Skocz do zawartości

4x4 Błoto a mycie?


SZyBA88

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko koledzy i koleżanki bo od pewnego czasu oglądam te filmiki i akurat moim zdaniem terenówka powinna być zawsze brudna, no może kilka razy do roku czysta ale to po to aby zaraz ubrudzić ją znów, ale mniejsza o to. Pytanie jest następujące jak gdzie i za pomocą czego myjecie swoje auta? Czytałem Tomirek miał problemy z pewną myjnią w W-wie ponieważ bród mógłby zapchać kratki, odpływy wody. Jak jest u Was o ile pewnie duża ilość osób ma podwórko, wodę, karcher to pewnie duża cześć samą wodą zajedzie ale co w przypadku osób z bloków gdzie nie mają jak umyć?

Za wszelkie odpowiedzi serdeczne dziękuje 20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za wszelkie odpowiedzi serdeczne dziękuje

teraz myję sobie przed garażem

jak mieszkałem w bloku to praktycznie na każdej samoobsługowej myłem i zero problemów

raz podjechałem na myjnię ręczną jak miałem chyba ze dwa worki gruntu na dachu i panowie nie robili mi żadnych problemów

akurat wtedy myłem tylko kilka dupereli ale problemów nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbliższa myjnia typu karcher i po sprawie. Raz tylko właściciel poprosił żebym pod koniec część błota tylko zmył do kratki - nie widzę problemu bo było tego naprawdę sporo.

Ja myję auto jak mi się zachce albo jak muszę coś w nim lub pod nim zrobić. Ale takie nieczęste mycie to koszt około 40 pln bo jak sie błotko przyklei i przyschnie to ciężko je oderwać.

A ta Tomirkowa myjnia to znana z takich numerów - najczęściej gość prosi o zjechanie na trawę i obmycie z grubego błota właśnie na trawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak gdzie i za pomocą czego

> myjecie swoje auta? Czytałem Tomirek miał problemy z pewną myjnią w W-wie ponieważ bród mógłby

> zapchać kratki, odpływy wody.

Ja myję zwykle na myjni samoobsługowej - najpierw od spodu, podwozie, zawieszenie, nadkola, felgi od środka, itd, na końcu karoseria, czasem uzbiera się sporo błota. Facet, który tej myjni pilnuje, pretensji nie zgłaszał - prosił tylko, żeby stanowisko spłukac wodą przed odjazdem, tak żeby nie zostało tam za dużo śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ta Tomirkowa myjnia to znana z takich numerów - najczęściej gość prosi o zjechanie na trawę i

> obmycie z grubego błota właśnie na trawie.

o to to to! Tak właśnie mi powiedział. Ale na Słoniu nie ma już takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G-klasse po przejażdżce po lesie myliśmy na samoobsługowej, błota spadły 3 taczki, kulturalnie zebraliśmy to z "placu boju".

Był do tego stopnia usyfiony, że nie ryzykowałem u siebie przed garażem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie chodziło mi o takie np brudne auto i czy wtedy na bezdotykowej nie robili by problemów??

Jeszcze pytanko czy tylko myjecie że piana potem spłukiwanie czy również ręcznie? Czy jakieś woski na takie auta żeby ten bród łatwiej schodził czy tylko chemia i woda?

88731988.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz był podobny, ale grubsza warstwa była rotfl.gif

Nikt się nie czepiał, bo nikogo nie było, błoto z kratek usunęliśmy, bo syfu nie chcieliśmy zostawiać smile.gif

Tam pojechaliśmy na opłukanie, później w garażu mycie i cała procedura, po dwóch dniach lakier był gotowy swiety.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.