Skocz do zawartości

Co jest robione na pierwszym rocznym przeglądzie w aso Ford?


sd455

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy w aso na tym przeglądzie od razu robią konserwację progów, profili zamkniętych itp? Czy muszę to zgłosić że chce to mieć wykonane i czy to kosztuje? Znajomy kupił nowe Clio, po otwarciu maski widziałem zakonserwowane wszędzie profile wewnętrzne. Natomiast u mnie w Focusie mk3 nie widziałem. Jak to jest, na co zwrócić uwagę przy przeglądzie? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konserwację? Skąd ci to przyszło do głowy?

> NOwych fordów nie trzeba konserwować - to nie polonezy. juz focusy II jak nie bite to nie ima sie

> ich rdza wcale.

Skąd kolega jest pewien, że nie trzeba tego w fordach robić?

Wszelkie usterki najlepiej składać na piśmie, czy na gębę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd kolega jest pewien, że nie trzeba tego w fordach robić?

Focusy mkII miałem dwa wink.gif

A moja zona.gif pracuje w salonie forda. Jak chcesz to zobie od kanału barankiem psiknij wahacze i elementy zawieszenia przykręcane do budy - to lubi przyrdzewieć i brzydko wygląda. Sama buda - jesli auto niebite to bezproblemowa.

> Wszelkie usterki najlepiej składać na piśmie, czy na gębę?

zgłaszasz i patrzysz czy pan w serwisie sobie zanotował wink.gif

póxniej ci daje do podpisu kartke gdzie jest wszystko zapisane co powiedziałes - sprawdzasz czy sie zgadza i podpisujesz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok dzięki.

> Co do konserwacji to może źle się wyraziłem. Gdzieś czytałem o takich środkach valvoline, tectyl na

> bazie oleju do progów, drzwi itp. Auto nowe.

masz 12 lat gwarancji na perforację - rób regularnie przeglądy to nie będzie problemu wink.gif

Z tego co wiem to progi od wewnątrz są już zabezpieczone jakimiś siuwaksami, podobnie jak podwozie w kluczowych miejscach ma warstwe epoksydową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz 12 lat gwarancji na perforację - rób regularnie przeglądy to nie będzie problemu

> Z tego co wiem to progi od wewnątrz są już zabezpieczone jakimiś siuwaksami, podobnie jak podwozie

W Auto bildzie zajrzeli w te progi i stwierdzili, że w badanym przez nich egzemplarzu Fiesty zabezpieczenie było niechlujne, na "słowo honoru że da radę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Czy w aso na tym przeglądzie od razu robią konserwację progów, profili zamkniętych itp? Czy muszę

> to zgłosić że chce to mieć wykonane i czy to kosztuje? Znajomy kupił nowe Clio, po otwarciu

> maski widziałem zakonserwowane wszędzie profile wewnętrzne. Natomiast u mnie w Focusie mk3 nie

> widziałem. Jak to jest, na co zwrócić uwagę przy przeglądzie? Pozdrawiam.

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że na pierwszym nie robią praktycznie nic. Na późniejszych też starają się nic nie robić. Ostatnio jak robiłem przegląd to mechanicy stali przy aucie, gadali i kręcili sobie kołami. Dorwałem "kierownika" (czy kto tam rządzi mechanikami) i spytałem, co złego się z moimi kołami dzieje, że wymagają aż takiej uwagi i wielokrotnych testów... (wiadomo co dalej, gadki szmatki, bohaterstwo itd. wink.gif ). W każdym razie jak się da to patrz co robią, bo inaczej sprawdzą Ci czy hamulce działają, wymienią olej, położą po kupce smaru na zawiasach drzwi zlosnik.gif i oddadzą auto z papierkiem wyliczającym szereg rzekomo wykonanych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że na pierwszym nie robią praktycznie nic. Na późniejszych

> też starają się nic nie robić. Ostatnio jak robiłem przegląd to mechanicy stali przy aucie,

> gadali i kręcili sobie kołami. Dorwałem "kierownika" (czy kto tam rządzi mechanikami) i

> spytałem, co złego się z moimi kołami dzieje, że wymagają aż takiej uwagi i wielokrotnych

> testów... (wiadomo co dalej, gadki szmatki, bohaterstwo itd. ). W każdym razie jak się da to

> patrz co robią, bo inaczej sprawdzą Ci czy hamulce działają, wymienią olej, położą po kupce

> smaru na zawiasach drzwi i oddadzą auto z papierkiem wyliczającym szereg rzekomo wykonanych

> czynności.

Wszystko zależy od serwisu.

Ja mimo tego że w tym roku wyniosłem się z serwisu na zawsze i tak tam powróciłem bo musieli mi skasować błędy z kompa i zrobić geometrie, wyszło na to, że muszę jechać jeszcze raz bo gość znowu krzywo mi kierownice ustawił hehe.gif Idiotyzm granic nie zna ok.gif

Jeździć tylko wtedy kiedy chce się mieć ważą gwarancję potem uciekać banana-wave.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.