Skocz do zawartości

Honda i yamaha na egzaminie-sprawdzanie świateł


stella

Rekomendowane odpowiedzi

To ja poproszę o podpowiedź czy dobrze pamiętam,że:

-w przypadku ybr na egzaminie przekręcam kluczyk i sprawdzam pozycje

-odpalam zapłon pojawiają się mijania i mogę wtedy sprawdzić drogowe

a jak będzie w hondzie????

icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sa Hondy na egzaminie?

> ZTCP to w zeszlym roku widzialem tylko Yamahy

ja też jutro chętnie na egzaminie zobaczę yamahę zlosnik.gif

instruktor straszył hondą a tam coś inaczej było ze sprawdzaniem moto

no trudno

będę improwizowała jutro grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sa Hondy na egzaminie?

> ZTCP to w zeszlym roku widzialem tylko Yamahy

Na Radarowej oprócz yamahy YBR250 powinna być honda CBF 125, a na Odlewniczej suzuki GN125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Radarowej oprócz yamahy YBR250 powinna być honda CBF 125, a na Odlewniczej suzuki GN125.

ja na Odlewniczej zdaje

pierwsze podejście

zlosnik.gif

jutro po południu będę mogła opisać wrażenia

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak samo jak w yamasze

a to kiedy jest ta różnica ,że jakąś czynność w ybr lub w hondzie robisz na włączonym silniku a nie tylko przekręconym kluczyku....coś mi takiego po głowie chodzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Radarowej oprócz yamahy YBR250 powinna być honda CBF 125, a na Odlewniczej suzuki GN125.

Ale to pewnie sprzety glownie dla zdajacych na A1 niewiem.gif. Byc moze od zeszlego roku rozbudowali tabor. Bywalem tylko na Odlewniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to kiedy jest ta różnica ,że jakąś czynność w ybr lub w hondzie robisz na włączonym silniku a nie

> tylko przekręconym kluczyku....coś mi takiego po głowie chodzi.....

ale po co sobie utrudniać życie dostajesz zadanie do wykonania, podchodzisz do moto mówisz że najpierw sprawdzasz naciąg łańcucha i gdy wylosowałaś jakieś światła to od razu palisz moto i opisujesz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to kiedy jest ta różnica ,że jakąś czynność w ybr lub w hondzie robisz na włączonym silniku a nie

> tylko przekręconym kluczyku....coś mi takiego po głowie chodzi.....

hmm, nie wiem jak w hondach na egzaminie, ale w mojej CBR mozna swiatla wlaczyc przy wlaczonym zaplonie i nie ma koniecznosci uruchamiania silnika, pewnie na egzaminacyjnych jest podobnie i to bedzie roznica, ze nie musisz odpalac silnika, zeby swiatla sptrawdzic ok.gif powodzenia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to kiedy jest ta różnica ,że jakąś czynność w ybr lub w hondzie robisz na włączonym silniku a nie

> tylko przekręconym kluczyku....coś mi takiego po głowie chodzi.....

Jesli dobrze pamietam, to w starszych Hondach (tych gaznikowych) mijania/drogowe dzialaly juz przy wlaczonym zaplonie. A jak miala Yamaha, to nie pamietam niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale po co sobie utrudniać życie dostajesz zadanie do wykonania, podchodzisz do moto mówisz że

> najpierw sprawdzasz naciąg łańcucha i gdy wylosowałaś jakieś światła to od razu palisz moto i

> opisujesz co i jak.

no i Cie egzaminator upierdzieli za to, ze uruchomilas silnik jak nie bylo takiej koniecznosci zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale po co sobie utrudniać życie dostajesz zadanie do wykonania, podchodzisz do moto mówisz że

> najpierw sprawdzasz naciąg łańcucha i gdy wylosowałaś jakieś światła to od razu palisz moto i

> opisujesz co i jak.

naciąg łańcucha to podstawa ok.gif

dopadł mnie typowy stres przed egzaminem i próbuje sobie przypomnieć coś przed czym przestrzegał mnie instruktor

jak się nie uda to zrobię drugie podejście

chociaż bym wolała mieć to już za sobą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to pewnie sprzety glownie dla zdajacych na A1 . Byc moze od zeszlego roku rozbudowali tabor.

> Bywalem tylko na Odlewniczej.

