Skocz do zawartości

wyimana gumy na polosi - problem


badzio

Rekomendowane odpowiedzi

witam szystkich.

zlapala mnie mala awaria. a mianowicie cieknie mi olej na gumie polosi od strony silnika - prawa polos.

dowiedzialem sie ze guma ta jest z jakims lozyskiem.

moje pytanie brzmi: czy jest wiele zachodu aby wymianic ta gume??

prosil bym odrazu o jakies praktyczne porady bo bede to robil pierszy raz.

silnik to fire 1.0, skrzynia 4 biegowa, rok '89

z gory wielkie dzieki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitac kolege Niedawno mialem identyczny problemTylko u mnie wystarczylo wymienic sama gume bo pekla po obwdzie Sama guma z opaskami to koszt okolo 20 zlociszy Jesli to "lozysko"(nie pamietam jak sie to fachowo nazywa niech mnie ktos poprawi) takze przepuszcza to nalezalo by wymienic

Piewrwsze co robisz tp kupujesz co potrzeba Gume z opaskamiSpuszczasz olej ze skrzyni

nastepnie luzujesz polos od strony piasty bodajze kluczyk 30 podnosisz autko zdejmujesz kolo Jesli da sie odkrecic koncowke na wachaczu (a jest to malo prawdopodobne chyba ze masz swiezo po wymianie)oto go odkrecasz U mnie sie nie dalo wiec odkrecilem 2 sruby od amorka klucz 15 i 17 nastepnie opuszczasz wachacz i po niewielkich gimnastykach wyjmujesz polos z piasty Wujmujesz cala polos na siakis stol Od strony skrzyni sa takie 3 lozyska zabezpieczone segerem trzeba go zdjac i wtedy powinien ten zestawik zejsc bez problemu z poosi Kolejnym etapem jest zdjecie gumy Stara mozna rozciac i jesli musisz zbijasz z poloci to lozysko( przy gumie) Nabijasz mowe Nakladasz gume na to lozysko ladnie wejdzie z odrobinka oleju zapinasz opaske trzeba ja dobrze scisnac bo bedzie ciekl olej Zakladasz ten zestaw 3 ozysk zakladasz segerek Montujesz polos w skrzyni i w piascie zakladasz opaske na gumie przy skrzyni podpinasz wachacz lub amorek zakladasz kolko opuszczasz autko zakrecasz srube na polosi dolewasz oleju i po wszstkim

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.