Skocz do zawartości

Ceed MY 2012. Ceny.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji. Jak obstawiacie? IMO bedzie sporo drozszy. Patrzac na ceny hyundaja to pad.gif

Silniki. 1.4 i 1.6 w tym 1.6 z bezposrednim wtryskiem.

Mam zamiar pojsc na jazdy velosterem tam ten sam silnik siedzi.

Starzy znajomi 1.4D 90KM 1.6D 115 i 1.6 128KM.

Nowe 1.2T 120KM i 1.6T 180KM albo 200KM w 2013.

Nowa skrzynia z podwojnym sprzeglem.

Mi sie tyl nie podoba.

THUMB_WIDE_kia_ceed_2012__2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi sie tyl nie podoba.

Mi się bardzo podoba stylistyka właściwie wszystkich nowych modeli Kia i Hyundaia. Nowe Santa Fe jest według mnie jednym z najładniejszych i najzgrabniejszych aut w swojej klasie i na pewno nie da się go pomylić z żadnym innym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jakiś podatny na nowości jestem zlosnik.gif Cee'd I podobał mi się średnio, FL jest OK, a II podoba mi się bardzo i chętnie zamieniłbym swojego FL'a na taką II ok.gif Interesuje mnie też, jak będzie się sprawował nowy silnik 1.2T. Jak pojawi się w testówkach na pewno skorzystam z okazji przejażdżki skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to jakiś podatny na nowości jestem Cee'd I podobał mi się średnio, FL jest OK, a II podoba mi

> się bardzo i chętnie zamieniłbym swojego FL'a na taką II Interesuje mnie też, jak będzie się

> sprawował nowy silnik 1.2T. Jak pojawi się w testówkach na pewno skorzystam z okazji

> przejażdżki

Ja czaje sie na 1.6D 128KM z automatem z podwojnym sprzeglem food.gif Moze jak sie dobrze dogadam i znow mi za demo - 10k obniza to za jakies 60k mialbym nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się bardzo podoba stylistyka właściwie wszystkich nowych modeli Kia i Hyundaia. Nowe Santa Fe

> jest według mnie jednym z najładniejszych i najzgrabniejszych aut w swojej klasie i na pewno

> nie da się go pomylić z żadnym innym autem.

Nie moja liga cenowa no i jakbym tym parkowal. zlosnik.gif

i35 mnie rozczarowal moze przez slabego diesela no i przez smutek w srodku w porownaniu do sportage.

kia-sportage-a.png

hyundai-ix35-diesel-interior.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i35 mnie rozczarowal moze przez slabego diesela

o którym mowa ? IX 35 jako pierwszy i przez pewien czas jedyny wporównaniu do sportage miał dwa diesle 2,0 zlosnik.gif

> no i przez smutek w srodku w porownaniu do

> sportage.

no pewnie zlosnik.gif bierzesz jedyne wnętrze sportage z orange które występuje jako opcja i mówisz o porównaniach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o którym mowa ? IX 35 jako pierwszy i przez pewien czas jedyny wporównaniu do sportage miał dwa

> diesle 2,0

Niestety jezdzilem 1.7.

> no pewnie bierzesz jedyne wnętrze sportage z orange które występuje jako opcja i mówisz o

> porównaniach

Bo nie z oranage nie robi tak dobrego wrazenia. Ostatnio hyundai oglosil,z e bedzie bardziej luksuswoy od kia no i ja sie pytam gdzie grinser006.gif Narazie tylko w cenie nowego i30. 270751858-jezyk.gif

Choc ix35 jest tanszy od sportage zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety jezdzilem 1.7.

niestety jeżdżę 2,0 184k i jakoś nie narzekam skromny.gif jak kupowałem H to K mógł tylko

pomarzyć o tym motorze palacz.gif

> Bo nie z oranage nie robi tak dobrego wrazenia.

o właśnie ok.gif

> Ostatnio hyundai oglosil,z e bedzie bardziej

> luksuswoy od kia

wszedzie zlosnik.gif jest włascicielem Kia to mu wolno skromny.gif

> Choc ix35 jest tanszy od sportage

devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Jest już cennik na słowackiej stronie Tutaj

> Dopłata 600E za mocniejsze wersje (benzyna +35KM, diesel +38KM) rozsądna, fajne wyposażenie w

> standardzie ESC, klima. Z drugiej strony jest drożej... ciekawe jakie ceny będą w Polsce.

