Skocz do zawartości

Check - zbyt uboga i zbyt bogata mieszanka


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej mam problem z zapalającym się check - kasuję go - to za 2-3 dni sobie wyskoczy znowu. nie towarzyszy temu żaden inny objaw.

błędy to zbyt uboga, zbyt bogata mieszanka (system rich, system lean) - oba powodują załączenie kontrolki.

Wymieniłem katalizator na nowy, ale jak widac błąd powraca...

Sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dalej mam problem z zapalającym się check - kasuję go - to za 2-3 dni sobie wyskoczy znowu. nie

> towarzyszy temu żaden inny objaw.

> błędy to zbyt uboga, zbyt bogata mieszanka (system rich, system lean) - oba powodują załączenie

> kontrolki.

> Wymieniłem katalizator na nowy, ale jak widac błąd powraca...

> Sugestie?

a czemu uwazałeś ze winny kat? lambda odpowiada za pomiar o2 w spalinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu uwazałeś ze winny kat? lambda odpowiada za pomiar o2 w spalinach

był wcześniej też błąd katalizatora. Poza tym w ASO tak mi powiedzieli i machery z Ital Auto to potwierdzili - więc wymieniłem kata.

No i w FESie oscylowała druga sonda lambda, a podobno ma nie oscylować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

> a u mnie czasem strzela i przerywa przy obciążeniu pb i lpg, ale napięcie z lambdy na slabym poziomie więc po sprawdzeniu napięć na złączu stwierdzono padniętą lambdę

- po wizycie u praktyków okazałosię - z kompa idzie zanikająca masa do lambdy PII ponoć to lubią, więc po dodaniu kabelka masa aku do sondy = autko ŻYJE. o sorry wciąłem się w GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoko.

> A u mnie wymiana lambady nic nie dała. dopiero ponowne konkretne strojenie mapy gazu, dłuższa jazda

> autostradą z ziomem z serwisu i laptokiem załatwila sprawe.

Co było nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie. ma zgasnąc bez migania.

a u mnie miga 3 razy szybko przez ok 2 sekundy i gaśnie, właśnie nie pamiętam jak było od wizyty w ASO gdzie walczyli z palącym się check engine...ale z komputera spalanie wychodzi mi dobre tzn 7.5 w mieście i 6.0 w trasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.