Skocz do zawartości

Celica VII - opinie


FuRioN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomy zastanawia sie nad zakupem toyoty celici VII generacji. Ktos ma/mial takiego? Badz cos na ten temat wie? Chodzi mi o zalety i wady w/w auta, czy warto sie nim interesowac? Jedzie to to, czy nie? Mowa raczej o tej slabszej 143 KM wersji. Wszelkie info na ten temat beda cenne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedzie to to, czy nie?

Raz miałem okazję przejechać się tym modelem z takim silnikiem 1,8 i szczerze powiedziawszy spodziewałem się dużo lepszych wrażeń. Auto więcej obiecuje niż daje. Bez kompleksów wsiadłem potem do swojego Lanosa 3Dsx zlosnik.gif. Poza tym ta Toyota cholernie mi się podoba ok.gif, ale ja już jestem stary i nie ścigam się spod świateł z gówniarzami w E36 grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz miałem okazję przejechać się tym modelem z takim silnikiem 1,8 i szczerze powiedziawszy

> spodziewałem się dużo lepszych wrażeń. Auto więcej obiecuje niż daje. Bez kompleksów wsiadłem

> potem do swojego Lanosa 3Dsx . Poza tym ta Toyota cholernie mi się podoba , ale ja już

> jestem stary i nie ścigam się spod świateł z gówniarzami w E36 .

No z wygladu faktycznie jest super ok.gif A jak sie prowadzi? Nie za twardo jak na nasze polskie drogi? Spalanie jakie uzyskales, pamietasz moze? Nie wierze troche w te dane podawane na roznych stronach 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli auto ci sie podoba a nie przeszkadza ci fakt ze jest o wiele wolniejsze niz na to wyglada (byle zachipsowane TDI moze cie zloic) to czemu nie?

widze ze masz rexa, celica bedzie zdecydowanie wolniejsza bo jest duzo ciezsza

Co do spalania to spritmonitor.de raczej sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli auto ci sie podoba a nie przeszkadza ci fakt ze jest o wiele wolniejsze niz na to wyglada

> (byle zachipsowane TDI moze cie zloic) to czemu nie?

> widze ze masz rexa, celica bedzie zdecydowanie wolniejsza bo jest duzo ciezsza

> Co do spalania to spritmonitor.de raczej sie sprawdza

Celica nie jest dla mnie wink.gif Znajomy szuka i dlatego pytam. Jemu nie zalezy tez, zeby byc pierwszym na swiatlach. Celica bardzo mu sie podoba i chcialby minimum frajdy z jazdy i wydaje mi sie, ze ta celica mu to zapewni 270751858-jezyk.gif Ale zawsze warto podpytac bardziej zorientowanych w temacie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz miałem okazję przejechać się tym modelem z takim silnikiem 1,8 i szczerze powiedziawszy

> spodziewałem się dużo lepszych wrażeń. Auto więcej obiecuje niż daje.

Wiadomo, ze więcej obiecuje, bo sprawia wrażenie sportowego. W swoim "rodzinnym sedanie" zlosnik.gif mam ten sam silnik 1.8 (nieco słabszy bo 135KM) i jest zupełnie odwrotnie smile.gif Auto nie wygląda, a jedzie i to bardzo sprawnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaaa, zwlaszcza te z rozpadajacymi sie budami nietrzymajacymi juz zadnej sztywnosci

Przepraszam bardzo nie każda oink.gif Co do Celici też mi się od zawsze podobały serce.gif , ale właśnie słyszałem że dupy nie urywa , znajomy miał , kupił i sprzedał bo liczył na coś więcej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 143KM rzeczywiście dupy nie urywa. TS (192KM z 1.8) to już całkiem inna bajka - świetny wysokoobrotowy silnik, który ciągnie do końca i potrafi wcisnąć w fotel wink.gif Do tego dość małe spalanie jak na te osiągi i świetne prowadzenie wink.gif

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wersja 143KM rzeczywiście dupy nie urywa. TS (192KM z 1.8) to już całkiem inna bajka - świetny

> wysokoobrotowy silnik, który ciągnie do końca i potrafi wcisnąć w fotel Do tego dość małe

> spalanie jak na te osiągi i świetne prowadzenie

> Pozdr.

