Skocz do zawartości

Czy ktoś leżał Pandą na boku?


DARKOOO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie stabilności Pandy na łukach i ostrych zakrętach przy większej prędkości.

Mam wrażenie, że nieodpuszczenie gazu lub większe dociśnięcie zakrętu skończy się złożeniem lusterka przez asfalt... lewego skręcając w prawo, prawego- skręcając w lewo.

Czy ktoś leżał? cfaniaczek.gif

Czy Panda ma tendencje do leżenia na boku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Panda ma tendencje do leżenia na boku?

Myślę, że nie. Większość masy samochodu jest poniżej lini okien i chociaż na upartego teoretycznie dało by się Pandę położyć, to przy normalnej eksploatacji jest to bardzo mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie odnośnie stabilności Pandy na łukach i ostrych zakrętach przy większej prędkości.

> Mam wrażenie, że nieodpuszczenie gazu lub większe dociśnięcie zakrętu skończy się złożeniem

> lusterka przez asfalt... lewego skręcając w prawo, prawego- skręcając w lewo.

> Czy ktoś leżał?

> Czy Panda ma tendencje do leżenia na boku?

Nie, jak na takie rozmiary jest super stabilna, wysokość do szerokości.

Jak przeszkadza coś, to zmień oponki na 175/55R15, jeśli nie masz to dołóż staba z przodu

i ewentualnie sprężynki twardsze i masz problem z głowy zlosnik.gifok.gif

Ja mam seryjnego Van'a i na fabrycznym ogumieniu i tak pięknie dawał radę na zakrętach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie odnośnie stabilności Pandy na łukach i ostrych zakrętach przy większej prędkości.

> Mam wrażenie, że nieodpuszczenie gazu lub większe dociśnięcie zakrętu skończy się złożeniem

> lusterka przez asfalt... lewego skręcając w prawo, prawego- skręcając w lewo.

> Czy ktoś leżał?

> Czy Panda ma tendencje do leżenia na boku?

panda przy przegieciu w zakrecie.. zaczyna bardzo mocno uciekac przodem... ale nie martw sie.. zanim dojdziesz do stanu w ktorym moze zajsc teroetycznie polozenie sie na boku to duuuuuzo wczesniej poczujesz ze przod ucieka i predzej pojedziesz prosto niz na bok polecisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak przeszkadza coś, to zmień oponki na 175/55R15, jeśli nie masz to dołóż staba z przodu

szczegolnia ta druga opcja - polecam kazdemu kto chocby przez chwile sie zastanawial czy dolozyc stabilizator

roznica pomiedzy panda bez staba a ze stabem jest bardzo duza

ze stabem

- duzo pozniej zaczyna przod uciekac

- mniej sie na boki kladzie w normalnej jezdzie

- znaczaca spada sklonnosc do zrywania przyczepnosci przy ruszaniu

- czuc znaczna poprawe sztywnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczegolnia ta druga opcja - polecam kazdemu kto chocby przez chwile sie zastanawial czy dolozyc

> stabilizator

> roznica pomiedzy panda bez staba a ze stabem jest bardzo duza

> ze stabem

> - duzo pozniej zaczyna przod uciekac

> - mniej sie na boki kladzie w normalnej jezdzie

> - znaczaca spada sklonnosc do zrywania przyczepnosci przy ruszaniu

> - czuc znaczna poprawe sztywnosci

Przewrócić to się wszystko da i nawet kilkukrotną rolkę zrobić też ale Panda na seryjnym zawiasie daje mi większe poczucie bezpieczeństwa niż merc A klasa. Myślę że Twoje odczucia wynikają z wysokiego balonu seryjnego ogumienia - rozmiar jak w poldku 155x80 r13 to ma swoje plusy na dziurach i krawężnikach ale minusy w prowadzeniu coś za coś .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przewrócić to się wszystko da i nawet kilkukrotną rolkę zrobić też ale Panda na seryjnym zawiasie

> daje mi większe poczucie bezpieczeństwa niż merc A klasa. Myślę że Twoje odczucia wynikają z

> wysokiego balonu seryjnego ogumienia - rozmiar jak w poldku 155x80 r13 to ma swoje plusy na

> dziurach i krawężnikach ale minusy w prowadzeniu coś za coś .

> Pozdrawiam

porownuje pande z panda na takim samym balonie - na tych samych oponach - roznica jest w tym ze w poprzedniej stabilizatora nie mialem a w tej mam wink.gif

a wrazenia nie sa konfrontowane po czasie co na goraca bo przesiadlem sie z jednej do drugiej w ciagu moze godziny

ps.

osobiscie mam balon.... 165/80 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.