Skocz do zawartości

Astra F 1.6 8V LPG - dziś nie odpaliła -


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Od momentu zakupu potrzebowała jakichś 4-5 sekund kręcenia rozrusznikiem, poprzedni właściciel mówił, że ten typ tak ma, mój mechanik potwierdził, więc nie ruszałem.

Dziś pomimo kręcenia do 15 sekund nie odpala - co może być przyczyną?

Auto ma 294 tys. km, instalację gazową od 2004 roku II generacji, od jakiegoś miesiąca miga przy zakrętach i ostrym hamowaniu kontrolka oleju - dolewam jakieś pół litra na 2000 km i na chwilę gaśnie.

Auto robi duże przebiegi, minimum 3000 km miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź, czy po tym kręceniu świece są mokre.

Jeśli są, to oczyść i sprawdź, czy na świecy jest iskra.

Możesz też zajrzeć do środka aparatu zapłonowego. Często kabelki od modułu obłażą z izolacji, robią się zwarcia i lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej Orochimaru napisał: jeśli nie odpala, sprawdź, czy jest iskra na świecach. Jeśli jej nie ma (pomijając kwestie oczywiste jak uszkodzone świece, przewody, kopułka lub palec, również cewka zapłonowa oraz, co ważne, wszelkie alarmy, odcięcia zapłonu i tym podobne), najczęściej winny jest niestety moduł zapłonowy w aparacie zapłonowym (pomaga zdjęcie wszystkich wtyczek i ich ponowne założenie, ale świadczy to tylko o konieczności wymiany tego podzespołu na nowy- w moim wozie miałem taka przypadłośc...).

Jeśli iskra na świecach jest prawidłowa (to też ważne), winny może być przekaźnik pompy paliwa, filtr paliwa (stary, zapchany), pompa paliwa (nie pracuje, podaje paliwo pod zbyt małym ciśnieniem, uszkodzony regulator ciśnienia paliwa w obudowie przepustnicy), uszkodzony system odpowietrzania zbiornika paliwa.

Jak widzisz, powodów może być wiele.

Przedstawiłem sytuację dotyczącą tylko zasilania benzyną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początek sprawdź, czy po tym kręceniu świece są mokre.

> Jeśli są, to oczyść i sprawdź, czy na świecy jest iskra.

> Możesz też zajrzeć do środka aparatu zapłonowego. Często kabelki od modułu obłażą z izolacji, robią

> się zwarcia i lipa.

Obejrzałem. Iskra sobie skacze z kabelka na kabelek zamiast po świecach zlosnik.gif

Troszkę zaniedbałem białą "szczałę", jutro idzie na kompleksowy przegląd z wymianą rozrządu, pompy, uszczelek, kabli WN, świec, filtrów i oleju.

Może po tym troszkę odżyje, bo zatraciła gdzieś chyba z połowę koników mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable WN były przegnite, świece wyżarte do połowy.

Mechanik stwierdził, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że auto jeździło na fabrycznych świecach - jest to możliwe przez 17 lat??

Świece białe, z niebieskim napisem GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.