Skocz do zawartości

[H] hamulce przód


elmenel

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Niedawno rozbierałem przednie hamulce, wyjęte były klocki przeczyszczone prowadnice klocków i jarzmo, tłoczek nie był ruszany. Niestety nie miałem pod ręką smaru miedziowego i poskładałem wszystko na "sucho". Po tym zabiegu pedał na odpalonym silniku jest miekki (przed czyszczeniem taki nie był), na zgaszonym silniku po kilku wciśnięciach robi się twardy. Czy coś mogłem zepsuć i teraz pedał jest miekki czy musi się ułożyć no i czy nie zaszkodzi w jakiś sposób to że poskładałem to bez smaru??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miękki pedał oznacza zapowietrzony układ.

A co moglem zrobic nie tak, ze sie zapowietrzyl?? Dobrze byloby wiedziec na przyslosc. Wszystko robilem na zaciagnietym recznym, z tyl mam tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj coś sie zaczęło dziać dziwnego (znaczy to było juz od jakiegos czasu około miesiąca ale dopiero teraz skojarzyłem to ze sobą) a mianowicie stojąc na postoju z odpalonym silnikiem i energicznie wciskając pedał hamulca kilka razy silnik lekko się przydławia dostaje jakiś dziwnych drgawek (na obrotomierzu wskazówka stoi równo) i słychać jak z wydechu spaliny nie wychodzą równomiernie tylko, hmm jak by to opisać, tak dziwnie strzela.

O co chodzi ?? Serwo pada czy jak niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydławia się bo musi łykać świeże powietrze z serwo i jeden garnek dostaje ubogą mieszankę.

Możliwe, że nie zrobiłeś nic źle i jest to zbieg okoliczności - akurat wytrącił się korek parowy, albo coś podobnego. Odpowietrz hamulce i wtedy sprawdź. Jak nadal będzie źle to się pomyśli co dalej wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przydławia się bo musi łykać świeże powietrze z serwo i jeden garnek dostaje ubogą mieszankę.

troche mnie uspokoiłeś bo już zaczynałem myśleć że to jakaś grubsza sprawa

> Możliwe, że nie zrobiłeś nic źle i jest to zbieg okoliczności - akurat wytrącił się korek parowy,

> albo coś podobnego.

w ostatnią sobotę rozkładałem przód raz jeszcze, tak samo jak za pierwszym razem tylko że teraz zaopatrzyłem się w smar. Co do hamulca to nic się nie zmieniło jest dalej miekki więc już nie podejrzewam abym coś zrobił nie tak.

>Odpowietrz hamulce i wtedy sprawdź. Jak nadal będzie źle to się pomyśli co

> dalej .

i tak zrobię, tylko że wymienię cały płyn bo ma już ponad 4 lata ale dopiero za tydzień bo teraz niestety nie mam kiedy z tym podjechać do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.