Dosc male spalanie, to znaczy jakie? wink.gif A nie wydaje Ci sie, ze te auta z mocniejszymi silnikami to raczej beda trupy po 5 rowach i 3 dachowaniach? 270751858-jezyk.gif Bo ja osobiscie mam mieszane uczucia co do takich mocnych aut icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wydaje Ci sie, ze te auta z mocniejszymi silnikami to

> raczej beda trupy po 5 rowach i 3 dachowaniach? Bo ja osobiscie mam mieszane uczucia co do

> takich mocnych aut

to dlaczego jezdzisz rexem - wg. twojej wlasnej teorii tez powinien byc po 5 rowach z duzym prawdopodobienstwem zlosnik.gif

chcesz miec 99.9% bezwypadek - kup nowkie z saloonu lub astre 1.4 od emeryta zlosnik.gif

a na powaznie - trzeba sie troche wysilic przy szukaniu no i miec lut szczescia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to dlaczego jezdzisz rexem - wg. twojej wlasnej teorii tez powinien byc po 5 rowach z duzym

> prawdopodobienstwem

> chcesz miec 99.9% bezwypadek - kup nowkie z saloonu lub astre 1.4 od emeryta

> a na powaznie - trzeba sie troche wysilic przy szukaniu no i miec lut szczescia

W sumie racja, ale stwierdzilem, ze bede szukal az znajde ladna sztuke - i sie udalo wink.gif

Co do celici, niestety bardzo malo z tego co widze jest aut z tym silnikiem 192 KM, wiec pewnie cudem byloby kupic dobry egzemplarz. Co innego juz ta slabsza wersje 143 KM. Mimo wszystko, jak tak sobie patrze np. na spalanie, jakies 10 litrow w miescie w slabszej wersji, to duzo, biorac pod uwage osiagi. Takze chyba wyglad to jedyny powazny atut tego auta, bo ani spalaniem, ani osiagami nie powala 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takze chyba wyglad to jedyny powazny atut tego auta, bo ani

> spalaniem, ani osiagami nie powala

Już nie przesadzajcie z tymi osiągami! Mniej niż 9 sek. do setki i spalanie na poziomie Corolli to wcale nie jest tak źle, nawet dla "sportowego" samochodu, w dodatku w podstawowej wersji zlosnik.gif. Patrząc na ceny, dobry zadbany egzemplarz jest bardzo dobrą propozycją dla mniej zamożnego, młodego fana motoryzacji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czego wymagasz od tego auta. Jest wzglednie nowoczesne i wyposazone wiec swoje wazy. Silnik to tylko 143KM wiec jak to mialoby niby przyspieszac? A spalanie mnie sie wydaje normalne jak na taka mase i moc.

10L/100 w miescie to normalny wynik dla benzynowego auta. Wez zwyklego rodzinnego kompakta z silnikiem 1.6 - ile spali w miescie? A jakies 1.8 - musi trochew wypic.

Mysle ze masz nieco skrzywione podejscie przez rexa ktory jest lekki wiec calkiem niezle zap. a przy tym nie pali zbyt duzo (no wlasnie ile?). Ale teraz takich aut juz nie ma - bezpieczenstwo, coraz wiecej wyposazenia etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czego wymagasz od tego auta. Jest wzglednie nowoczesne i wyposazone wiec swoje wazy.

> Silnik to tylko 143KM wiec jak to mialoby niby przyspieszac?

Auto waży niecałe 1200kg, to nie jest dużo. Byle Stilo, Astra czy Golf mają dzisiaj ponad 1500 i silniki 90 koni facepalm%5B1%5D.gif. Przesiadając się do tej Toyoty z przeciętnego kompakta kierowca na pewno będzie zadowolony. Jedyne, co mogli tam poprawić to skrócić skrzynię na początku, właśnie dla wspomnianego "funu", albo coś innego bo miałem wrażenie że przy bucie na 2 i 3 biegu jest trochę za dużo tego "buuuuuuu" a za mało parcia na plecy. Ważący 1100kg 106 konny Lanos robi to lepiej, albo przynajmniej sprytnie udaje grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto waży niecałe 1200kg, to nie jest dużo.

owszem ale mam wrazenie ze kolega porownuje caly czas celice do rexa ktory wazy pewnie ok 1000.

Inna sprawa to skrzynia, jesli jest dlugawa to faktycznie w aucie o sportowym imidzu bez sensu. Nie ma mozliwosci np. przelozyc od jakiegos innego modelu ktory ma krotsze przelozenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie

> ma mozliwosci np. przelozyc od jakiegos innego modelu ktory ma krotsze przelozenia?

