Skocz do zawartości

Ryglowanie zamkow Astra G


kamo502

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem kolegi.

Montowano uklad domykania szyb i po tym zabiegu przestalo dzialac ryglowanie.

Prawdopodobnie podczas pierwszej proby nie podlaczono kostki (tej szerszej:ryglowanie, szyby itd)

Na koniec spalono centralke! Przestala reagowac.

Wymieniona centralka na nowa. Uklad domykania odlaczony (Zreszta sprawdzany u mnie i dziala prawidlowo)

Ryglowania nadal brak.

Widzialem posty ze przyczyna moze byc multitimer, ale z tego co widze to prowadzi do niego tylko jeden przewod z pinu 14 na schemacie i jest odpowiedzialny za zapalanie i gaszenie lampki.

Ryglowanie jest z pinu 10. Podlaczajac sie pod ten pin nie wychodzi chyba zaden impuls.

Domykanie szyb (komfort) po przytrzymaniu kluczyka dziala.

Czy moze cos z silownikami?

Moze sprobowac dostac sie na krotko do silownikow i zobaczyc czy rygluja?

285994086-Bez%A0tytu%B3u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że sama centralka CZ jest sprawna (sprawdzona i działa: otwieranie, zamykanie i ryglowanie z kluczyka i z pilota w innym samochodzie, bo inaczej te rozważania nie mają sensu: uszkodzonej centralki nie naprawisz za chiny-brak dokumentacji, schematów itp.): sprawdźcie, czy podczas zamykania zamków na linii "W" (pin 3 na rysunku) nie ma przypadkiem +12V. Normalnie, po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, tam nie ma napięcia, ale mógł ktoś coś pogrzebać w instalacji... Byłaby to możliwa przyczyna leżąca poza sterownikiem CZ.

Jeśli na tej linii jest +12V (czyli kluczyk w stacyjce), to jest zablokowane ryglowanie (dla bezpieczeństwa pasażerów w przypadku kolizji).

Pamiętaj jeszcze, że ryglowanie działa TYLKO ok. 10s po zamknięciu drzwi!!!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka sprawdzana u mnie i dzialala.

A teraz najlepsze:

-pierwszy post napisany zaraz po montazu nowej centralki i ogolnym rozpoznaniu.

Dzis dostaje telefon:

"Ryglowanie dziala"

Narazie przyczyna nieznana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie byly problemy z rozkodowywaniem sie kluczyka.

Dzis przylutowalem gniazdo baterii bo sie ruszalo. Mam nadzieje ze to byl problem z zapamietaniem kluczyka.

Tylko ze po tej operacji domykanie znowu zginelo confused.gif

Nie wiem co sie dzieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.