Skocz do zawartości

Toyota Corolla E12 - świeżo po zakupie - Kilka pytań.


gwiazdorek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Udało mi się nabyć Corolle E12 1.6 i po wczorajszym powrocie do domu irytuje mnie kilka spraw.

1. Gdy wciskam przycisk A/C nie zapala się kontrolka,najprawdopodobniej ma się też kręcić jeden pasek z rolką ale się nie kręci - co to może być ?

Wymontowałem bezpiecznik jeden 10A ale jest ok, drugi taki kwadratowy 40A nie wiem jak wymontować i sprawdzić czy jest ok. Po prostu nie idzie go wyjąć... Ktoś ma jakiś patent ?

2. Mam przycisk podgrzewania prawdopodobnie szyby przedniej z napisem FRONT - też się nic nie zapala po jego wciśnięci, ale być może moja wersja ( SOL ) nie posiada podgrzewania przedniej szyby.

Odkryłem już że tylna szyba włącza się tylko gdy jest mokra / zaparowana i razem z uruchomieniem tego przycisku włącza się podgrzewanie lusterek.

3. Mam dziwne wrażenie że auto ma dosyć duże wibracje, wzrastają one po naciśnięciu padała Hamulca ale taż wydaje mi się że wtedy gdy wrzucę jakiś bieg np. na wstecznym wydają się one dużo większe niż na pozostałych biegach.

Drgania te są głównie odczuwalne po stronie kierowcy i na kierownicy.

Za wszystkie rady i pomoc już teraz z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Gdy wciskam przycisk A/C nie zapala się kontrolka,najprawdopodobniej ma się też kręcić jeden

> pasek z rolką ale się nie kręci - co to może być ?

Jeżeli masz klimę manualną, to kontrolka zapali się dopiero wtedy, gdy włączysz dmuchawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Udało mi się nabyć Corolle E12 1.6 i po wczorajszym powrocie do domu irytuje mnie kilka spraw.

> 1. Gdy wciskam przycisk A/C nie zapala się kontrolka,najprawdopodobniej ma się też kręcić jeden

> pasek z rolką ale się nie kręci - co to może być ?

> Wymontowałem bezpiecznik jeden 10A ale jest ok, drugi taki kwadratowy 40A nie wiem jak wymontować i

> sprawdzić czy jest ok. Po prostu nie idzie go wyjąć... Ktoś ma jakiś patent ?

> 2. Mam przycisk podgrzewania prawdopodobnie szyby przedniej z napisem FRONT - też się nic nie

> zapala po jego wciśnięci, ale być może moja wersja ( SOL ) nie posiada podgrzewania przedniej

> szyby.

Nie podgrzewania tylko "odparowania" szyby.

Po wciśnięciu tego przycisku klima powinna ustawić się tylko na szybę i osuszyć ja.

> Odkryłem już że tylna szyba włącza się tylko gdy jest mokra / zaparowana i razem z uruchomieniem

> tego przycisku włącza się podgrzewanie lusterek.

> 3. Mam dziwne wrażenie że auto ma dosyć duże wibracje, wzrastają one po naciśnięciu padała Hamulca

> ale taż wydaje mi się że wtedy gdy wrzucę jakiś bieg np. na wstecznym wydają się one dużo

> większe niż na pozostałych biegach.

> Drgania te są głównie odczuwalne po stronie kierowcy i na kierownicy.

> Za wszystkie rady i pomoc już teraz z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie podgrzewania tylko "odparowania" szyby.

> Po wciśnięciu tego przycisku klima powinna ustawić się tylko na szybę i osuszyć ja.

> > Za wszystkie rady i pomoc już teraz z góry dziękuję.

do tego automatycznie powinna ząłączyć się klimatyzacja, czyli klawisz po lewej A/C ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Udało mi się nabyć Corolle E12 1.6 i po wczorajszym powrocie do domu irytuje mnie kilka spraw.

> 1. Gdy wciskam przycisk A/C nie zapala się kontrolka,najprawdopodobniej ma się też kręcić jeden

> pasek z rolką ale się nie kręci - co to może być ?

najpierw wlacz wenytlator, pozniej dopiero A/C, wlaczenie samego A/C przy wylaczonym wentylatorze nie jest mozliwe

> 2. Mam przycisk podgrzewania prawdopodobnie szyby przedniej z napisem FRONT - też się nic nie

> zapala po jego wciśnięci, ale być może moja wersja ( SOL ) nie posiada podgrzewania przedniej

> szyby.