Nikt normalny nie będzie wymieniał skrzyni w fabrycznym i sprawnym samochodzie do codziennej jazdy grinser006.gif. Jak ktoś jest bardzo zainteresowany, to można porównać typy skrzyń i przełożeń mechanizmu różnicowego z innymi modelami Toyoty, bywa tak, że montuje się po prostu tylko inny blat i jest nie to auto zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czego wymagasz od tego auta. Jest wzglednie nowoczesne i wyposazone wiec swoje wazy.

> Silnik to tylko 143KM wiec jak to mialoby niby przyspieszac? A spalanie mnie sie wydaje

> normalne jak na taka mase i moc.

> 10L/100 w miescie to normalny wynik dla benzynowego auta. Wez zwyklego rodzinnego kompakta z

> silnikiem 1.6 - ile spali w miescie? A jakies 1.8 - musi trochew wypic.

> Mysle ze masz nieco skrzywione podejscie przez rexa ktory jest lekki wiec calkiem niezle zap. a

> przy tym nie pali zbyt duzo (no wlasnie ile?). Ale teraz takich aut juz nie ma -

> bezpieczenstwo, coraz wiecej wyposazenia etc

Rex pali ok. 7.5 litra w miescie, czas "do setki" lepszy o ponad 1 sek 270751858-jezyk.gif Moze faktycznie, nie powinienem tych aut porownywac, bo wazy 900kg, wiec tez automatycznie mniej bedzie palic, ale z drugiej strony celica to juz inna epoka jesli chodzi o technologie, dlatego tez spalanie powinno byc ciut mniejsze 270751858-jezyk.gif Zreszta, tak jak mowie - ja nie bede tym autem jezdzil tylko znajomy, troche juz tam wiemy za co wielkie dzieki i teraz on bedzie decydowal czy warto czy nie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już nie przesadzajcie z tymi osiągami! Mniej niż 9 sek. do setki i spalanie na poziomie Corolli to

> wcale nie jest tak źle, nawet dla "sportowego" samochodu, w dodatku w podstawowej wersji .

> Patrząc na ceny, dobry zadbany egzemplarz jest bardzo dobrą propozycją dla mniej zamożnego,

> młodego fana motoryzacji

Oczywiscie, patrzac na osiagi + spalanie, mozna byc zadowolonym, po prostu moim zdaniem jest to przecietny wynik 270751858-jezyk.gif Natomiast jesli chodzi o wyglad i wyposazenie, to moim zdaniem nic wiecej nie potrzeba i za ta cene to chyba fajna opcja ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt normalny nie będzie wymieniał skrzyni w fabrycznym i sprawnym samochodzie do codziennej jazdy

najwyrazniej jestem nienormalny hehe.gif Mialem w Prelude skrzynie manualna od dwulitrowki (100% sprawna) i ja wymienilem na skrzynke od japonskiej wersji 2.2vtec. Ma krotsze przelozenia zarowno wzgledem skrzyni od 2.0 jak i od europejskiej 2.2vti. Jak dla mnie super, jezdzi sie fajniej cool.gif, pali tyle samo smile.gif Troche jeszcze myslalem nad wersja zeszperowana ale waz mnie ugryzl w reke gdy wkladalem ja do kieszeni zlosnik.gif

Stara skrzynie mozna zostawic i przed sprzedaza zamontowac z powrotem jesli dla kogos to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dosc male spalanie, to znaczy jakie? A nie wydaje Ci sie, ze te auta z mocniejszymi silnikami to

> raczej beda trupy po 5 rowach i 3 dachowaniach? Bo ja osobiscie mam mieszane uczucia piaskownica.gifco do

> takich mocnych aut

Przy dynamicznej jeździe kolegi średnio wychodzi ok 10l/100km - zaznaczę jednak, że nie jeździ wolno, czasem skorzysta z najwyższych obrotów wink.gif Znajomej udało się tą Celicą spalić 7l/100km - aczkolwiek była to spokojna, kobieca jazda. Pali więc jak jakiś kompakt, jedzie naprawdę dobrze wink.gif

Co do zakupu - kolega szukał w Niemczech i tam też kupił (bodajże 4 lata temu) bezwypadkową Celicę, która bezawaryjnie służy mu do dziś wink.gif Sam kupując takie auto też szukałbym raczej za naszą zachodnią granicą. Oczywiście ciągle mowa o wersji TS.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.