75k za diesela 1.6 wersja ex. hmm.gif czyli + jakies 5k. Moze w PL bedzie taniej. Bo za podobna kase jest 163KM chevi cruze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 75k za diesela 1.6 wersja ex. czyli + jakies 5k. Moze w PL bedzie taniej. Bo za podobna kase jest

> 163KM chevi cruze.

A czy w koncu jakas sensownie jezdzaca benzyne planują? Idealem byloby cos a 'la 1.6 ecoboost 150km jak we Fjordzie. Ale zaskoczony bylem tym GDI w i40 co to "kuni" (powyzej 170km chyba) mnostwo tylko siakis redaktor pisze ze to nie jedzie i na dodatek pali duzo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy w koncu jakas sensownie jezdzaca benzyne planują? Idealem byloby cos a 'la 1.6 ecoboost 150km

> jak we Fjordzie. Ale zaskoczony bylem tym GDI w i40 co to "kuni" (powyzej 170km chyba) mnostwo

> tylko siakis redaktor pisze ze to nie jedzie i na dodatek pali duzo....

Bedzie 1.2T okolo 120KM + 1.6T 180 albo 200KM tylko ze cena pewnie bedzie kosmiczna. Narazie pozostaje 1.6GDI z bezposrednim wtryskiem jak jedziesz w kapeluszu to pali malo. Jakbym mial kupowac to bralbym diesela 1.2 bedzie w przyszlym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dali silnika 1.6 dohc? W Hyundaiu jest

Tu nie bedzie, zreszta nie wiem po co on tam u hultaja jest. GDI w velosterze dziala calkiem sprawnie. Bardzo duzy minus to, ze zegary supervison tylko w najlepszej wersji. A tam zamiast centralnego predkosciomierza jest ekran lcd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu nie bedzie, zreszta nie wiem po co on tam u hultaja jest.

Dla tych, którzy lubią proste i sprawdzone rozwiązania, a 1.4 to za mało.

Koreańce w klasie C to imho naprawdę jakiś ewenement: dwa silniki (benzynowe) do wyboru, a i tak się będzie super sprzedawać. Widocznie klienci mało wymagający zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja czaje sie na 1.6D 128KM z automatem z podwojnym sprzeglem Moze jak sie dobrze dogadam i znow mi

> za demo - 10k obniza to za jakies 60k mialbym nowe auto.

2 sprzeglowa będzie tylko w gdi. Zwykły automat będzie w dieslu, ale zyska łopatki przy kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest droższy o ok. 2000zl w wersjach s i m biorąc pod uwagę, ze jest esp w standardzie, które 2000 zł kosztowało. Gdi jest droższe, kia walczy o 1.6 cvvt,byłby 2000zl tańszy. L już dużo droższa, ale ma wiele rzeczy wiecej, np. Tempomat, podswietlane klamki i lusterka itp. Fajnie się prowadzi, dobrze się trzyma na zakretach, a miałem okazje porównać bezpośrednio z konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla tych, którzy lubią proste i sprawdzone rozwiązania, a 1.4 to za mało.

> Koreańce w klasie C to imho naprawdę jakiś ewenement: Po co wiecej, 2.0 w tym segmencie jest niepotrzebne. Turbo będzie w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla tych, którzy lubią proste i sprawdzone rozwiązania, a 1.4 to za mało.

> Koreańce w klasie C to imho naprawdę jakiś ewenement: dwa silniki (benzynowe) do wyboru, a i tak

> się będzie super sprzedawać. Widocznie klienci mało wymagający

Wygrywali cena az do premiery nowego ceeda. Mnie jako klienta juz stracili. Co ciekawe nowe ceedy maja 2 letnia gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie jest droższy o ok. 2000zl w wersjach s i m biorąc pod uwagę, ze jest esp w standardzie,

> które 2000 zł kosztowało. Gdi jest droższe, kia walczy o 1.6 cvvt,byłby 2000zl tańszy. L już

> dużo droższa, ale ma wiele rzeczy wiecej, np. Tempomat, podswietlane klamki i lusterka itp.

> Fajnie się prowadzi, dobrze się trzyma na zakretach, a miałem okazje

> porównać bezpośrednio z konkurencja.

hmm.gif Obecna 1.6Crdi 115KM wersja L kosztuje 67k a nowa jest duzo drozsza. Zobaczymy jak bedzie cruze 1.4T wtedy porownam do gdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inny poziom wyposażenia i to znaczna różnica. Nie licz rabatu za rocznik.

