-
Skuteczny sposób na kreta
Jop, z kreta jest więcej pożytku niż szkód :) U mnie się wyniosły bo psiaki im przeszkadzały.
-
Rolety zewnętrzne, zakładać czy nie
Dorzucę 3 grosze: mam rolety zewnętrzne elektryczne jak i mechaniczne. Fajny bajer choć i tak częściej używam rolet wewnętrznych takich plisowanych zasuwanych zarówno z góry jak i z dołu, zwłaszcza jak dni są dłuższe, bo te zewnętrzne zaciemniają mocno pomieszczenie. Mechaniczne są o tyle wygodne, że opuszcza się je i podnosi błyskawicznie. Te sterowane elektrycznie są powolne - dlatego najlepiej wybrać opcję sterowania przez wifi i programowania zamykania/otwierania, tak żeby nie bawić się w klikanie w smarku czy przyciskiem na ścianie.
-
Co na podłogę w murowanej altanie na działce?
zamiast osb papę a na to jeszcze raz gumoleum? Mata garażowa - u chińczyków takie w płachtach 2x5m koło stówki kosztują np. coś takiego: bardzo duża mata garażowa 87.79 x 204.72 cala wytrzymała - Temu Poland albo taka piankowa mata jak na śiłkach - ale to pewnie drożej wyjdzie
-
Skuteczny sposób na kreta
To poszukaj może jakiś elektrycznych odstraszaczy z wibratorem - to się sejsmiczny odstraszasz nazywa, bo te butelki działają właśnie na zasadzie stukania i drgań. Te sejsmiczne odstraszacze nawet niezłe opinie mają. Ostatecznie można do sexshopu po wibratory się wybrać
-
Skuteczny sposób na kreta
Bracki powkładał w ziemię takie stukające wiatraczki z butelek. Pomogło. PS. Masz leniwe Buldożki. Mogę wypożyczyć Ci moje mopy Mają już na koncie kilka zaskrońców, kilka myszy czy innych nornic, kreta też już upolowały. Są lepsze od kota i zauważyłem, że nawet w jakiś sposób współpracują. Jedno wypłasza, a drugie killuje Obecnie na działce kretów brak
-
Odkurzacz bezprzewodowy
Podobno dobry jest Xiaomi Vacuum Cleaner Mini ja w samochodzie mam najtańsze badziewie z Aliexpress kupione za 17 zeta. Maleństwo o połowe mniejsze niż wkrętarka akumulatorowa i też daje radę. Piasek, kamyczki wszystko wciąga, tyle że pełne naładowanie starcza na jakieś 5, max 7min ciągłej pracy na największym ssaniu
-
Rośliny doniczkowe na taras?
Sztuczne mam w Warszawie na balkonie. Fakt, że ładne, ale to jednak tak samo jak z noszeniem klonów Rolexa. Niby wygląda tak samo i różni się tylko logiem, a jednak człowiek wie, że to nie to samo...
-
Rośliny doniczkowe na taras?
Wiem, można Gugla zapytać, ale ja wolę popytać praktyków - może coś hodujecie w donicach na tarasach? Jakieś proste, niezbyt wymagające roślinki dla amatora na taras o wystawie południowo zachodniej? Oprócz tuj coś polecicie? Zdjęcie z neta dla uwagi
-
Obsługa kominka
Się proszę nie śmiać. Do tej pory używałem tylko najzwyklejszy kominek otwarty z rusztem. Obsługa ogranicza się do dorzucania drewna. A teraz trochę techniki i się człowiek pogubił. Kominek ma jakieś 3 dźwignie. Jedna z boku, dwie od frontu. Coś tam się przestawia w środku jak się nimi rusza. Domyślam się, że to do sterowania przepływem powietrza, ale dlaczego aż trzy wichajstry? 🤣 Na pewno nie do popielnika, bo popielnik jest w formie wyciąganego od góry kosza. Na razie biokominek wstawiłem, ale drewnem też chciałbym przepalić i kurde się pogubiłem Helpunku!
-
Wykrywacz przewodów elektrycznych i rur?
W skrzynce narzędziowej znalazłem Frazera 777. Chyba leżał tam bardzo długo, bo zdążyłem o nim zapomnieć no i baterie ma martwe. Kupię nowy komplecik i wypróbujemy
-
Wykrywacz przewodów elektrycznych i rur?
W domku na działce mam taki za kilkanascie zeta z Ali i tez daje radę, ale tam drewniane ściany mam. Ciekawy jestem jak o jest jak przewody sa zabetonowane w ścianie.
-
Wykrywacz przewodów elektrycznych i rur?
Wyszukiwarka odnajduje tematy mające ponad 10 lat to pozwolę sobie odświeżyć temat. Czeka mnie wywiercenie kilku otworów w nowym mieszkaniu więc pojawił się temat detekcji przewodów. Czy możecie polecić jakiś wykrywacz przewodów napięciowych i rur od instalacji wodnych, choć w dobie rur plastikowych chyba to trudny temat, więc skupmy się na przewodach a rury niech będą sprawą drugorzędną. Budżet - powiedzmy 150, max 200PLN, choć w tych starych wątkach polecano taniego Frazera 777 za 30-40 zeta. Ale od tych polecajek minęło już wiele lat i może jest coś dużo bardziej miarodajnego?
-
F1 sezon 2025
aha, następny fanboj... Można tylko dobrze albo wcale? Nudni jesteście jak ta cała nudna Formula To chyba opuszczę to zacne grono. Dotykajcie się siurkami beze mnie
-
F1 sezon 2025
czyli nie można mieć innego zdania niż Twoje jedynie słuszne, bo to marudzenie? Weź kilka głębszych oddechów, może zjedz snickersa
-
F1 sezon 2025
Dla mnie F1 się kończy i z roku na rok stacza w dół. I nie jest to marudzenie, po prostu oglądam od czasu, gdy w latach 90. transmitował to Canal Plus i widzę co się z tym sportem dzieje na przestrzeni lat. I tak, chyba przerzucę się na coś innego, bo F1 jest nudna jak flaki z olejem... Powinni zrobić wszystko w stylu Monaco czy Las Vegas, gdzie ściganie schodzi na jakiś bardzo daleki plan i mogliby do woli pompować swoje ego i dotykac się siurkami.