W przypadku braku zdających na A1 wszystkie motocykle mogą być używane do egzaminowania na A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i Cie egzaminator upierdzieli za to, ze uruchomilas silnik jak nie bylo takiej koniecznosci

nie ma takiej możliwości, jest to przygotowanie motocykla, więc nic ci nie może powiedzieć, równie dobrze możesz oglądać silnik czy nie ma wycieków bo to nadal jest przygotowanie motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i Cie egzaminator upierdzieli za to, ze uruchomilas silnik jak nie bylo takiej koniecznosci

to chyba do mnie napisałeś a nie do kolegi zlosnik.gif

no właśnie obaw mam całe mnóstwo, co ma być to będzie

nigdy nie wiadomo na kogo się trafi

ale ja mam jutro teorię i praktykę razem

więc emocjonujący poranek grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma takiej możliwości, jest to przygotowanie motocykla, więc nic ci nie może powiedzieć, równie

> dobrze możesz oglądać silnik czy nie ma wycieków bo to nadal jest przygotowanie motocykla

Niestety ostatnio znowu sa czepliwi i zwracaja uwage na pierdoly oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba do mnie napisałeś a nie do kolegi

> no właśnie obaw mam całe mnóstwo, co ma być to będzie

> nigdy nie wiadomo na kogo się trafi

> ale ja mam jutro teorię i praktykę razem

> więc emocjonujący poranek

oj tam oj tam, no stress no fun wink.gif bedzie dobrze, 3 mam kciuki ok.gif pogode tylko da bani bedziesz miala, malo przyjemne bujanie sie w deszczu sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma takiej możliwości, jest to przygotowanie motocykla, więc nic ci nie może powiedzieć, równie

> dobrze możesz oglądać silnik czy nie ma wycieków bo to nadal jest przygotowanie motocykla

ogladac sobie moze, uruchomic bez koniecznosci nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj tam oj tam, no stress no fun bedzie dobrze, 3 mam kciuki pogode tylko da bani bedziesz miala,

> malo przyjemne bujanie sie w deszczu

i nie wiem jak się ubrać

bo mam cały osprzęt na moto a podobno nie lubią jak ktoś tak na egzamin przychodzi ubrany

crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i nie wiem jak się ubrać

> bo mam cały osprzęt na moto a podobno nie lubią jak ktoś tak na egzamin przychodzi ubrany

Niektorzy przyjezdzaja motocyklem na egzamin z kat. A zlosnik.gif. Ale fakt, chyba lepiej byc zwyczajnie ubranym i zabrac tylko kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektorzy przyjezdzaja motocyklem na egzamin z kat. A . Ale fakt, chyba lepiej byz zwyczajnie

> ubranym i zabrac tylko kask.

ja przyjade swoim autem

wezmę kask i rękawice

i będę mokła najwyżej

wezmę egzaminatora na litość hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i nie wiem jak się ubrać

> bo mam cały osprzęt na moto a podobno nie lubią jak ktoś tak na egzamin przychodzi ubrany

tez mnie przed tym przestrzegali, ja bylem w cywilnych ciuchach, ale ile w tym prawdy nie wiem, chociaz moj kumpel w tym roku jak poszedl w skorzanym kombiaku ze sliderami, rekawicach, porzadnych butach i kasku na dzien dobry dostal pytanie ile zaplacil za stroj zlosnik.gif zdawal 2 razy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja poproszę o podpowiedź czy dobrze pamiętam,że:

> -w przypadku ybr na egzaminie przekręcam kluczyk i sprawdzam pozycje

> -odpalam zapłon pojawiają się mijania i mogę wtedy sprawdzić drogowe

Jeśli mnie moja BARDZO zawodna pamięć nie myli, to w YBR mijania pojawiają się dopiero wraz z odpaleniem silnika.

Bacik działa niezależnie od silnika, ale razem z zapłonem ofc.

Ale co za problem - jeżeli nie pojawią się wraz z włączeniem zapłonu, to odpalasz i po problemie.

A gdzie zdajesz, że nie wiesz na czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i nie wiem jak się ubrać

> bo mam cały osprzęt na moto a podobno nie lubią jak ktoś tak na egzamin przychodzi ubrany

Przyszedłem w kompletnych motociuchach, z własnym kaskiem.

Nawet nie mrugnęli okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rok temu nie mieli żadnej hondy, tylko YBR'ki i GieNka.

> I Gienek był "na życzenie" i to przy zapisywaniu się.

oki to pocieszające

jeździć wolę na hondzie bo cięższa ale pytania techniczne wolę zdawać na ybr zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na motocyklu dokładnie na ybr 250

no i o tym pisze od poczatku - zeby w ybr sprawdzic swiatla musisz uruchomic silnik, a w hondzie nie trzeba uruchamiac silnika a jedynie wlaczyc zaplon i jesli uruchomisz silnik uwalą Cie, bo nie ma takiej koniecznosci i nieprawidlowo wykonales zadanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo mozliwe, ale pewnie bedzie jeszcze kilka na sam praktyczny.

aha

to mnie oświeciłeś

no cóż najwyżej odwołam kawałek pracy, jeśli pójdzie mi dobrze

uciekam spać, dobrej nocy 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.