Wiesz jak beda rabaty tak jak w hyundaiu - 10k to jak najbardziej. JAk nie to ide po demowke Astry nawet 1.6 albo cruza 1.4T 140KM. Ewentualnie dyzel Panie. Na dodatek ciagle mi sie cos w obencym ceedzie psuje. Niby naprawiaja na gwarancji ale niesmak pozostaje + nowy ma tylko 2 letnia gwarancje a to juz jakies kpiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygrywali cena az do premiery nowego ceeda. Mnie jako klienta juz stracili. Co ciekawe nowe ceedy

> maja 2 letnia gwarancje.

bo nie do końca. Popatrzylem tez na ceny focusa i się przerazilem co oferują za 66 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz jak beda rabaty tak jak w hyundaiu - 10k to jak najbardziej. JAk nie to ide po demowke Astry

> nawet 1.6 albo cruza 1.4T 140KM. Już takich nie będzie, nowe ceny uwzględniają już rabaty... Sorry ale cruz nie skręca, ma dobra cenę bo bazuje na starszej technologii. 1.4 t w astrze rozczarował mnie.

Dziwisz się ze zawieszenie ma 2 lata gwarancji? Nowy ma taka sama gwarancje jak ceedy od 2009 roku z małymi zmianami po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo nie do końca. Popatrzylem tez na ceny focusa i się przerazilem co oferują za 66 tys.

Focus ma duze rabaty ale nie najbogatsze wersje. Topowa odmiana focusa jest cholernie droga. Ale nawet w najbiedniejszej wersji masz o niebo lepsza skrzynie biegow,uklad kierowniczy i zawias od ceeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwisz się ze zawieszenie ma 2 lata gwarancji? Nowy ma taka sama gwarancje jak ceedy od 2009 roku

> z małymi zmianami po drodze.

Cala reszta tez. Mnie w tym roku lacznik stabilizatora po 4 latach i 70kkm wymienili na gwarancji. Poza tym teraz jest tyle wylaczen yikes.gif Ja mam 5 lat gwarancji na wszytsko, wiem ze w ASO zawieche robia do 60kkm ale jak widac na moim przykladzie da sie zrobic i przy wyzszych przebiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cala reszta tez. Mnie w tym roku lacznik stabilizatora po 4 latach i 70kkm wymienili na gwarancji.

> Poza tym teraz jest tyle wylaczen Ja mam 5 lat gwarancji na

Co znaczy wszystko?

Niestety te oryginalne łączniki nie są najlepsze. Przynajmniej na nasze drogi. To tak jak z silnikami Renault dci, we Francji zadko sprawiają problemy, w Polsce znacznie częściej przez zasiarczone paliwo. Polska jest jesteśmy specyficzna i wychodzą rożne usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Focus ma duze rabaty ale nie najbogatsze wersje. Topowa odmiana focusa jest cholernie droga. Ale

Porównujesz starego ceeda do świeżego focusa. Focus jest ok, ale niczym szczególnym mnie nie zachwycił. Jeżdżąc po zamkniętym lotnisku tył strasznie uciekal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co znaczy wszystko?

> Niestety te oryginalne łączniki nie są najlepsze. Przynajmniej na nasze drogi. To tak jak z

> silnikami Renault dci, we Francji zadko sprawiają problemy, w Polsce znacznie częściej przez

> zasiarczone paliwo. Polska jest jesteśmy specyficzna i wychodzą rożne usterki.

Na caly samochod. Kolejne dwa lata na uklad napedowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polazlem do ASO i przy okazji obejrzalem nowego ceeda w salonie. Wersja XL hmm.gif Z zewnatrz bardzo ladny, ladne proporcje minus za srednie alu felgi. Ladna bezowa tapicerka i deska. Sporo miejsca, jak dla mnie jest ciut za wysoki. Czulem sie jak w vanie. Na duzy minus to rozbudowana deska rozdzielcza i przez to czulem sie osaczony. Slaba widocznosc do przodu dopiero podniesienie fotela daje dobra widocznosc ale to znow siedzi sie jak na stolku. Generalnie o niebo lepiej niz w obeznej generacji. Nie byly jeszcze zarejestrowane wiec nici z jazdy probnej. Co ciekawe wersja 1.6GDI kosztuje tyle co Astra IV 1.4T 140KM z wyprzedazy rocznika. Tak wiem to nowy model wiec sie cenia, ale ja po raz drugi ceeda nie kupie. grinser006.gif

285959592-IMG_0345.JPG

post-45983-14352516355549_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.