Skocz do zawartości

Wymiana linki sprzęgła


golibroda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Astra Classic I 1.4 1999 rok

Pękła linka sprzęgła. Kupiłem nową. Naprawa niby banalna - nawet znalazłem manuale ale ....

1. Urwało się przy pedale ok 10 cm od końca.

2. Końcówka linki jest typu "grzybek"

3. Wypiąłem z łapy, potem pancerz z uchwytów w komorze silnika i wyciągnąłem staroć.

4. Nowa poszła w uchwyty, wylądowała w kabinie koło pedałów, wpiąłem grzybek, potem w komorze silnika do łapy i zacząłem regulować.

5. Nakrętaka do końca wkręcona a pedał z 7 cm za wysoko. Nie da się dalej wkręcic nakrętki przy łapie ...

6, Linka za długa ????? Wyjmuję, przymierzam do starej ...idalana ...

7. Poddałem się ...... juz ciemno !!

Co robię źle ? W komorze powinno być OK. Tam się nie da źle założyć. Jeden punkt mocowania przy łapie, drugi na korpusie trzeci przy grodzi z kabiną a czwarty przy pedale.

Może źle montuję przy pedale, może tam trzeba gdzieś przez coś przepleść. Bo linka wydaje się za długa !!

Pomocy..

Może jest gdzieś jakieś zdjęcie jak to wygląda przy pedałach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przemty" - dokładnie - widziałem oba. Mam nawet coś z chomoka w pdf. Niestety mi nie pomogły frown.gif

"ejhab" - po zamontowaniu w komorze silnika (tam nie da się inaczej założyć bo jeden koniec pancerza siedzi w grodzi a drugi w odlewie) a końcówka linki w łapie skrzyni (ta z gwintowaną śrubą i nakrętką) i zamocowaniu przy pedale - pedał za wysoko siedzi w stosunky do hamulca ok 7 cm. Tą nakrętką reguluje się położenie wysokości pedału sprzęgła i mimo tego że nie da się dalej nakręcić nakrętki bo skończył się gwint to pedał jest za wysoko jescze o 7 cm.

Nie raz już regulowałem sprzęgło ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> toż Ty masz ją wykręcić a nie wkręcić...

No to pewnie zrobiłem czeski błąd - wydawało mi się, ze jak skrócę linkę to pedał pójdzie do dołu tzn linka go pociagnie. A ja wkręcając go podnosiłem.

Konkludując:

wykręcamy nakrętkę - opuszczamy pedał

wkręcamy nakrętkę - podnosimy pedał

Kurcze ciemno było, zimno, latarka ...... obys miał rację ...wypróbuję jutro ...

UKŁONY blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.