Skocz do zawartości

STUKI PRAWY PRZOD croma 1,9


fanlan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Otoz po jezdzie na nierownosciach, wolno, szybciej dobiega stukanie z prawego przodu.

CO najczesciej jest tego powodem coby nie dac sie naciagnac w koszta niepotrzebnie?

Ew jakie czesci zamienne proponujecie?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Otoz po jezdzie na nierownosciach, wolno, szybciej dobiega stukanie z prawego przodu.

> CO najczesciej jest tego powodem coby nie dac sie naciagnac w koszta niepotrzebnie?

> Ew jakie czesci zamienne proponujecie?

> Dzieki

Nie wiem...

- wahacze

- drążki stabilizatora

- gumy stabilizatora

- końcówki drążków

- amortyzatory

- no i wisienka na torcie czyli górne łożyska podpory kolumny MP. ..... właśnie je sobie kupiłem po 45 zł/ sztukę oryginalne GM i zamierzam wymienić... podobno strasznie padają w naszych autach ( to znaczy w Vectrach C ) więc z braku zajęcia po dodatkowym nasmarowaniu wymienię na nówki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem...

> - wahacze

> - drążki stabilizatora

> - gumy stabilizatora

> - końcówki drążków

> - amortyzatory

dodałbym jeszcze łączniki stabilizatora wink.gif

> - no i wisienka na torcie czyli górne łożyska podpory kolumny MP. ..... właśnie je sobie kupiłem po

> 45 zł/ sztukę oryginalne GM i zamierzam wymienić... podobno strasznie padają w naszych autach

> ( to znaczy w Vectrach C ) więc z braku zajęcia po dodatkowym nasmarowaniu wymienię na nówki

a żeby je nasmarować, to trzeba wyciągnąć cała kolumnę McPherson i mieć przyrząd do skręcania sprężyn..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodałbym jeszcze łączniki stabilizatora

Pisząc drążki miałem na myśli właśnie łączniki smile.gif

> a żeby je nasmarować, to trzeba wyciągnąć cała kolumnę McPherson i mieć przyrząd do skręcania

> sprężyn..?

Niestety tak .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jaki stukot czy skrzypiący czy głuchy czy na prostej czy

Czy gluchy?

hmmm...no takie stukupuku, stukupuku:)

zwykle stukniecie, zadne skrzypienie itp.

Dodam, ze tylko przy nierownosciach tak sie dzieje i jakby nasila w ostatnich 2 tygodniach.

Tylko prawa strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak łożysko amorka siądzie to przy skręcie masz takie brzdęczenie , zacieśniając zakręt robi

Nie wiem... ja wymieniam profilaktycznie smile.gif Podobno w Vectrach C jego uszkodzenie objawia się stuku puku a nie trzeszczeniem przy skręcie jak w innych autach lub przeskakiwaniem sprężyny.

To znaczy coś mi robi puku-stuku czasami i nie wiem co... a zawieszenie mam cacy... gumy mocne, więc sobie przy okazji sprawdzenia amorków organoleptycznie wymienię....

> się bardziej słyszalne i rytmiczne

> btw oe łożysko w IC detal koło 41zł/szt

Może ja kupiłem na Alledrogo razem z filtrami od jednego dostawcy smile.gif : a tu widać jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To raczej łącznik staba można go tam psiknąć na gumach jakimś smarem i badać Swag czy delphi czyli

> w miare dobre koło 45zł/szt

Wymieniłem ale bez zmian.... nie jest to takie stukanie by mnie denerwowało ... ale ja lubię mieć cicho więc mnie to jednak denerwuje... smile.gif:):)

Wszystkie gumy mam silikonem zapsikane aby mi nie rozsypały się za szybko... może to amorek więc chcę organoleptycznie pomacać jego i przy okazji wymienić te łożyska ... a co tam smile.gif:) i tak jak rozbiorę to mogę to wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze rowniez byc sam drążek kierowniczy.

Podjade w piatek z rana do magikow coby rzucili okiem.

A jak sworzen wahacza sie wysypal to jakie objawy?

Dodam,ze jadac po porstej i jak kanaljest czy taki uskok totez slychac,stuk, puk,...

