Skocz do zawartości

Montaż termostatu-problem.Pilne


cinek100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zamontowaniem nowego wkładu do termostatu do uno 1.4 i.e.S.wyciagnałem stary wklad i włozyłem nowy ze sprezyna i ta blaszka co blokuje.Sprawdzałem sam ten wkład w gotujacej wodzie i wysuwa sie.Ale jak zamontuje do obudowy i zablokuje sprezyna i wtedy sprawdzam to termostat nie otwiera sie.Co moze byc nie tak ze nie dziala?I jak to ma sie otworzyc jak sprezyna jest dosyc mozno napieta i mocno dociska ten wkład.Szpilka we wkładzie wysuwa sie pod wplywem temp. ale nie ma az tyle sily by odgiac sprezyne.Szpilke mozna bez problemu wsunac z powrotem jednym palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat do 1.4 i.e. jest w całości z obudową, nie sam wkład

nie wiem jak to zrobiłeś, że go wymieniłeś

odkręcasz węże, odkręcasz dwie śruby mocujące termostat do głowicy i w to miejsce po oczyszczeniu zakładasz nową uszczelkę i termostat

oczyścić jest trochę dupiato, bo pod aparatem nic nie widać wink.gif

2161311.jpg

2945-3834-thickbox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, ale jakoś nigdzie nie znalazłem wkładu, tylko z obudową, a jak mamy przykład powyżej, coś nie

> pasuje kiedy sam wkład wymienimy, albo został źle zamontowany przez kolegę

może. wiesz że w takich przypadkach to tylko forumowe teoretyzowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kit Ci wcisnął, gdziekolwiek zapytasz, dadzą Ci kompletny z obudową

Nie jest tak, kilka lat temu kupiłem wkład do 1.0,nie jestem pewny czy taki sam jak do 1.4 i działa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz kupowal caly termostat to zwroc uwage na niego bo byly dwie wersje - z otworem na czujnik temp. i bez - musisz miec wersje bez otworu. Tak uprzedzam bo jak ja kupowalem to jeden ze sprzedawcow probowal mi taki wcisnac z otworem... Generalnie to ten z otworem jest do tipo/tempra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak bedziesz kupowal caly termostat to zwroc uwage na niego bo byly dwie wersje - z otworem na

> czujnik temp. i bez - musisz miec wersje bez otworu.

z czujnikiem tez były w 1.5, ale chyba inne niż w Tipo

> Jest bardzo podobny do tego na zdjęciu.

i na tym się kończy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak Maro pisze, w 1.5 był taki jak w 1.3T tylko w Burbo był z czujnikiem. ja przy zmianie

> musiałem wiercić i gwintować dziurę

o patrz to zas kolejna wersja - w moim 1.5 co mialem byl z czujnikiem w termostacie yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.