Skocz do zawartości

1.2 16V nie odpala


d0ny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Temat wygląda tak, ze po wsadzeniu silnika do cc nie chce on odpalić. W silniku robiony był porting, lekkie koło zamachowe, nowe uszczelki itp. Czujnik położenia wału sprawdzony, iskra jest, paliwo podaje, Map sprawdzony, kompresja w normie, masy są wszędzie. Gdy podpiąłem go pod kompa początkowo nie pokazywał błędów lecz nadal nie chciał odpalić. Teraz pokazuje chyba wszystkie możliwe błędy, podejrzewam, że uszkodzony jest komputer. Co Wy sądzicie? Wszelkie podpowiedzi mile widziane, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie. Temat wygląda tak, ze po wsadzeniu silnika do cc nie chce on odpalić. W silniku robiony

> był porting, lekkie koło zamachowe, nowe uszczelki itp. Czujnik położenia wału sprawdzony,

> iskra jest, paliwo podaje, Map sprawdzony, kompresja w normie, masy są wszędzie. Gdy podpiąłem

> go pod kompa początkowo nie pokazywał błędów lecz nadal nie chciał odpalić. Teraz pokazuje

> chyba wszystkie możliwe błędy, podejrzewam, że uszkodzony jest komputer. Co Wy sądzicie?

> Wszelkie podpowiedzi mile widziane, pozdrawiam.

a cewek odwrotnie nie podlaczyles?? moze podmien kompa, to cos bedziesz wiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a cewek odwrotnie nie podlaczyles?? moze podmien kompa, to cos bedziesz wiedzial

cewki podłączane na wszelakie sposoby, kable tez zamieniane. swiece i kable ok, dodam że rozrząd też dobrze ustawiony, bo auto 2 razy odpaliło zaraz po wsadzeniu silnika po czym zostawione na noc w ciepłym garażu już nie zagadało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cewki podłączane na wszelakie sposoby, kable tez zamieniane. swiece i kable ok, dodam że rozrząd

> też dobrze ustawiony, bo auto 2 razy odpaliło zaraz po wsadzeniu silnika po czym zostawione na

> noc w ciepłym garażu już nie zagadało

podmien kompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz mozliwosc podlaczenia sie pod kompa?

> Moze odlaczyl sie jakis czujnik: temp, mapsensor czy cus

Tak mam kabel, czujnik położenia przepustnicy reaguje na pedał gazu, krokowka sie ustawia z resztą gdy odpinam jakiś czujnik to z miejsca mi to sygnalizuje, większość czujników jest nowa i przed wyjęciem silnika wszystko działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chłopaki pomóżcie bo ten samochód to moje byłe dziecko (fakt został już z niego tylko silnik ale i

> tak traktuje go jak swoje). Mi już skończyły się pomysły

A rozrząd nie jest przestawiony o 180 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wali w przepustnice, do tego pogieło by ssące

Nie jestem w stanie sobie zobrazować w głowie dlaczego miało by pogiąć ssące, ale mam już dzisiaj kaszkę z mózgu, ale nieistotne.

Zakładam, że nie zpieprzyło się immo od odpinania kompa bez czekania na odskoczenie przekaźnika (historia zna takie przypadki, sam sobie do nie dawna nie zdawałem z tego sprawy). Z kuli nic się nie da wywróżyć, ale zaczął bym od tego, że odpalał bym go z podpiętym kompem i patrzał czy komp widzi obroty przy kręceniu rozrusznikiem. To raz, dwa to jak po wyczyszczeniu błędów pojawiają się na nowo, to coś jest nie tak z elektryką jednak, mimo tego, że wszystko posprawdzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem w stanie sobie zobrazować w głowie dlaczego miało by pogiąć ssące, ale mam już dzisiaj

> kaszkę z mózgu, ale nieistotne.

> Zakładam, że nie zpieprzyło się immo od odpinania kompa bez czekania na odskoczenie przekaźnika

> (historia zna takie przypadki, sam sobie do nie dawna nie zdawałem z tego sprawy). Z kuli nic

> się nie da wywróżyć, ale zaczął bym od tego, że odpalał bym go z podpiętym kompem i patrzał

> czy komp widzi obroty przy kręceniu rozrusznikiem. To raz, dwa to jak po wyczyszczeniu błędów

> pojawiają się na nowo, to coś jest nie tak z elektryką jednak, mimo tego, że wszystko

> posprawdzane.

Mniejsza o ssące, napewno przy przestawionym o 180 wali marchewami w przepustnice a u mnie nie ma tego zjawiska. Odpalałem z podpiętym kompem i widzi obroty skaczą do ok 400. Sprawdzałem przeloty między czujnikiem położenia wału mapem, ehh chyba wszystkimi czujnikami jakie są ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mniejsza o ssące, napewno przy przestawionym o 180 wali marchewami w przepustnice a u mnie nie ma

> tego zjawiska. Odpalałem z podpiętym kompem i widzi obroty skaczą do ok 400. Sprawdzałem

> przeloty między czujnikiem położenia wału mapem, ehh chyba wszystkimi czujnikami jakie są ;p

A próbowałeś w takim razie z dodatkowym prądem na aku go odpalić? Nie jestem pewien, na prawdę nie wiem ile to było, ale coś mi się po głowie kołacze, że komp musi zobaczyć 450 rpm, żeby zacząć odpalać confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A próbowałeś w takim razie z dodatkowym prądem na aku go odpalić? Nie jestem pewien, na prawdę nie

