Skocz do zawartości

Jak to wyregulowac... Opel Vectra A


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Auto pali za dużo gazu, ma za wysokie jałowe. Kupiony dość niedawno, ale były inne pierdoły do zrobienia. No ale podtlenek drożeje i wypadałoby coś zrobić :D

Reduktor mam o taki :

reduktorrge090duylovato.jpg

Do tego register i przełącznik bena/gaz prawdopodobnie stag-2 ( nie widać bo przyklejony a nie mam garażu żeby rozgrzebać ).

Do sondy lambda nic nie jest podłączone.

Silnik C16NZ (1.6 na monowtrysku).

Regulować to normalnie jak I gen czy podpiąc się pod sondę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz pierwszą generację i tak reguluj. Chyba, że gdzieś tam siedzi jeszcze sterownik od gazu.

> Czarny wkręt na reduktorze to regulacja czułości, mały mosiężny - bypass.

pod sonde jak sie wepniesz miernikiem albo testerem sondy to wiesz dokładnie jaka dawka(stosunek paliwo powietrze) jest w danej chwili .więc warto sie podpiąć dla oceny stanu aktualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz pierwszą generację i tak reguluj. Chyba, że gdzieś tam siedzi jeszcze sterownik od gazu.

> Czarny wkręt na reduktorze to regulacja czułości, mały mosiężny - bypass.

No i jak będzie gdzieś okazja do wykorzystania kawałka dachu to podreguluję, bo poprzednią Skodzinkę wyregulowałem na 6,5 podtlenku w trasie.

Aha, pytanko - mogą się rozjeżdżać mapy kompa od benzyny jeśli lpg źle wyregulowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i jak będzie gdzieś okazja do wykorzystania kawałka dachu to podreguluję, bo poprzednią

> Skodzinkę wyregulowałem na 6,5 podtlenku w trasie.

> Aha, pytanko - mogą się rozjeżdżać mapy kompa od benzyny jeśli lpg źle wyregulowany ?

jak źle wyregulowany to nic nie rozjeżdza ,tylko jak źle ustawiona emulacja sondy to mogą sie dziać dziwne rzeczy.najczęściej jest problem po zgaszeniu i ponownym rozruchu na benie (często po nocy obroty wariują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak źle wyregulowany to nic nie rozjeżdza ,tylko jak źle ustawiona emulacja sondy to mogą sie dziać

> dziwne rzeczy.najczęściej jest problem po zgaszeniu i ponownym rozruchu na benie (często po

> nocy obroty wariują).

Hmm ale tam chyba nie ma żadnego kompa, to i emulacji brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm ale tam chyba nie ma żadnego kompa, to i emulacji brak.

oj nie wiem pewno ,ale czytałem że stag 2 ma emulacje sondy(przewody fioletowy i szary)chyba układ jest wbudowany w przełączniku. nie jestem pewien ale tam chyba jest też jakaś regulacja wypełnienia sygnału(na potencjometrze).

najlepiej niech sie ktoś wypowie bardziej obeznany i czy wogóle ten silnik wymaga jakiejkolwiek emulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj nie wiem pewno ,ale czytałem że stag 2 ma emulacje sondy(przewody fioletowy i szary)chyba układ

> jest wbudowany w przełączniku. nie jestem pewien ale tam chyba jest też jakaś regulacja

> wypełnienia sygnału(na potencjometrze).

> najlepiej niech sie ktoś wypowie bardziej obeznany i czy wogóle ten silnik wymaga jakiejkolwiek

> emulacji?

No właśnie smile.gif

Z drugiej strony, to mam register, to niczym ten układ by nie regulował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie

> Z drugiej strony, to mam register, to niczym ten układ by nie regulował...

bo czesto montowali regulacje tylko na pierwszy przegląd (takie przepisy)potem elektronika z samochodu demontowana(albo niższy koszt instalacji,odzyskanie części elementów,albo dupa nie gazownik i nie obeznawał sie na komputrze)i potem zwykła śróba na przewodzie i "będziesz pan zadowolony) smile.gif

taka Polska właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo czesto montowali regulacje tylko na pierwszy przegląd (takie przepisy)potem elektronika z

> samochodu demontowana(albo niższy koszt instalacji,odzyskanie części elementów,albo dupa nie

> gazownik i nie obeznawał sie na komputrze)i potem zwykła śróba na przewodzie i "będziesz pan

> zadowolony)

> taka Polska właśnie

Ehh to trzeba będzie to wszystko przejrzeć, ale w chwili obecnej pozostanie chyba tylko jakaś zgrubna regulacja, bo garażu niet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.