie

Dowiedz się najpierw ile oleju wchodzi między stan min. a max. na bagnecie. IMHO nie będzie to więcej jak 0,5-0,7L.

Teraz sobie uzmysłów, dlaczego producenci zalecają sprawdzać olej w aucie stojącym na równej powierzchni, na zimnym silniku, lub jeśli na rozgrzanym , to koniecznie po odczekaniu jakiegoś czasu.

Ilość oleju jaka jest rozprowadzona po silniku tuż po jego pracy, wcale nie jest mała i nie ścieknie do miski olejowej w kilka sekund. Stąd różnice na wskaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dowiedz się najpierw ile oleju wchodzi między stan min. a max. na bagnecie. IMHO nie będzie to

> więcej jak 0,5-0,7L.

> Teraz sobie uzmysłów, dlaczego producenci zalecają sprawdzać olej w aucie stojącym na równej

> powierzchni, na zimnym silniku, lub jeśli na rozgrzanym , to koniecznie po odczekaniu

> jakiegoś czasu.

> Ilość oleju jaka jest rozprowadzona po silniku tuż po jego pracy, wcale nie jest mała i nie

> ścieknie do miski olejowej w kilka sekund. Stąd różnice na wskaźniku.

wszystko fajnie ale kiedyś tego nie było oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dowiedz się najpierw ile oleju wchodzi między stan min. a max. na bagnecie. IMHO nie będzie to więcej jak 0,5-0,7L.

... i tu się z tobą nie zgodzę bo instrukcja obsługi Renault clio II mówi :

" ... pojmeność zbiornika między oznaczeniami mini i maxi bagnetu pomiarowego wynosi od 1,5 do 2 litrów w zależności od typu silnika..."

patrzyłem teraz na cennik IC i widzę że koszt takiego czujnika waha się między 25 a 40 zł więc chyba nie masz co się zastanawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... i tu się z tobą nie zgodzę bo instrukcja obsługi Renault clio II mówi :

> " ... pojmeność zbiornika między oznaczeniami mini i maxi bagnetu pomiarowego wynosi od 1,5 do 2

> litrów w zależności od typu silnika..."

> patrzyłem teraz na cennik IC i widzę że koszt takiego czujnika waha się między 25 a 40 zł więc

> chyba nie masz co się zastanawiać

dzięki za info, a możesz zapodać mi linka do tego bo jakoś nie umiem się odnaleźć oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.