Skocz do zawartości

fred77

użytkownik
  • Liczba zawartości

    28 162
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Zawartość dodana przez fred77

  1. Nic nie robić. Kolejne rysy będą wtedy mniej denerwujące. Zostawiłbym to i dał sobie spokój.
  2. Szukam ramy do górskiego roweru. Rama ma mieć obowiązkowo tylny amortyzator z najprostszym zawieszeniem. Ma być aluminiowa. Dla osoby o wzroście 180cm. Nie ma to być nic wyszukanego i skomplikowanego, tym samym nie ma być drogie. Maksymalnie 2000zł. Ewentualnie tylko trochę mogłoby tę cenę przekroczyć. Jeżeli ktoś może polecić jakiś sklep to byłbym wdzięczny.
  3. Jeżeli miałoby to być urządzenie tylko do przetaczania tarcz to zrobiłbym to tak by wykorzystać silnik trójfazowy z motoreduktorem.
  4. Jest to fabrycznie przystosowane do przerobienia.
  5. W USA. W Europie najczęściej lampa była nieaktywna, a przeznaczona do jazdy dziennej. W Szwecji oświetlenie do jazdy dziennej było na długo przed ogólnymi europejskimi przepisami.
  6. Jakie druciarstwo? Lampa normalnie przystosowana do montażu żarówki. Co widać na zdjęciu. Podobnie można uaktywnić drugie tylne światło przeciwmgłowe w niektórych samochodach. Usuwa się zaślepkę żarówki, w jej miejsce wkłada się oryginalną obsadkę z żarówką, podłącza i już.
  7. Normalnie. Boczna lampa ma czynny kierunkowskaz i nieczynną dodatkową lampę. Wersja USA ma tam pomarańczowe boczne pozycyjne, a europejska jest zaślepiona. Wystarczyło wydłubać zaślepkę, wsadzić obsadkę z żarówką 21W, odpowiednio podłączyć i gotowe.
  8. Barat miał koedyś Saab 93. Tam też były takie boczne światła. Tylko europejskie wersję miały białe klosze i zaślepione miejsce na żarówkę. Brat wykorzystał je do świateł dziennych.
  9. Fachowo to są boczne światła pozycyjne. Światła obrysowe montuje się inaczej i mają inną barwę.
  10. A może to jest teraz jakaś strefa, lub niedługo będzie. Nie ma tam wcześniej jakichś innych znaków?
  11. fred77

    Fabia 1.0 80KM

    Żuk ma 70KM i nawet się rozpędzał.
  12. Dla przykładu mogę podać tu Fiata Idea. W Europie taki zwykły z dwoma dizlami 1,3 i 1,9 oraz z benzyniakami 1,2 i 1,4. Do tego większość z ubogim wyposażeniem. A w takiej Brazylii większość bogato wyposażona, silniki benzynowe 1,6 i 1,8, a nawet wersję 4x4.
  13. Nie. To ma być pancerne, trwałe i niewymagające obsługi. Najprawdopodobniej sam zrobię sobie takie urządzenie, wykorzystując pompę oleju z silnika Ursus C-330. Już mam wstępną koncepcję.
  14. Oj, to sporo za dużo. Potrzebuję zewnętrzną pompę oleju, napędzaną paskiem klinowym, która podaje maksymalnie 5 bar i żeby nie kosztowała pierdylion talarów.
  15. Jest sobie pompa wspomagania kierownicy. Chcę ją wykorzystać do pompowania oleju. Czy to jest tradycyjna pompa zębata? Czy bez problemu do się ją do tego wykorzystać? Czy ta pompa ma wbudowany zawór przelewowy?
  16. Nie wszystkie klocki są sfazowane. Więc zastanawiam się po co to jest robione, skoro zbiera się tam po prostu brud.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.