> wiem ile to było, ale coś mi się po głowie kołacze, że komp musi zobaczyć 450 rpm, żeby zacząć

> odpalać

nie pamietam dokladnie czy było kaurat 400 czy moze wiecej, oscylowało w tych granicach. Aku zawsze był na maxa ładowany i kręcił jak durny więc raczej prądu miał dostatek, próbowałem palić na plaka, nawet na popych co mądre nie było. Rozrząd sprawdzany na blokadzie wałków tłoki na równo, pierwszy idzie w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pamietam dokladnie czy było kaurat 400 czy moze wiecej, oscylowało w tych granicach. Aku zawsze

> był na maxa ładowany i kręcił jak durny więc raczej prądu miał dostatek, próbowałem palić na

> plaka, nawet na popych co mądre nie było. Rozrząd sprawdzany na blokadzie wałków tłoki na

> równo, pierwszy idzie w dół

No to zakładając, że nie zwaliło się immo w międzyczasie, to z jakiegoś powodu nie ma paliwa. Komp błędy dalej wywala dowolne, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to zakładając, że nie zwaliło się immo w międzyczasie, to z jakiegoś powodu nie ma paliwa. Komp

> błędy dalej wywala dowolne, czy nie?

wczoraj jeszcze wywalało, immo z tego co mówił CCinek jest wykasowane i na kompie cały czas wyswietlało ''Niezaprogramowana centralka CODE'' czy jakos tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aaaa, jak wyjmowałem całą listwe wttyskową to podczas kręcenia paliwo lało...

No to ja się poddaję, ale zaleciłbym ponowne sprawdzenie mas, może którejś po prostu brakuje, może wywaliło któryś bezpiecznik, albo coś innego głupiego. O! Albo zapiąłeś na odwrót wtyczkę krokowca i mapa, koleś na FF ostatnio z 1.4 16V walczył tydzień z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ja się poddaję, ale zaleciłbym ponowne sprawdzenie mas, może którejś po prostu brakuje, może

> wywaliło któryś bezpiecznik, albo coś innego głupiego. O! Albo zapiąłeś na odwrót wtyczkę

> krokowca i mapa, koleś na FF ostatnio z 1.4 16V walczył tydzień z tego powodu.

Wszystkie wtyczki na swoim miejscu, dzisiaj przeczyszcze papierem sciernym wszystkie styki punktów masowych, albo pociągne do nich nowe przewody z jakiegoś punktu na karoserii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie masy na nowo pociągnięte do karoserii, nadal wywala choinke błędów.

Kompa jeszcze nie próbowałeś podmieniać domyślam się. Masz możliwość wrzucić screena z tymi błędami? I obadać czy pojawiają się od próby odpalenia, czy tylko od włączenia zapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompa jeszcze nie próbowałeś podmieniać domyślam się. Masz możliwość wrzucić screena z tymi

> błędami? I obadać czy pojawiają się od próby odpalenia, czy tylko od włączenia zapłonu?

Błędy pokazują się przy próbie odpalenia, jak przekręcam zapłon jest tylko ''Niezaprogramowana centralka CODE'' a tu są screeny błędów http://speedy.sh/ucjr5/bledy.rar

Kompa może uda sie podmienić w niedziele po kościele palacz.gif tu druga strona błedów http://speedy.sh/WNpdf/Bledy-str2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Błędy pokazują się przy próbie odpalenia, jak przekręcam zapłon jest tylko ''Niezaprogramowana

> centralka CODE'' a tu są screeny błędów http://speedy.sh/ucjr5/bledy.rar

> Kompa może uda sie podmienić w niedziele po kościele tu druga strona błedów

> http://speedy.sh/WNpdf/Bledy-str2.jpg

No to Ci obciążenie z rozrusznika robi kaszanę elektryczną, ja osobiście w zepsute kompy 18X nie wierzę. Może tam masz coś źle popodłączane, albo coś zwiera? Wymieniłbym też i przeczyścił dla świętego spokoju bezpieczniki od kompa obydwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to Ci obciążenie z rozrusznika robi kaszanę elektryczną, ja osobiście w zepsute kompy 18X nie

> wierzę. Może tam masz coś źle popodłączane, albo coś zwiera? Wymieniłbym też i przeczyścił dla

> świętego spokoju bezpieczniki od kompa obydwa.

Obciążenie z rozrusznika, bo coś zwiera tak? obczaiłem właśnie podłączenie rozrusznika i jest okej. Bezpiecznik sprawdziłem ten co mam w komorze, gdzie jest 2? teraz zauważyłem ze nie muszę odpalać, wystarczy kilkukrotnie włączyć zapłon i tez się błedy pokazują slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obciążenie z rozrusznika, bo coś zwiera tak? obczaiłem właśnie podłączenie rozrusznika i jest okej.

> Bezpiecznik sprawdziłem ten co mam w komorze, gdzie jest 2?

Nie wiem, u mnie oba są w komorze, 20A od układu zapłonowego i 5A od kompa. Ten od kompa kiedyś mi zaśniedział i się cuda na kiju działy.

> teraz zauważyłem ze nie muszę

> odpalać, wystarczy kilkukrotnie włączyć zapłon i tez się błedy pokazują

No generalnie szukaj babola w instalacji. Kompa pewnie i tak warto podmienić na próbę, bo to, że ja nie wierzę w zepsute kompy, to nie znaczy, że tak jest wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.