Skocz do zawartości

Regulacja luzu zaworowego 1.1


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyciągnąć płytki do regulacji zaworów ?

Czy spi i mpi mają te same płytki (pytam bo mam stary silnik spi na części i się zastanawiam czy jest sens z niego wyciągać płytki, bo będę robił regulację w mpi) ?

W jakiej cenie są takie płytki i czy są ogólnodostępne w sklepach motoryzacyjnych czy raczej tylko ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wyciągnąć płytki do regulacji zaworów ?

> Czy spi i mpi mają te same płytki (pytam bo mam stary silnik spi na części i się zastanawiam czy

> jest sens z niego wyciągać płytki, bo będę robił regulację w mpi) ?

> W jakiej cenie są takie płytki i czy są ogólnodostępne w sklepach motoryzacyjnych czy raczej tylko

> ASO ?

Płytki kupowałem po ~8PLN/sztuka. Płytki powinny mieć taką samą średnicę w SPI i MPI, no chyba że o czymś nie wiem.

Do ich wyjęcia możesz użyć:

1. specjalny klucz do wciśnięcia zaworu i śrubokrętem wydłubujesz

2. duży śrubokręt i trochę gimnastyki

Klucz możesz też samemu dorobić :-)

EDIT: tutaj wykopałem jakiś manual - być może znajdziesz tam coś co Ci się przyda :-)

EDIT2: potrzebujesz takiego przyrządu (ja go zrobiłem we własnym zakresie):

przyrzad-do-wymiany-plytek-zaworowych-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EDIT2: potrzebujesz takiego przyrządu (ja go zrobiłem we własnym zakresie):

Dużo z tych gotowych przyrządów nie chce podejść, jest za gruba / za chuda, itp. No chyba, że jest to specjalny od Fiata. Zakup w OBI najtańszy sekator odpowiedniego rozmiaru, rozbierz i ew. doszlifuj do odpowiedniego rozmiaru, jak w załączniku. Poza tym przydaje się bardzo magnes na teleskopie, taki jak do wyciągania zaginionych śrubek.

285768107-patent.jpg

post-66042-14352515579924_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo z tych gotowych przyrządów nie chce podejść, jest za gruba / za chuda, itp. No chyba, że jest

> to specjalny od Fiata. Zakup w OBI najtańszy sekator odpowiedniego rozmiaru, rozbierz i ew.

> doszlifuj do odpowiedniego rozmiaru, jak w załączniku. Poza tym przydaje się bardzo magnes na

> teleskopie, taki jak do wyciągania zaginionych śrubek.

Dobry patent ok.gif Powinien być wystarczająco twardy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wyciągnąć płytki do regulacji zaworów ?

> Czy spi i mpi mają te same płytki (pytam bo mam stary silnik spi na części i się zastanawiam czy

> jest sens z niego wyciągać płytki, bo będę robił regulację w mpi) ?

> W jakiej cenie są takie płytki i czy są ogólnodostępne w sklepach motoryzacyjnych czy raczej tylko

> ASO ?

srednica ta sama tych plytek w obu slnikach ale w mpi 2005 jak robilem to byly ciensze i nie moglem dostac w zwyklym sklepie bo nie sprowadzali takich cienkich i zmuszony bylem jechac do aso, aha stary mpi 1,2 punto ma takie same jak w spi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.