Skocz do zawartości

[F] Problem gaśnie w czasie jazdy


maoie

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem czy się czy podpiąć się pod wątek Odpala i gaśnie ale postanowiłem założyć nowy więc

Pacjentem jest astra F '95 z motorkiem C14NZ od jakiegoś czasu zaczęła się dziwnie zachowywać objaw jest taki że jak by ktoś podczas jazdy (ciągłej nieprzerwanej, bez jakichkolwiek manewrów) wyłączył zapłon i po kilku sek wszystko wraca do normy i można jechać dalej nie zdarza się to często ale trochę mnie to drażni

Co zrobiłem:

- sprawdziłem błędy - brak

- sprawdziłem pdłączenie aku, stacyjki, cewki, czujnika halla (pod kątem luźnych połączeń zaśniedziałych styków) wszystko wydaje się być OK

- w ostatnim czasie została też wymieniona kopułka wraz z palcem kable i świece

Może ktoś już się spotkał z takimi objawami proszę o jakieś wskazówki czym to może być spowodowane i jak się problema pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie objaw był taki: w czasie jazdy zapalał się Check, jednocześnie jakby zapłon był odłączony, po chwili "łapał" i dalej jazda. Czasem też nie odpalał, pomagało gmeranie kablami przy cewce/czujniku halla. Błędów nie pokazywał. Generalnie chyba chodziło o tą wtyczkę przy cewce z 4 kablami, jej dokładne wyczyszczenie (styki) odpukać problem zlikwidowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.