Skocz do zawartości

automat a diesel ....


Blues_Brother

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

prawdą jest że dislowskie fordy z automatem nie cierpią na pady koła 2 masowego?

kolega jezdzi, chwali, i mówi że pad go nie dotyczy bo inaczej moment skrzynia oddaje.

prawda? bo za autem się rozglądam i będzie focus/mondeo lub vectra c, ze wskazaniem na mondeo. i jak na razie sam nie wiem co wybrać smile.gif

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> prawdą jest że dislowskie fordy z automatem nie cierpią na pady koła 2 masowego?

> kolega jezdzi, chwali, i mówi że pad go nie dotyczy bo inaczej moment skrzynia oddaje.

> prawda? bo za autem się rozglądam i będzie focus/mondeo lub vectra c, ze wskazaniem na mondeo. i

> jak na razie sam nie wiem co wybrać

> pozd

w klasycznym automacie nie ma 2masy. A o takiej skrzyni pewnie piszesz patrzac po rocznikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> roczni tak około 2003-2004

no to odpada mondeo. Przedliftowego diesla to nikomu nie polece. Ale auto bardzo fajne jak jezdzi ok.gif

Vectra C... jest tak drewniana.

focus o klase nizej i to widac.

Czyli jesli wybierasz tylko z tych to Vectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to odpada mondeo. Przedliftowego diesla to nikomu nie polece. Ale auto bardzo fajne jak jezdzi

> Vectra C... jest tak drewniana.

> focus o klase nizej i to widac.

> Czyli jesli wybierasz tylko z tych to Vectra.

a jak benzyna w mondziaku? dużo 2l pali? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak benzyna w mondziaku? dużo 2l pali?

od 5,8 do 12 wg kompa i w manualu

gybym mial jeszcze raz kupic mk3 to

1. V6 +lpg - tu objetnie ktore, najchetniej st220

2. 2,0 duratec

xx. gdzies tam pozniej 1,8 pb

xxxx. jeszcze pozniej 2,2 tdci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od 5,8 do 12 wg kompa i w manualu

hehe.gif

> gybym mial jeszcze raz kupic mk3 to

> 1. V6 +lpg - tu objetnie ktore, najchetniej st220

> 2. 2,0 duratec

> xx. gdzies tam pozniej 1,8 pb

> xxxx. jeszcze pozniej 2,2 tdci

nie będę oryginalny, mam nubirę i pali średnio 10l lpg. założyłem lpg bo benzyna droga była/jest. daewoo dużo palą, to pewnik, a jak z fordami?

jazda średnio w trasie w okolicach 100-120km/h, po mieście wiadomo. z tym że ja wykręcam 95% drogi w trasie.

jak z fordami, tak mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak benzyna w mondziaku? dużo 2l pali?

2.0 w Mondziaku z automatem potrafi wypić. U mnie nawet ponad 11. A tak to w okolicach 9,5 do 10,5.

Teraz zimno i morko, to i klima chodzi prawie non-stop, grzanie szyb i lusterek, odpalanie auta 5-10 minut przed wyjściem do pracy, żeby się rozmroził i zagrzał... Nie mogę przejechać na zbiorniku 280 mil (ok. 450km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.0 w Mondziaku z automatem potrafi wypić. U mnie nawet ponad 11. A tak to w okolicach 9,5 do 10,5.

> Teraz zimno i morko, to i klima chodzi prawie non-stop, grzanie szyb i lusterek, odpalanie auta

> 5-10 minut przed wyjściem do pracy, żeby się rozmroził i zagrzał... Nie mogę przejechać na

> zbiorniku 280 mil (ok. 450km).

pali tyle co moja nubira 1.6. na gazie do przełknięcia smile.gif przy obecnej sile nabywczej złotówki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że Tobie pali tyle gazu, a ja pisałem o benzynie. A to już spora różnica.

smile.gif

wiem, wcale tak dużo nie jest, jeśli założyć, wychodząc z różnicy opałowej, około 20% zwiększenie spalania to cena za komfort wcale nie jest tak duża smile.gif

przynajmniej z nubirą porównując smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.