Powinna sie uruchamiac klima z maksymalnym nadmuchem na szybe.

> Odkryłem już że tylna szyba włącza się tylko gdy jest mokra / zaparowana i razem z uruchomieniem

> tego przycisku włącza się podgrzewanie lusterek.

ten typ tak ma, podgrzewanie szyby wraz z podgrzewaniem lusterek na jednym przycisku.

> 3. Mam dziwne wrażenie że auto ma dosyć duże wibracje, wzrastają one po naciśnięciu padała Hamulca

> ale taż wydaje mi się że wtedy gdy wrzucę jakiś bieg np. na wstecznym wydają się one dużo

> większe niż na pozostałych biegach.

> Drgania te są głównie odczuwalne po stronie kierowcy i na kierownicy.

> Za wszystkie rady i pomoc już teraz z góry dziękuję.

Objawy sugeruja zwichrowane tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najpierw wlacz wenytlator, pozniej dopiero A/C, wlaczenie samego A/C przy wylaczonym wentylatorze

> nie jest mozliwe

Tak właśnie robię i nie ma żadnej reakcji...

> Powinna sie uruchamiac klima z maksymalnym nadmuchem na szybe.

No problem w tym ze tutaj tak jak wyżej - nic się nie dzieje.

> ten typ tak ma, podgrzewanie szyby wraz z podgrzewaniem lusterek na jednym przycisku.

Czyli tutaj jest ok smile.gif

> Objawy sugeruja zwichrowane tarcze.

Dodam że dzieje się to na postoju, w trakcie jazdy i hamowania właśnie wszystko jest ok, już kilka razy miałem zwichrowane tarcze i na pewno podczas jazdy bym to poczuł - ale nie przeczę że to nie to.

Ktoś może wie jak ten bezpiecznik kwadratowy sprawdzić od klimy ? Bo nadal nie mogę go wyjąć... a być może to jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak właśnie robię i nie ma żadnej reakcji...

> No problem w tym ze tutaj tak jak wyżej - nic się nie dzieje.

Czynnik w klimie jest?

U mnie w Lacetti był problem z płytką sterowania przez to klima czasem nie włączała się.

Czasem było tak, że po włączeniu kontrolka nie paliła się, ale klima załączała się i chłodziła smile.gif

Przelutowanie nóżek na płytce pomogło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Udało mi się nabyć Corolle E12 1.6 i po wczorajszym powrocie do domu irytuje mnie kilka spraw.

> 1. Gdy wciskam przycisk A/C nie zapala się kontrolka,najprawdopodobniej ma się też kręcić jeden

> pasek z rolką ale się nie kręci - co to może być ?

Brak ciśnienia w układzie.

Znaczy się "klima sprawna, do napełnienia".

Czyli czytając po ludzku - klimatyzacja do naprawy.

Bardzo prawdopodobnie - skraplacz dziurawy jak sito.

> Wymontowałem bezpiecznik jeden 10A ale jest ok, drugi taki kwadratowy 40A nie wiem jak wymontować i

> sprawdzić czy jest ok. Po prostu nie idzie go wyjąć... Ktoś ma jakiś patent ?

Instrukcja mówi "service only" :-)

> 2. Mam przycisk podgrzewania prawdopodobnie szyby przedniej z napisem FRONT - też się nic nie

> zapala po jego wciśnięci, ale być może moja wersja ( SOL ) nie posiada podgrzewania przedniej

> szyby.

Koledzy podpowiedzieli - to jest ustawienie autoklimy na "osuszenie/odmrożenie szyby czołowej".

> Odkryłem już że tylna szyba włącza się tylko gdy jest mokra / zaparowana i razem z uruchomieniem

> tego przycisku włącza się podgrzewanie lusterek.

Tam nie ma czujnika wilgoci - odpala się "po prostu" - z palca.

Jak powiedziano - jak w każdym CYWILIZOWANYM samochodzie lusterka grzeją razem z szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.