Skocz do zawartości

Prawo jazdy a zmiana adresu


tdm

Rekomendowane odpowiedzi

zwracam sie z pytaniem:

prawo jazdy mam zrobione w Siedlcach, wydane takze tam, od 2 lat jestem zameldowany w Warszawie. Pytanie: czy moge nadal jezdzic z PJ w ktorym figuruje inny adres niz w dowodzie osobistym?

Ewentualnie czy moga pojawic sie jakies konsekwencje w razie kontroli drogowej gdy busted.gif dopatrza sie roznic w adresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwracam sie z pytaniem:

> prawo jazdy mam zrobione w Siedlcach, wydane takze tam, od 2 lat

> jestem zameldowany w Warszawie. Pytanie: czy moge nadal jezdzic

> z PJ w ktorym figuruje inny adres niz w dowodzie osobistym?

> Ewentualnie czy moga pojawic sie jakies konsekwencje w razie kontroli

> drogowej gdy dopatrza sie roznic w adresie?

nie pokazuj dowodu

ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na zmianę dokumentu jest chyba 30 dni. Ja po przeprowadzce noszę się z zamiarem wymiany Prawa Jazdy już prawie cztery lata zlosnik.gif. Kilka razy byłem kontrolowany, tylko raz zostałem pouczony o konieczności wymiany dokumentu.

W listopadzie w Wałczu służbowym samochodem maiłem na liczniku za dużo o 14 km/h i dostałem kwit na 50 pln. Nie chciałem, żeby się wydało gdzie mieszkam, więc zeznałem, że nie mam Dowodu Osobistego. Zapytali mnie o PESEL, potem o adres (zaczynałem się już martwić), ale wypisującemu było wszystko jedno.

Tyle zyskałem na nie okazaniu Dowodu Osobistego, że musiałem ok. 10 minut czekać na potwierdzenie moich danych przez radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w takiej samej sytuacji; od okolo 5 lat.

Od tego czasu bylem kontrolowany z okolo 50 razy.

W 50% przypadkach panowie mundurowi nie zauwazyli ze mam inny adres w prawie jazdy a inny w dowodzie rej.

W pozostalych 50% zauwazyli i poinformowali mnie ze na zmiane dokumentu mam 30 dni i ze za to moga mi zabrac prawojazdy. Mimo tego nigdy prawka mi nie zabrali. Za kazdym razem tylko mowia ze moga.

Co nie zmienia faktu ze kiedys trzeba bedzie zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem w takiej samej sytuacji; od okolo 5 lat.

> Od tego czasu bylem kontrolowany z okolo 50 razy.

> W 50% przypadkach panowie mundurowi nie zauwazyli ze mam inny adres w

> prawie jazdy a inny w dowodzie rej.

> W pozostalych 50% zauwazyli i poinformowali mnie ze na zmiane

> dokumentu mam 30 dni i ze za to moga mi zabrac prawojazdy. Mimo

> tego nigdy prawka mi nie zabrali. Za kazdym razem tylko mowia ze

> moga.

> Co nie zmienia faktu ze kiedys trzeba bedzie zmienic.

Mówią, że mogą, ale pewnie musieliby przeczytać cały Kodeks Drogowy i pewnie jeszcze kilka różnych rozporządzeń, żeby znaleźć podstawę prawną (bo nie sądzę, żeby z pamięci potrafili podać odpowiednie cyferki, które tego dotyczą). Ja specjalnie nie szukałem, ale przyznam, że nigdzie mi się nie rzucił w oczy taki przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ja mam w prawie Jezdzie inny adres niz w dowodzie rejestracyjnym PJ zmienilem na nowe z nowym adresem a autka nie przerejstrowalem Ostatnio kontrolowala mnie Policja i do niczego sie nie czepiali Wiec moze wydaje mi sie ze mozesz jezdzic dalej tak Ja tez sie martwilem co to bedzie jak zatrzyma mnie policja ale teraz juz jestem troszke uspokojony Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwracam sie z pytaniem:

> prawo jazdy mam zrobione w Siedlcach, wydane takze tam, od 2 lat

> jestem zameldowany w Warszawie. Pytanie: czy moge nadal jezdzic

> z PJ w ktorym figuruje inny adres niz w dowodzie osobistym?

> Ewentualnie czy moga pojawic sie jakies konsekwencje w razie kontroli

> drogowej gdy dopatrza sie roznic w adresie?

W PJ mam jeszcze adres warszawski a od 3 lat mieszkam i mam meldunek w Ciechanowie. O ile dowod osobisty wymienilem od razu (potrzebny byl po zmianie meldunku z aktualnym adresem), dowod rejestracyjny mam juz na Ciechanow - bo rejestrowalem auto na podst. dow. osob. to PJ mam jeszcze nie wymienione...Specjalnie zlosnik.gif - bo wiedzialem ze w tym roku zmieni sie moj adres i nie chcialem wymieniac PJ co 2-3 lata zlosnik.gif Czasem przy kontoli policjanci pytaja dlaczego adres jest inny - mowie zazwyczaj, ze wlasnie czekam na odbior nowego prawka grinser006.gif - zawsze dziala zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem w takiej samej sytuacji; od okolo 5 lat.

> Od tego czasu bylem kontrolowany z okolo 50 razy.

> W 50% przypadkach panowie mundurowi nie zauwazyli ze mam inny adres w

> prawie jazdy a inny w dowodzie rej.

> W pozostalych 50% zauwazyli i poinformowali mnie ze na zmiane

> dokumentu mam 30 dni i ze za to moga mi zabrac prawojazdy. Mimo

> tego nigdy prawka mi nie zabrali. Za kazdym razem tylko mowia ze

> moga.

> Co nie zmienia faktu ze kiedys trzeba bedzie zmienic.

czesto Cie kontroluja

mi sie zdarzylo raz, dosyc krotko po tym jak zmienilem adres, nic nie powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czesto Cie kontroluja

Ano owszem

Ale te 50 razy w 5 lat, to przypadlo okolo 80% z tego na 2 lata w ktorych mialem zoltego CCS ze paroma spoilerami, obnizonego i glosnym wydechem. Mozliwe ze druga przyczyna jest to ze duzo jezdze po nocy, a wtedy najlatwiej zdaza sie kontrola nawet ot tak sobie bez zadnej przyczyny.

Od kiedy sie pozbylem CCS jestem juz kontrolowany dosc rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwracam sie z pytaniem:

> prawo jazdy mam zrobione w Siedlcach, wydane takze tam, od 2 lat

> jestem zameldowany w Warszawie. Pytanie: czy moge nadal jezdzic

> z PJ w ktorym figuruje inny adres niz w dowodzie osobistym?

> Ewentualnie czy moga pojawic sie jakies konsekwencje w razie kontroli

> drogowej gdy dopatrza sie roznic w adresie?

Nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem spójne dane w Prawie Jazdy, Dowodzie Osobistym i Dowodzie Rejestracyjnym. Nie raz byłem kontrolowany i z reguły nie miałem żadnych problemów z tym związanych. Poza jednym wyjątkiem, parę lat temu panowie policjanci bardzo kasy potrzebowali i jak nie mieli się do czego przyczepić to przyczepili się do dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.