Skocz do zawartości

Kolejny wypadek z podniesioną paką.


maxdax

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny wypadek z podniesioną paką.

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,wywrotka-uderzyla-w-wiadukt-ranny-kierowca,46692.html

Czy samochody cieżarowe (wywrotki) nie mają jakichś zabezpieczeń? w sensie oczo...jebna kontrolka na desce + sygnał dźwiękowy że jest podniesiona paka?

Rozumiem pośpiech zapomnienie... Widząc skale zniszczeń prędkość miał znaczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny wypadek z podniesioną paką.

> http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,wywrotka-uderzyla-w-wiadukt-ranny-kierowca,46692.html

> Czy samochody cieżarowe (wywrotki) nie mają jakichś zabezpieczeń? w sensie oczo...jebna kontrolka

> na desce + sygnał dźwiękowy że jest podniesiona paka?

> Rozumiem pośpiech zapomnienie... Widząc skale zniszczeń prędkość miał znaczną.

taki zapier**l na budowie że nie było kiedy opuścić.

A tak na poważnie, to nie wiem jak to wygląda w nowych autach, ta scania ze zdjęcia na starą nie wygląda.

Jeździłem kamazem wywrotką, i nie wyobrażam sobie jak wogóle tak da się jechać crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny wypadek z podniesioną paką.

> http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,wywrotka-uderzyla-w-wiadukt-ranny-kierowca,46692.html

> Czy samochody cieżarowe (wywrotki) nie mają jakichś zabezpieczeń? w sensie oczo...jebna kontrolka

> na desce + sygnał dźwiękowy że jest podniesiona paka?

> Rozumiem pośpiech zapomnienie... Widząc skale zniszczeń prędkość miał znaczną.

Takich wypadków jest mnóstwo. Jakiś czas temu pokazywali na tvn jak wywrotką zabrał kładkę dla pieszych z pieszymi. A sam widziałem na cztery-setnym kilometrze A2 w Niemczech jak jeszcze grzebali przy krzyżówce A1/A2 jak wywrotką ciągnik-naczepa przywalił w ten niebieski wiadukt i wywalił się na bok. Po co w ogóle możliwość jazdy z podniesionym kiprem? Drzwi otwarte są sygnalizowane jak nie wiem a wywrotka w pionie jest ok smile.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem krótki epizod z jazdą wywrotką (ciągnik + naczepa). Sprzęt Mercedesa nowy. Działa to tak:

-wciskasz sprzęgło włączasz przystawkę odbioru mocy zasilającą pompę hydrauliczną ( zapala się kontrolka na pulpicie)

-podnosisz dźwigienkę, kiper idzie w górę, automatycznie wypuszczane jest powietrze z tylnych poduszek

-po wysypaniu gwałtownie ruszasz i hamulcowe, żeby tylna klapa uderzyła w kiper (spada wtedy to co się przykleiło)

-opuszczasz kiper WYCHODZISZ z kabiny sprawdzasz, czy zamki zapięły klapę otrzepujesz tylną belkę z pozostałości kruszywa

- wyłączasz przystawkę i możesz jechać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem krótki epizod z jazdą wywrotką (ciągnik + naczepa). Sprzęt Mercedesa nowy. Działa to tak:

> -wciskasz sprzęgło włączasz przystawkę odbioru mocy zasilającą pompę hydrauliczną ( zapala się

> kontrolka na pulpicie)

> -podnosisz dźwigienkę, kiper idzie w górę, automatycznie wypuszczane jest powietrze z tylnych

> poduszek

> -po wysypaniu gwałtownie ruszasz i hamulcowe, żeby tylna klapa uderzyła w kiper (spada wtedy to co

> się przykleiło)

> -opuszczasz kiper WYCHODZISZ z kabiny sprawdzasz, czy zamki zapięły klapę otrzepujesz tylną belkę z

> pozostałości kruszywa

> - wyłączasz przystawkę i możesz jechać dalej.

Te dwa pkty jak widać są zbędnym wysiłkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takich wypadków jest mnóstwo. Jakiś czas temu pokazywali na tvn jak wywrotką zabrał kładkę dla

> pieszych z pieszymi. A sam widziałem na cztery-setnym kilometrze A2 w Niemczech jak jeszcze

> grzebali przy krzyżówce A1/A2 jak wywrotką ciągnik-naczepa przywalił w ten niebieski wiadukt i

> wywalił się na bok. Po co w ogóle możliwość jazdy z podniesionym kiprem? Drzwi otwarte są

> sygnalizowane jak nie wiem a wywrotka w pionie jest ok ?

Przy wyładunku bardzo często jak nie zawsze trzeba podjechać do przodu, żeby wszystko wysypać smile.gif

Ale jakaś oczojeb** kontrolka i mocno denerwujący sygnał dźwiękowy powinien być jak kiper w górze a auto jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem krótki epizod z jazdą wywrotką (ciągnik + naczepa). Sprzęt Mercedesa nowy. Działa to tak:

> -wciskasz sprzęgło włączasz przystawkę odbioru mocy zasilającą pompę hydrauliczną ( zapala się

> kontrolka na pulpicie)

A nie w każdym sprzęcie. skromny.gif

> -podnosisz dźwigienkę, kiper idzie w górę, automatycznie wypuszczane jest powietrze z tylnych

> poduszek

Chyba, że jest solówka z resorami. Aczkolwiek moja solówka z poduchami tak nie robi. skromny.gif

> -po wysypaniu gwałtownie ruszasz i hamulcowe, żeby tylna klapa uderzyła w kiper (spada wtedy to co

> się przykleiło)

No nie bardzo. Tak nie wolno za bardzo robić jak się czepiasz i chcesz robić "zgodnie ze sztuką". skromny.gif

> -opuszczasz kiper WYCHODZISZ z kabiny sprawdzasz, czy zamki zapięły klapę otrzepujesz tylną belkę z

> pozostałości kruszywa

To się zgadza, ale mało kto to robi bo i po co? Najczęściej belka jest tylko lekko przysypana. zlosnik.gif

> - wyłączasz przystawkę i możesz jechać dalej.

To się zgadza... Ale są tacy co i jadą z włączoną przystawką, a jak da się. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałeś jeszcze napisać o ulubionej plandece

No samo szczęście. zlosnik.gif Ale ja generalnie kładę, sam nie lubię jak mi się po osobówce sypie z ciężarowych. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No samo szczęście. Ale ja generalnie kładę, sam nie lubię jak mi się po osobówce sypie z

> ciężarowych.

ja w mercu 1874 po zapięciu przystawki nie mogę przygazować na więcej niż 1100obrotów. takie ograniczenie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> -podnosisz dźwigienkę, kiper idzie w górę, automatycznie wypuszczane jest powietrze z tylnych

> poduszek

Teoretycznie powinieneś też opuścić poduszki na ciągniku, czy powietrze jest automatycznie wypuszczane zależy od rodzaju naczepy. Aczkolwiek są sytuacje gdzie powinieneś sypać na poduszkach pełnych np Asfalt do rozścielacza

> -po wysypaniu gwałtownie ruszasz i hamulcowe, żeby tylna klapa uderzyła w kiper (spada wtedy to co

> się przykleiło)

Wszystko zależy od warunków panujących na wysypie (czy powierzchnia na której sypiesz jest równa czy to nie jest zima i jeżeli materiał przyklei się na jednej stronie a ty szarpniesz to możesz leżeć, i wiele innych czynników )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.