Skocz do zawartości

Alternator po raz kolejny


waho

Rekomendowane odpowiedzi

Warto wymienić sam regulator napięcia czy lepiej kupić jakiś kompletny regenerowany alternator?

Objawy:

- ładowanie bez obciążenia = 13,6V

- ładowanie pod pełnym obciążeniem = 12,5V

Dodanie gazu powoduje obniżenie napięcia ładowania.

Gdy jeżdżę regularnie problemów z odpaleniem nie ma, jednak wiek akumulatora sprawił że po 3 dniowym postoju w temp ~0*C napięcie jego spadło do 11,9V i już miał problem z odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto wymienić sam regulator napięcia czy lepiej kupić jakiś kompletny regenerowany alternator?

> Objawy:

> - ładowanie bez obciążenia = 13,6V

> - ładowanie pod pełnym obciążeniem = 12,5V

> Dodanie gazu powoduje obniżenie napięcia ładowania.

> Gdy jeżdżę regularnie problemów z odpaleniem nie ma, jednak wiek akumulatora sprawił że po 3

> dniowym postoju w temp ~0*C napięcie jego spadło do 11,9V i już miał problem z odpaleniem.

Regulator jest dużo tańszy, więc zaczął bym od niego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tylko sam nowy regulator kosztuje 9 dych yikes.gif

Teraz pytanie czy w 1.4 da się regulator wyciągnąć bez demontowania całego alternatora? Bo jeśli nie to chyba jednak kupię cały altek skoro taka sama robota.

Edyta:

Dobra chyba sobie przypomniałem jak przekichany jest dostęp do alternatora w 1.4. Trzeba będzie powalczyć chyba samemu z tym regulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze tylko sam nowy regulator kosztuje 9 dych

> Teraz pytanie czy w 1.4 da się regulator wyciągnąć bez demontowania całego alternatora? Bo jeśli

> nie to chyba jednak kupię cały altek skoro taka sama robota.

> Edyta:

> Dobra chyba sobie przypomniałem jak przekichany jest dostęp do alternatora w 1.4. Trzeba będzie

> powalczyć chyba samemu z tym regulatorem.

No faktycznie 90zł to dużo , wymieniałam w seju i poldku to płaciłem 35zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.