Skocz do zawartości

Lybra - za i przeciw


WoWo001

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

1.6 i 1.8 to wg mnie mało udane motory (o ile to to samo co w było wcześniej w Sienie (1.6) czy Stilo, Punto (1.8) a zgaduję, że tak bo parametry są identyczne) w grę wchodzłoby auto z motorem 2.0 lub 1.9 JTD.

1. Czy auto ma z tyłu zawieszenie wielowachaczowe?

2. Jak z zabezpieczeniem nadwozia przed rdzą?

3. Czy zmagało się z jakimiś bolączkami wieku dziecięcego lub były organizowane jakieś akcje serwisowe, jeśli tak, w jakich latach?

4. Jakie są słabe i mocne strony tego modelu wg Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej!

> 1.6 i 1.8 to wg mnie mało udane motory (o ile to to samo co w było wcześniej w Sienie (1.6) czy

> Stilo, Punto (1.8) a zgaduję, że tak bo parametry są identyczne) w grę wchodzłoby auto z

2 lata jeździłem Berliną 1.6/103 - z punktu widzenia kosztów/eksploatacji być może najrozsądniejszy wybór - łatwo się gazuje, jest prosty konstrukcyjnie, tanie elementy eksploatacyjne; spalanie tez się da utrzymać na dość niskim poziomie;

1.8 ma wariator i może być zdecydowanie bardziej problematyczny;

> motorem 2.0 lub 1.9 JTD.

1.9JTD - doskonały wybór, choć osobiście jakoś nie mam przekonania do Diesel'a;

2.0 - genialny dźwięk i chyba charakterem pasuje do Lancii najlepiej;

> 1. Czy auto ma z tyłu zawieszenie wielowachaczowe?

CHYBA tak, choć nie pamiętam - 40 tysięcy kilometrów zrobiłem bez ingerencji w tył; z przodu za to po prawej stronie robiłem w tym czasie dwa razy wahacz (na szczęście tanio jest!);

> 2. Jak z zabezpieczeniem nadwozia przed rdzą?

Moja problemu nadmiernego nie miała - ranty nadkoli się piaskują i trzeba przypilnować; za to Lybra znajomego nie przypomina juz samochodu - progi bodaj 1300zł za sztukę w ASO tongue.gif (przynajmniej tyle mówił, ze płacił wink.gif)

> 3. Czy zmagało się z jakimiś bolączkami wieku dziecięcego lub były organizowane jakieś akcje

> serwisowe, jeśli tak, w jakich latach?

O bolączkach nie słyszałem. O akcjach tez

> 4. Jakie są słabe i mocne strony tego modelu wg Was?

+ komfort

+ BOSE

+ prowadzenie

+ koszty eksploatacji/serwisowania (miałem 1.6)

+ materiały we wnętrzu i klimat

+ ...i klimat na zlotach LKP, choć byle na jednym, t ludzie wspaniali cool.gif

+ niskie koszty zakupu

- trudno wyhaczyc wart uwagi egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej!

> 1.6 i 1.8 to wg mnie mało udane motory (o ile to to samo co w było wcześniej w Sienie (1.6) czy

> Stilo, Punto (1.8) a zgaduję, że tak bo parametry są identyczne) w grę wchodzłoby auto z

> motorem 2.0 lub 1.9 JTD.

Moim zdaniem albo 1,6 albo 1,9 JTD.

1.8 niezbyt udane natomiast 2,0 20 V to jednostka dla zamożno-cierpliwych wink.gif

> 1. Czy auto ma z tyłu zawieszenie wielowachaczowe?

Wymieniałem jedynie łączniki stabilizatorów.

> 2. Jak z zabezpieczeniem nadwozia przed rdzą?

10 lat i zero problemu. Żadnych ognisk rudej! Progi i nadkola jak dzwon!

> 3. Czy zmagało się z jakimiś bolączkami wieku dziecięcego lub były organizowane jakieś akcje

> serwisowe, jeśli tak, w jakich latach?

Nic takiego nigdzie nie znalazłem. Ma kilka swoich charakterystycznych przypadłości ale to raczej drobiazgi...

> 4. Jakie są słabe i mocne strony tego modelu wg Was?

Mocne to na 100% CENA!!! Stosunek ceny do wyposażenia i komfortu oraz wygoda są powalające, auto z klasą! Samochód na pewno z daleka omijają złodzieje. Słabych stron na szczęście jeszcze nie miałem okazji tfu tfu poznać.... wink.gif

Jak na razie złego słowa nie mogę powiedzieć! 10 lat, 230 tyś. przebiegu i śmiga jak ta lala. Jak trafisz na dobry egzemplarz (w sensie że nie bite, nie zajechane, nie kręcone od uczciwego człowieka) to będzie śmigać aż miło i to długo!!! Na LKP są tacy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.