Skocz do zawartości

ksenon regulacja


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w aucie posiadam ksenony fabryczne z spryskiwaczami i bez żadnej regulacji w środku,moje pytanie jest typu;czy te światła potrzeba regulować mechanicznie tzn ręcznie przez specjalne pokrętła w lampach?po wł,świateł przez moment ustawiają się automatycznie ale stojąc pod bramą garażu widzę że lewe światło jest wyżej od prawego.Teren jest bez pochyleń i zastanawia mnie czy tak po prostu jest dobrze czy istnieje korekta ustawienia ręcznego na włączonych światłach po ich automatycznej samoregulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank masz reuglacje swiecenia przy lampie.

Autopoziomowanie wprowadza tylko korekte swiecenia w zaleznosci od obciazenia auta (pochylenie przod/tyl). Pozycje bazowa nalezy ustawic tak jak w normalnych autach.

Czasami w niektorych markach za pomoca kompa ustawia sie tryb ustawiania swiatel ale imho to jest tylko blokada autopoziomowania na czas regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już sobie wprowadziłem korektę potraktowałem 2a reflektory po równo tzn lewy o 1obrót obniżyłem a prawy o 1obr.podniosłem i teraz wygląda ok patrząc do ściany,zobaczę jak będzie w nocy chyba że źle to pojadę na stację diagnostyczną na aparat smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok już sobie wprowadziłem korektę potraktowałem 2a reflektory po równo tzn lewy o 1obrót obniżyłem

> a prawy o 1obr.podniosłem i teraz wygląda ok patrząc do ściany,zobaczę jak będzie w nocy chyba

> że źle to pojadę na stację diagnostyczną na aparat

Po ostatniej wizycie na stacji diagnostycznej (badanie okresowe) do tej pory dobrze ustawione zostały ustawione w sposób tragiczny. Prawy świecił w niebo a lewy podłogę :-(

Więc nie wiem kto tam pracuje :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dziś na stacji ustawić światła lewe ok ustawione a prawe nie do końca!powinna iść jeszcze do góry lekko ale pokrętło od regulacji już przeskakuje i nie da rady do góry podnieść,brakuje niewiele jak stwierdził diagnosta.Przyglądałem się trochę tej lampie widać,że ktoś w niej już majstrował i była wyciągana kręcąc śrubą regulacji wygląda jakby przepuszczała w porównaniu z lewą stroną tam podnosząc do góry idzie do końca w prawej opuszcza się do oporu podnosi ale przed końcem zatrzymuje się odbłyśnik a śrubą można jeszcze wykonać około 2óch obrotów.Chcę zapytać czy np.do wymiany rozrządu potrzeba zdejmować zderzak i ową prawą lampę?i czy można gdzieś dokupić sam mechanizm lub naprawić.Auto nie bite ale po co ktoś zdejmował zderzak i lampę niewiem.gif

Tak na przyszłość gdybym kiedyś chciał się za to zabrać to by zdjąć reflektor trzeba zdjąć zderzak nadkole i co jeszcze??? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.