Przy skrecie zadnych dzwiekow typu skrety, naprezenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wprost to głównie łącznik staba , chociaż właśnie w nich wyrabiają się tak jakby sworznie , więc pewnie jakby jakiś sworzeń inny padł to dźwięk może być podobny.

Najlepiej badać wahacze itp na podniesionym wozie , na stojącym można nie zauważyć czegoś. Niech Ci sprawdzą też tuleje wahaczy , gumy stabilizatora czy któraś nie pękła itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to amorek więc

> chcę organoleptycznie pomacać jego i przy okazji wymienić te łożyska ... a co tam smile.gif i tak jak

> rozbiorę to mogę to wymienić

Wymieniłeś łożyska? Stuki ustały? U mnie wymienione łączniki, drążki, stabilizator o.k., żadnych luzów a przy studzienkach i innych niespodziankach na ulicach delikatne stuku-puk ze strony prawego koła (przejechane 91k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie lacznika stabilizatora niestety stuki nie ustaly zupelnie, sa inne, takie gluche jakby bum,bum,bum....:)

Czy to moga byc gumy stabilizatora?

Czy samemu mozna toto z kanalu wymienic?

Jakies przeszkody na drodze beda powazne (extra giete klucze itp?)

Moze przy okazji jeszcze jakies niedrogie gumy do wymiany za jednym zejsciem do kanalu?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moog OP-SB-3822 lub OP-SB-3823 , w IC masz , są różnej wielkości , badaj google czy katalog online

> ic

Dzieki, a jak z wymiana?

Jakies niespodzianki?

Trudnosci?

Samemu da rade?

Robil to ktos moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak kupiłem w tamtym roku samochód to też miałem takie stuki z przedniego zawieszenia doktoryzowałem się nad tym aż po pewnym czasie doszedłem że pochodzą one od luźnych klocków hamulcowych tzn klocek w zacisku jest dociskany taką sprężynką(blaszką) i ktoś założył słabej jakości klocki i ta blaszka straciła swoje własności sprężyste i klocek stukał w zacisku po dziurach. Aby to sprawdzić rozpędź się wjedź na dziury i lekko trzymaj naciśnięty hamulec jeśli nie słychać to wtedy masz pewność że to to. Naprawa- przygiąłem te blaszki spokój przez 5 tyś km i na nowo stuka trzeba wymienić klocki ale szkoda mi kasy i jeżdżę tak już 20 tyś

> Po wymianie lacznika stabilizatora niestety stuki nie ustaly zupelnie, sa inne, takie gluche jakby

> bum,bum,bum....:)

> Czy to moga byc gumy stabilizatora?

> Czy samemu mozna toto z kanalu wymienic?

> Jakies przeszkody na drodze beda powazne (extra giete klucze itp?)

> Moze przy okazji jeszcze jakies niedrogie gumy do wymiany za jednym zejsciem do kanalu?

> Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam, tez zrobilem zawieszenie, i nadal cos stukalo, okazalo sie wlasnie z klocek byl luzny.

Czyli klasyczny przyklad w wielu autach.

Sprawdze na dniach bo narazie LANowozem powoze troche:)

TO chyba sentyment:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku po wymianie klocków, źle zalozylem tą sprezyne trzymajac zacisk zeby nie ruszal sie i ja zgubilem sick.gifsick.gif I mowie co znow stuka,patrze a tu brak tej sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Znów stukają mi z przodu łączniki stabilizatora.

> Czy ktoś wypróbował już takie cudo polskiej(?) myśli technicznej:

> http://laczniki-stabilizatora.pl/Strona-g-owna/

> Czyżby człowiek znalazł sposób na wytrzymałe łączniki lepsze od Lemfordera czy TRW?

Ja jestem po wymianie łożysk w kolumnach, amortyzatorów, końcówek, drążków kierowniczych i łączników...

Prawa strona cisza, tył cichy ale przód lewy coś mi czasami stuknie więc idac za ciosem wymienię jeszcze poduszkę górną i gumy stabilizatora... często to one padają a wszyscy wymieniają łączniki... wszystko TRW amorki Bilsteina... zrobię referat ale nie mam ciągle czasu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.