Skocz do zawartości

Opony zimowe - edycja 2012/2013


Rejmi

Rekomendowane odpowiedzi

Edycja 2011/2012 do znalezienia TUTAJ.

Jako ze zima juz blizej niz dalej a ja nie mam zimowek wiec.. zaczynam taki watek:)

Co bylo - ostatnie GY UG 6 - wiec kilka lat mienlo i moglo sie pozmienac (mam nadzieje ze na plus) w temacie zimowek - dla mnie sprawowaly sie bardzo fajnie - co prawda po chyba 7 zimach juz czuc bylo ze to nie jest to - wiadomo czas i zuzycie robi swoje

Wiec jakie oponki w rozmiarze 155/80/13 - lub 165/80/13 (tu duzo mniejsz wybor) rozpatrywac jako nasteczynie po UG6?

Zalozenia - nie musi byc bardzo budzetowo - mysle ze do 200 zl za sztuke

ma nie bac sie blota posniegowego, sniegu zarowno kopnego jak i ubitego oraz mokrego - na suchym.. w miare bedzie kazda opona sie jakos zachowywala

i... i czekam na propozycje opinie sugestie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Edycja 2011/2012 do znalezienia TUTAJ.

> Jako ze zima juz blizej niz dalej a ja nie mam zimowek wiec.. zaczynam taki watek:)

> Co bylo - ostatnie GY UG 6 - wiec kilka lat mienlo i moglo sie pozmienac (mam nadzieje ze na plus)

> w temacie zimowek - dla mnie sprawowaly sie bardzo fajnie - co prawda po chyba 7 zimach juz

> czuc bylo ze to nie jest to - wiadomo czas i zuzycie robi swoje

> Wiec jakie oponki w rozmiarze 155/80/13 - lub 165/80/13 (tu duzo mniejsz wybor) rozpatrywac jako

> nasteczynie po UG6?

> Zalozenia - nie musi byc bardzo budzetowo - mysle ze do 200 zl za sztuke

> ma nie bac sie blota posniegowego, sniegu zarowno kopnego jak i ubitego oraz mokrego - na suchym..

> w miare bedzie kazda opona sie jakos zachowywala

> i... i czekam na propozycje opinie sugestie

barum polaris. Mam i chwalę sobie. jazda pod górkę we 3 osoby gdzie latem ze względu na stromiznę i ciasnotę jedzie się max 40km/h - oponki dały bez trudu radę na rozjeżdżonym śniegu.

Niektórzy polecają Dębicę. Ale te ponoć to główne do kopnego śniegu tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> barum polaris. Mam i chwalę sobie. jazda pod górkę we 3 osoby gdzie latem ze względu na stromiznę i

> ciasnotę jedzie się max 40km/h - oponki dały bez trudu radę na rozjeżdżonym śniegu.

> Niektórzy polecają Dębicę. Ale te ponoć to główne do kopnego śniegu

ci co polecaja debice... powinni zalozyc inna opone i zobaczyc...

debice mialem - tak na kopny bardzo OK natomiast na kazde inne podloze szczegolnie mokre.... masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Edycja 2011/2012 do znalezienia TUTAJ.

> Jako ze zima juz blizej niz dalej a ja nie mam zimowek wiec.. zaczynam taki watek:)

> Wiec jakie oponki w rozmiarze 155/80/13 - lub 165/80/13 (tu duzo mniejsz wybor) rozpatrywac jako nasteczynie po UG6?

> [...]

Wydaje mi się że w tej klasie opon to każda NOWA opona będzie dobra. Miałem na początku nowe zimówki Uniroyala. Przez dwa sezony ładnie darły śnieg i błoto. W trzecim sezonie zaczęły się uślizgiwać pomimo tego że miały jeszcze sporo bieżnika (chyba stwardniały) więc w czwartym sezonie wstawiłem Barum Polaris 3. I te z racji tego że są NOWE również ładnie darły śnieg i błoto pośniegowe. O i takie są moje spostrzeżenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Zakupione Barum Polaris 3 - jedna 26 tydzień, pozostałe trzy 28 tydzień tego roku. Relacja z jazdy

> zimą.

> Dla potomnych etykieta z oznaczeniem energo(paliwo)oszczędności, odprowadzaniem wody i hałasem:

taka sama zasada jak w oznaczaniu energozernosci w agd?

bo jak tak.. to na szczescie opona nie z seri fuelsejwer ale odprowadzalnosc wody... (w sumie sie nie znam ale) moglo byc lepiej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taka sama zasada jak w oznaczaniu energozernosci w agd?

Dokładnie. "A" najlepiej. Tu masz kryteria, które Unia narzuciła -> kliku, kliku .

> bo jak tak.. to na szczescie opona nie z seri fuelsejwer ale odprowadzalnosc wody... (w sumie sie

> nie znam ale) moglo byc lepiej

Mięsa dużo na bieżniku, opona kierunkowa, zobaczy się jak to jeździ. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...

Co myślicie o oponach Kormoran Snowpro ?? oczywiście w rozmiarze 155/80. Warto brać ich po uwagę? Zastanawiam się nad barumami albo własnie nad kormoranami. Dębica odpada, ze względu na jakość; mam w garazu s-30-stki z bieżnikiem nadającym się do jazy na dwie zimy, ale szwy w oponie pękły i tłucze jak na kwadratowych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może dużego doświadczenia nie mam z pandą ale...

> Żona jeździ właśnie na kormoranach i mówi że jest okej tylko strasznie są głośne. Nie wiem jak na

> śnegu bo auto mam kilka miesięcy a zimowki założone 2 tygodnie temu

głośności nie biorę pod uwagę, bo zimówka "ma szumieć", a panda nie robi jakiś szalonych tras, żeby to przeszkadzało. Jestem ciekawy jak się trzymają na śniegu, podjazdy pod wzniesienia, hamowanie, ścieralność na suchym asfalcie. Ze swoich doświadczen stwierdzam, że np. frigo 2 na suchych nawierzchniach leci w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> głośności nie biorę pod uwagę, bo zimówka "ma szumieć", a panda nie robi jakiś szalonych tras, żeby

> to przeszkadzało. Jestem ciekawy jak się trzymają na śniegu, podjazdy pod wzniesienia,

> hamowanie, ścieralność na suchym asfalcie. Ze swoich doświadczen stwierdzam, że np. frigo 2 na

> suchych nawierzchniach leci w oczach.

ja mam opony po jednym lub dwóch sezonach i wyglądają ok.gif

oznak zużycia nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.