Skocz do zawartości

Ile oleju do Malacza?


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ niedługo będę zmuszony wykonać wstępnie próbny "lot" moją drezyną wyposażoną w napęd pochodzący z naszego poczciwego Malacza dlatego chciałbym się dowiedzieć ile oleju to to potrzebuje.

Opróżniłem wcześniej i silnik i skrzynię biegów gdyż musiałem cały zespół napędowy układać, przekładać, przewracać itp i nie chciałem by ten olej się wylewał czy przelewał.

Teraz trzeba będzie uruchomić silnik i dlatego chciałbym wiedzieć ile oleju trzeba wlać do silnika, a ile do skrzyni biegów.

Dodatkowo - o ile wiem jak wlać olej do silnika to chciałbym się upewnić którędy wlać olej do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skrzynia 1,1 L

> silnik 2,35 L

> Olej do skrzyni wlewasz korkiem o kwadratowym łbie (chyba łeb 1/4cala) z prawej strony skrzyni

> biegów.

Dodatkowo jak nie ma możliwości odkręcić korka w skrzyni można też wlać go otworem po wyjęciu odpowietrznika skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodatkowo jak nie ma możliwości odkręcić korka w skrzyni można też wlać go otworem po wyjęciu

> odpowietrznika skrzyni biegów

Taki diwajs sobie zrobiłem do odkręcania korka.

Starą objechaną nasadkę do grzechotki (właśnie chyba 1/4cala) wspawałem śrubę na klucz 19.

Zrobiłem taki jakby adapter przejściówkę z kwadratu na 19kę.

Do tego dobry klucz i heja smile.gif

W niejednym 126p odkręciłem bez problemów podczas gdy płaskie klucze objeżdżałby kwadratowy łebek korka ok.gif

diwajs.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki diwajs sobie zrobiłem do odkręcania korka.

> Starą objechaną nasadkę do grzechotki (właśnie chyba 1/4cala) wspawałem śrubę na klucz 19.

> Zrobiłem taki jakby adapter przejściówkę z kwadratu na 19kę.

> Do tego dobry klucz i heja

> W niejednym 126p odkręciłem bez problemów podczas gdy płaskie klucze objeżdżałby kwadratowy łebek

> korka

To musiał bym się do Ciebie wybrać na małą wizytę bo właśnie nie mogę odkręcić i olej wlewałem górą u siebie ostatnio frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto taki "adapter" sobie zrobić Koszt znikomy, a daje radę.

> Powyżej masz rysunek poglądowy o co chodzi

Ja się boję że u mnie to tak zapieczone że będzie trzeba spawać nakrętkę do korka odkręcić i wkręcić nowy korek niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To aż jestem ciekaw jak ten korek wygląda w mojej skrzyni.

Powiem tak jak kwadrat nie jest uszkodzony to nic na siłę i będzie dobrze. Odwrócona nasadka do tego klucz imbusowy i dasz radę. Gorzej jak ktoś wcześniej ja sponiewierał wtedy kłopot, ja tak mam dlatego olej wlewałem otworem z góry skrzyni po wyjęciu odpowietrznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.