Skocz do zawartości

Ciało obce w pompie wtryskowej


DamU

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Podbudowany własnoręcznymi modami w pompie wtryskowej starego turbodiesla VW (silnik AAZ) zaoferowałem pomoc w uszczelnieniu i pomodzeniu w pompie samochodu kolegi. Taka sama jak moja i robiłem to z 4 razy. Niestety za 5 razem do środka pompy wleciała mi pewna sprężynka (temat znałem i wiedziałem, że trzeba na to uważać, ale cóż sciana.gifklnie.gif). Po odessaniu ropy sprężynkę udało mi się wyciągnąć z tym, że w pompie pozostał mały uchwyt tej sprężynki - element głowiczki pompy (orientacyjne wym 3x2x2 [mm]), który prawdopodobnie wpadł razem z nią, nie widać go od góry pompy.

Co zrobić, aby wyciągnąć usrojstwo bez wyciągania całej pompy (czas i $$$) hmm.gif

Nie muszę dodawać, że miejsca pomiędzy elementami w pompie jest bardzo mało (z ledwością udało się wcisnąć przewód paliwowy, taki jak w "Maluchu", aby odessać paliwo).

Dotychczasowe pomysły idea.gifideia.gif:

1. lustereczko a'la dentystyczne i sprawdzić czy element rzeczywiście tam jest + jakiś drut i próby zahaczenia (jest też problem z oświetleniem wnętrza pompy),

2. do przewodu którym odessałem paliwo podłączyć odkurzacz, uszczelnić i próbować wyssać,

3. magnes - pozornie najprostsze, ale musiałby to być magnes na jakimś drucie i przymocowany tak, aby nie pozostał w środku (myślę nad przyklejeniem magnesu do rozklepanego druta klejem do metalu).

Która metoda Waszym zdaniem najlepsza? Inne pomysły mile widziane.

Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Podbudowany własnoręcznymi modami w pompie wtryskowej starego turbodiesla VW (silnik AAZ)

> zaoferowałem pomoc w uszczelnieniu i pomodzeniu w pompie samochodu kolegi. Taka sama jak moja

> i robiłem to z 4 razy. Niestety za 5 razem do środka pompy wleciała mi pewna sprężynka (temat

> znałem i wiedziałem, że trzeba na to uważać, ale cóż ). Po odessaniu ropy sprężynkę udało mi

> się wyciągnąć z tym, że w pompie pozostał mały uchwyt tej sprężynki - element głowiczki pompy

> (orientacyjne wym 3x2x2 [mm]), który prawdopodobnie wpadł razem z nią, nie widać go od góry

> pompy.

> Co zrobić, aby wyciągnąć usrojstwo bez wyciągania całej pompy (czas i $$$)

> Nie muszę dodawać, że miejsca pomiędzy elementami w pompie jest bardzo mało (z ledwością udało się

> wcisnąć przewód paliwowy, taki jak w "Maluchu", aby odessać paliwo).

> Dotychczasowe pomysły :

> 1. lustereczko a'la dentystyczne i sprawdzić czy element rzeczywiście tam jest + jakiś drut i próby

> zahaczenia (jest też problem z oświetleniem wnętrza pompy),

> 2. do przewodu którym odessałem paliwo podłączyć odkurzacz, uszczelnić i próbować wyssać,

> 3. magnes - pozornie najprostsze, ale musiałby to być magnes na jakimś drucie i przymocowany tak,

> aby nie pozostał w środku (myślę nad przyklejeniem magnesu do rozklepanego druta klejem do

> metalu).

> Która metoda Waszym zdaniem najlepsza? Inne pomysły mile widziane.

> Pomocy.

magnes na kropelkę do druta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> magnes na kropelkę do druta.

Gorzej jak magnes albo część drucika "dołączą" do towarzystwa. Mikroprace obarczone są takim ryzykiem.

Ja bym wyłączył pompę z obiegu - tj. przewód doprowadzający paliwo i odprowadzający do butelki. Do doprowadzającego dopiął jakąś gruchę gumową nalał paliwa do butelki plastikowej, złożył sitko gdzieś po drodze i próbował przepompować to "coś" przez pompę. Zostałoby ostatecznie na sitku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było pewności czy tam to było. Przeszukaliśmy w trzech wszystkimi metodami. Dodatkowo dmuchaliśmy sprężonym powietrzem i nic się nie pokazało. Złożyłem pompę bez tego ucha, ze sprężynką przyczepioną bezpośrednio do dźwigni i działa, ale nie da się zejść odpowiednio nisko z obrotami (sprężynka jest za mocna bez tego haczyka). Jak jutro nie dorwę u pompiarzy tego elementu z jakiejś starej pompy to coś pomyślimy nad poprawieniem fabryki - tak, aby sprężynka nie spadała.

BTW ta pompa miała już w sobie zmieloną sprężynkę. icon_eek.gif

W każdym razie już dwa popołudnia 30.GIF a chciałem dobrze wink.gif. Żona już zaczyna zona.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.