Skocz do zawartości

Podmiana kompletnego aparatu zapłonowego


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy wymieniając kompletny aparat zapłonowy na inny egzemplarz, trzeba ustawiać kąt wyprzedzenia

> zapłonu?

tak, trzeba będzie ustawić... ja przy zmianie oringu porobiłem sobie kreski na aparacie i bloku silnika i założyłem tak...

> Przewody WN będą w tej samej kolejności na nowej kopułce co na starej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, trzeba będzie ustawić... ja przy zmianie oringu porobiłem sobie kreski na aparacie i bloku

> silnika i założyłem tak...

> > Przewody WN będą w tej samej kolejności na nowej kopułce co na starej?

Jak kiedyś mieniałem uszczelki, to tez robiłem oznaczenia by tak samo przykręcić.

Myślałem że może aparaty sa w jakims stopniu ze sobą kompatybilne i można na przykład zrobić oznaczenie na przykręcanym w tym samym miejscu co na odkręcanym i będzie grało.

No to pytanie drugie - czy ktoś z Gliwic albo okolicy ma lampę stroboskopową i nie zawaha sie jej użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kiedyś mieniałem uszczelki, to tez robiłem oznaczenia by tak samo przykręcić.

> Myślałem że może aparaty sa w jakims stopniu ze sobą kompatybilne i można na przykład zrobić

> oznaczenie na przykręcanym w tym samym miejscu co na odkręcanym i będzie grało.

> No to pytanie drugie - czy ktoś z Gliwic albo okolicy ma lampę stroboskopową i nie zawaha sie jej

> użyć?

Aparat założony, zapłon ustawiony "na ucho" i "na oko" - póki co auto działa smile.gif

Trzeba by jednak ustawić zapłon profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aparat założony, zapłon ustawiony "na ucho" i "na oko" - póki co auto działa

> Trzeba by jednak ustawić zapłon profesjonalnie.

jak będę pamiętał to wrzucę lampę do bagażnika - odezwij się wieczorem - koło 20 to wtedy się dogramy jak coś.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak będę pamiętał to wrzucę lampę do bagażnika - odezwij się wieczorem - koło 20 to wtedy się

> dogramy jak coś.

> pozdr

Lampa się przyda, ale problem nie był w aparacie zapłonowym frown.gif

Dziś znów nie zapalił i nocuje na mieście.

Nie mam już pojęcia co to jest. Pod kopułką ładnie iskry przeskakują, jak wcześniej odpalało, to ładnie jeździło, więc kable, pompa, świece powinny być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lampa się przyda, ale problem nie był w aparacie zapłonowym

> Dziś znów nie zapalił i nocuje na mieście.

> Nie mam już pojęcia co to jest. Pod kopułką ładnie iskry przeskakują, jak wcześniej odpalało, to

> ładnie jeździło, więc kable, pompa, świece powinny być OK.

hmm.gif

sypnę głupim pomysłem.... aleeeee... różne cuda w autach się dzieją...

masz aparat zapłonowy, a na nim jest ten moduł taki i do niego idą dwa przewody ( o ile pamiętam czerwony i zielony) sprawdź może ich połączenia i może spróbuj podmienić ten moduł... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sypnę głupim pomysłem.... aleeeee... różne cuda w autach się dzieją...

> masz aparat zapłonowy, a na nim jest ten moduł taki i do niego idą dwa przewody ( o ile pamiętam

> czerwony i zielony) sprawdź może ich połączenia i może spróbuj podmienić ten moduł...

Wymieniłem cały aparat zapłonowy, łącznie z modułem. Moduł był głównym podejrzanym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> Może jeszcze cewkę spróbuj podmienić

Na to wygląda że cewka była problemem.

W sumie nie zakładałem tego, bo iskry ładnie przeskakiwały, ale po tym jak u ojca w Felicii 1.6 objawy były podobne i winna była właśnie cewka, to postanowiłem spróbować. Zainwestowałem kilkanaście złotych (80% ceny to koszty wysyłki) i póki co jeździ.

... teraz jeszcze, no może jak się zrobi cieplej, trzeba będzie zrobić rozrusznik, bo bendiks się blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.