Skocz do zawartości

problem z elektryką w Vectrze


marek102

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jest dziwny problem i moje tu pytanie...

mam Vectrę B z silnikiem 1,8 16V i zrobiło się coś takiego, że świeci cały czas oświetlenie szybkościomierza i wskaźników, oświetlenie pokręteł dmuchawy itd., oświetlenie tablicy rejestracyjnej i piszczy ten przeraźliwy piszczek niewyłączonych świateł. Na pokrętle światła są wyłączone.. wyjmowałem wszystkie po kolei bezpieczniki i wszystko ciągle świeci. Co jest grane? Jakieś zwarcie..ale gdzie? Ma ktoś jakiegoś pomysła albo spotkał się ktoś z czymś takim...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nic to nie dało...

wyjąłem cały ten wyłącznik zespolony... sprawdziłem wszystkie bezpieczniki.. i dalej to samo..

podobno ktoś włączył tam pod chyba gniazdo z zapalniczki przetwornicę żeby laptopa uruchomić..i po włączeniu jej i czegoś jeszcze siadło napięcie i od tego czasu właśnie ten objaw z świecą lampką oświetlenia rejestracji, oświetlenia deski rozdz.i piszczenia tego piszczka.. Gdyby udało się tego piszczka uciszyć.. ale nie mogę go zlokalizować.. to oświetlenie tablicy połączyłbym ze światłem pozycyjnym tylnej lampy..a oświetlenie deski jest na diodach.. i prądu nie bierze nic.. więc gdy się to jeszcze ściemni na pokrętle to by to wszystko żyło... ale ten wredny piszczek... ! angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brzęczyk znajduje się regulatorze czasowym. Steruje on kierunkami, światłami przeciwmgłowymi,

> oświetleniem wnętrza oraz wskażników. Może on jest po prostu uwalony i robi całą robote?

no, ale to chyba musi by w tym gnieździe tego całego wyłącznika świateł i sterowania oświetleniem pozostałych lamp..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no, ale to chyba musi by w tym gnieździe tego całego wyłącznika świateł i sterowania oświetleniem

> pozostałych lamp..???

Nie, wyłącznik świateł nie ma z tym nic wspólnego. Ten element znajduje sie na płytce bezpieczników przy lewym kolanie i jest wyciągalny. Za alle... jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Nie, wyłącznik świateł nie ma z tym nic wspólnego. Ten element znajduje sie na płytce bezpieczników

> przy lewym kolanie i jest wyciągalny. Za alle... jakiś tekst

I już wszystko wyjaśnione...

tak jak tu podpowiedziałeś.. ten regulator czasowy (jak go zwą na allegro) był winny tym problemom z elektryką. Kupiłem na allegro całą skrzynkę bezpiecznikową do Vectry z tym ustrojstwem i..już po problemie. Dzięki za celną podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.