Skocz do zawartości

ogrzewanie przy działającej klimie...


delad

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Zauwazyłem ze czasami klima załacza mi się sama. Poszukałem trochę na forach i wyczytałem ze fordy ( i nie tylko) tak mają. Mam jednak pytanie dodatkowe, bo tego nie znalazłem: co z ogrzewaniem w takiej sytuacji w zimie? Jesli jest mróz - odpalam samochód - włącza się klima - tylko po co? Czy nie na jedno wyjdzie jesli włączę zwykły nawiew bez klimy i nastawię temperaturę na pole czerwone? Po co od razu klima? sam nawiew nie wystarczy? Czy klima korzysta z jakiegos innego sposobu podgrzewania powiertrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima daje suche powietrze co pomaga w odparowywaniu szyb.

automatyczna klima działa jak kran w kuchi:) miesza ciepłe i zimne powietrze do uzyskanie zadanej temp. ok.gif

w fordach ustawienie nadmuchu powietrza na szybe owocuje automatycznym uruchomieniem klimy. możesz se ją wyłączyc przyciskiem w każdej chwili ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klima daje suche powietrze co pomaga w odparowywaniu szyb.

> automatyczna klima działa jak kran w kuchi:) miesza ciepłe i zimne powietrze do uzyskanie zadanej

> temp.

OK ale czy włacza sie jakieś dodatkowe urzadzenie grzejace elektrycznie czy nie?

> w fordach ustawienie nadmuchu powietrza na szybe owocuje automatycznym uruchomieniem klimy. możesz

> se ją wyłączyc przyciskiem w każdej chwili

To wiem ale nie lubie jak jakias maszyna próbuje mysleć za mnie i uszczęśliwiac mnie na siłę.

czytałem też ze w pewnych warunkach samo załacza się ogrzewanie tylnej szyby. Kiedy to sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cześć

> Zauwazyłem ze czasami klima załacza mi się sama.

jak ustawisz nawiew na szybę to się włącza. Wiele nowych aut tak ma - durne, ale prawdziwe.

Poszukałem trochę na forach i wyczytałem ze fordy

> ( i nie tylko) tak mają. Mam jednak pytanie dodatkowe, bo tego nie znalazłem: co z ogrzewaniem

> w takiej sytuacji w zimie? Jesli jest mróz - odpalam samochód - włącza się klima - tylko po

> co? Czy nie na jedno wyjdzie jesli włączę zwykły nawiew bez klimy i nastawię temperaturę na

> pole czerwone? Po co od razu klima? sam nawiew nie wystarczy?

Po pierwsze - klimatyzacja nie załączy się poniżej mniej więcej 5 stopni celcjusza - nie załączy się i już - włącza się lampka na przycisku, ale sprężarka nie zasprzęgli.

Po drugie - w tenperaturach wyższych niż te 5 stopni klima spełnia świetną rolę a mianowicie osusza powietrze - w wilgotne dni, aby uniknąc parowania szyb właczasz klimę i masz świeże, suche powietrze, czyste szyby ok.gif

Czy klima korzysta z jakiegos

> innego sposobu podgrzewania powiertrza?

Klima nie ogrzewa powietrza, bo nie może - to wynika z jej mechanizmu działania. Klima odbiera ciepło z otoczenia, a ubocznym skutniem jej działania jest osuszanie tego powietrza (powietrze jak się gwałtownie schładza to oddaje wilgoć - wilgoc ta jest odprowadzana specjalnym węzykiem pod auto - stąd auta z włączoną klimą cały czas się moczą i pod nimi jest woda).

Jeśli chcesz miec powietrze suche i ciepłe to sobie musisz włączyć ogrzewanie - suche powetrze kierowane jest przez nagrzewnicę i się ociepla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I wszysko jasne...

> mam jeszcze jedno pytanie z serii myslenia samochodu za kierowcę: kiedy włacza się samoczynnie

> ogrzewanie tylnej szyby? (przednią mam nieogrzewaną)?

jak masz nieogrzewaną przednią to pewnie nigdy.

Niektóre goldX i bogatsze miały taki dynks ze poniżej jakiejśtam temperatury zewnętrznej się włączały.

Na pewno ogrzewanie tylu samoczynnie sie wyłącza po pewnym czasie, żeby zapobiec przegrzaniu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz nieogrzewaną przednią to pewnie nigdy.

> Niektóre goldX i bogatsze miały taki dynks ze poniżej jakiejśtam temperatury zewnętrznej się

> włączały.

> Na pewno ogrzewanie tylu samoczynnie sie wyłącza po pewnym czasie, żeby zapobiec przegrzaniu

Chyba tylko przod sie sam wlacza przy zoltej sniezynce. Nie widzialem nigdy, zeby tyl uruchamial sie automatycznie w jakiejkolwiek temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba tylko przod sie sam wlacza przy zoltej sniezynce. Nie widzialem nigdy, zeby tyl uruchamial

> sie automatycznie w jakiejkolwiek temp.

u mnie w c-max zima wlacza sie ogrzewanie tylnej szyby.

nie wiem w jakiej temp.

nie mam grzania przedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To albo przegapilem albo nie mialem takiej opcji w mdo mk3 2007.

> Przod to sie wlaczal na pewno.

inaczej powiem: zapala sie lampka sygnalizujaca, ze szyba sie grzeje.

bo byc moze to jest tak jak z klima w zimie: na wyswietlaczu pokazuje AC ON, a tak naprawde klima nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I wszysko jasne...

> mam jeszcze jedno pytanie z serii myslenia samochodu za kierowcę: kiedy włacza się samoczynnie

> ogrzewanie tylnej szyby? (przednią mam nieogrzewaną)?

U mnie (FFII '08FL) grzanie obu szyb włącza się samo poniżej zadanej temperatury tylko nie pamiętam jakiej. Ale z tego co pamiętam u teścia który ma FFII '05 nigdy się z automatu nie włączają. Mamy mniej więcej tą samą wersję wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cześć

> Zauwazyłem ze czasami klima załacza mi się sama. Poszukałem trochę na forach i wyczytałem ze fordy

> ( i nie tylko) tak mają. Mam jednak pytanie dodatkowe, bo tego nie znalazłem: co z ogrzewaniem

> w takiej sytuacji w zimie? Jesli jest mróz - odpalam samochód - włącza się klima - tylko po

> co? Czy nie na jedno wyjdzie jesli włączę zwykły nawiew bez klimy i nastawię temperaturę na

> pole czerwone? Po co od razu klima? sam nawiew nie wystarczy? Czy klima korzysta z jakiegos

> innego sposobu podgrzewania powiertrza?

Klima się włącza sama kiedy wciśniesz przycisk szybkiego odparowania. A włącza się dlatego, że osusza powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie (FFII '08FL) grzanie obu szyb włącza się samo poniżej zadanej temperatury tylko nie pamiętam

> jakiej. Ale z tego co pamiętam u teścia który ma FFII '05 nigdy się z automatu nie włączają.

> Mamy mniej więcej tą samą wersję wyposażenia.

U mnie, rocznik 09 FL też się włącza. Chyba przy 5 stopniach powyżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.