Skocz do zawartości

A[G] Kod błedu P0190


johny128

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z silnikiem. Pacjent to Y20DTH

Po remoncie głowicy silnik łapał 2 błędy P0400 już rozwiązałem został mi jeszcze P0190 - Usterka mechaniczna w systemie paliwa (Częściowe obciążenie). Google za bardzo nie wie co posprawdzać. Zastanawiam się czy to pompa czy przewody i wtryskiwacze. Sprawdziłem przewody wszytko szczelne nie ma wycieków, sprawdziłem listwy zasilające wtryskiwacze pod wałkiem rozrządu czy tam czasami za słabo czegoś nie dokręciłem, nie wyczułem aby paliwo mieszało się z olejem. Silnik odpala normalnie pracuje równo. Może ktoś się spotkał z czymś podobnym. Dodam tylko że jeśli silnik złapie błąd przestaje jechać, wystarczy zgasić silnik i już wszystko jest ok, do czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to raczej wina pompy. Masz dwa wyjścia:

- poczekać aż się pogorszy,

- znaleźć kogoś kto chciałby się pobawić oscyloskopem i sprawdzić co widać na sterowaniu pompy. Problem w tym, że jeśli usterka pojawia się sporadycznie, to będzie to ciężko złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u znachora, podłączył techa i nie podobało mu się ze masa paliwa skacze. Wykrył usterkę, której ja nie brałem w ogóle pod uwagę. A mianowicie po naciśnięciu pedału gazu do oporu silnik lekko przerywa w okolicy 1500tyś obrotów, potem przyśpiesza bez zakłóceń.

Umówię się z nim i niech regeneruje pompę mechanicznie bo jeszcze wyłoży się od tego elektronika. Ja już mam dość pomału tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem nowe uszczelnienia pomiędzy wtryskiem a mostkiem. Oczywiście nie wykluczam, ale już sprawdzałem dla mnie jest ok. A błąd pojawia się jedynie w okolicy 2 tyś. i bez różnicy na jakim biegu. Jak się nie przegapi zmian biegów i utrzyma silnik bliżej 2,5tyś to błąd nie wyskakuje. Tak da się jechać ale jest to upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.