Skocz do zawartości

Płyn hamulcowy leci z tyłu(AF)


iopi

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu ubywa mi płynu hamulcowego, objaw pierwszy był zimą. Bębny zaczęły z tyłu lekko szumieć, teraz ustało to szumienie, pewnie szczęki. Zapaliła się natomiast kontrolka od ręcznego hamulca, czyli brak płynu hamulcowego, faktycznie niski poziom, koło z lewej strony tył mokre,wraz z bębnem. Pytanie, bo jeszcze tego nie rozbierałem. Od czego zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro leci. to pewnie cylinderek. Wyczytałem że jeszcze może z korektora siły hamowania, ale w kombi nie występuje tak ? (dlaczego ktoś wie?)

Wytarte, zużyte szczęki mogły spowodować uszkodzenie cylinderka ?(wróżenie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to pewnie cylinderek.

To jedyne możliwe miejsce przecieku w środku bębna.

>Wyczytałem że jeszcze może z korektora siły hamowania, ale w

> kombi nie występuje tak ? (dlaczego ktoś wie?)

Występuje, ale nie w formie "długopisu" jak to jest w sedanach i hatchbackach, a umiejscowiony jest na tylnej belce i reguluje siłę hamowania na tylną oś zależną od obciążenia.

klik

> Wytarte, zużyte szczęki mogły spowodować uszkodzenie cylinderka ?(wróżenie?)

Raczej nie nie, bardziej stary płyn hamulcowy i zawarte w nim H2O mogło uszkodzić cylinderek - ale to też wróżenie.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pewne cylinderek. Regulator jest w kombi przy tylnej belce zawieszenia. Cylinderek pewnie padł ze starości. Zużyte szczęki raczej nie były przyczyną.

Przy okazji możesz obejrzeć hamulce z drugiej strony. Jeśli pod gumową osłonką cylinderka będzie płyn to cylinderek do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usterka usunięta.

Wymieniony cylinderek, w moim modelu z silnikiem 1.6 16v ecotec 96 r jest to cylinderek aluminiowy mocowany na jedną śrubę znalazłem w inter cars 69 zł do tego przewód hamulcowy, ponieważ śruby nie udało się odkręcić od cylinderka. Wymienione szczęki na bosch koszt 139 zł, mocowanie i regulatory szczęk. Wymieniony i odpowietrzony układ hamulcowy. Bęben zdjęty, przeszlifowany.

dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.