Skocz do zawartości

Kod 95 w prawie jazdy - macie?


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o kod potwierdzajacy uprawnienia kwalifikacji wstepnej (czy to nabyte czy uzyskane poprzez skonczenie kursu).

Jak to jest w Polsce.

Czy macie w PJ wpisany kod 95 w swoim PJ?

Jesli tak to czy tylko w przypadku jesli ktos robil caly kurs na kwalifikacje wstepna (czyli innymi slowy zrobil PJ C dopiero po 10 wrzesnia 2009 albo D po 10 wrzesnia 2008)? Czy moze ci co uzyskali uprawnienia do kwalifikacji wtepnej automatycznie (posiadajac odpowiednie kategorie przed w/w datami) nie maja tego wpisu? Czy w obu przypadkach wpis jest?

I czy macie ten wpis przy kazdej kategorii?

Np jesli ktos ma pj C+E to czy ma wpis 95 zarowno przy kategorii C jak i przy CE? Czy moze tylko przy C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o kod potwierdzajacy uprawnienia kwalifikacji wstepnej (czy to nabyte czy uzyskane poprzez

> skonczenie kursu).

> Jak to jest w Polsce.

> Czy macie w PJ wpisany kod 95 w swoim PJ?

mam

> Jesli tak to czy tylko w przypadku jesli ktos robil caly kurs na kwalifikacje wstepna (czyli innymi

> slowy zrobil PJ C dopiero po 10 wrzesnia 2009 albo D po 10 wrzesnia 2008)? Czy moze ci co

> uzyskali uprawnienia do kwalifikacji wtepnej automatycznie (posiadajac odpowiednie kategorie

> przed w/w datami) nie maja tego wpisu? Czy w obu przypadkach wpis jest?

trzeba bylo zrobic kwalifikacje okresowa dla tych co przed wrzesniem lub wstepna dla tych co po...

> I czy macie ten wpis przy kazdej kategorii?

tylko przy "zawodowych" C, CE, D, DE

> Np jesli ktos ma pj C+E to czy ma wpis 95 zarowno przy kategorii C jak i przy CE? Czy moze tylko

> przy C?

j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam

> trzeba bylo zrobic kwalifikacje okresowa dla tych co przed wrzesniem lub wstepna dla tych co po...

ale przeciez okresowej jeszcze nie wszystkim minal jeszcze termin na zrobienie tego...

Przykladowo jak ktos zrobil kat D w 2007, to szkolenei okresowe ma odbyc do 10 wrzesnia 2013. Czy w takim razie taki czlowiek nie ma 95 w PJ i moze jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale przeciez okresowej jeszcze nie wszystkim minal jeszcze termin na zrobienie tego...

> Przykladowo jak ktos zrobil kat D w 2007, to szkolenei okresowe ma odbyc do 10 wrzesnia 2013. Czy w

> takim razie taki czlowiek nie ma 95 w PJ i moze jezdzic?

może i jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, kwalifikacja jest tylko do C lub D a do reszty wpisuja, nawet jak nasz C i D to robisz tylko

> jedna okresowke a wpisuja do obu

He, to dobre jeśli twk można. U mnie jest to tak:

C 2006

D i E 2011

Samo prawko, żadnych kursow na przewozy itp. Więc pacne sobie okresowke i mam automatycznie na C i D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> He, to dobre jeśli twk można. U mnie jest to tak:

> C 2006

> D i E 2011

> Samo prawko, żadnych kursow na przewozy itp. Więc pacne sobie okresowke i mam automatycznie na C i

> D?

http://abc-szkolenia.eu/uslugi/swiadectw...zawodowych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale przeciez okresowej jeszcze nie wszystkim minal jeszcze termin na zrobienie tego...

> Przykladowo jak ktos zrobil kat D w 2007, to szkolenei okresowe ma odbyc do 10 wrzesnia 2013. Czy w

> takim razie taki czlowiek nie ma 95 w PJ i moze jezdzic?

moze, ale pracodawcy musi przedstawic zaswiadczenie o ukonczeniu kursu, psychotesty i lekarskie, i dostanie wtedy kwitek od niego ktory pokazuje na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze, ale pracodawcy musi przedstawic zaswiadczenie o ukonczeniu kursu, psychotesty i lekarskie, i

> dostanie wtedy kwitek od niego ktory pokazuje na drodze

Ale jakiego kursu? Skoro ktos mial pj od 2007 to kwalifikacji wstepnej nie musi robic, a termin na zrobienie szkolenia okresowego ma do 2013.

Wiec o jaki kurs chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jakiego kursu? Skoro ktos mial pj od 2007 to kwalifikacji wstepnej nie musi robic, a termin na

> zrobienie szkolenia okresowego ma do 2013.

> Wiec o jaki kurs chodzi?

do tej pory ( chyba od roku 2001 albo 2002 ) trzeba było odbyć kurs dokształcający. na kursie tym teoretycznie "omawiane były" zagadnienia z nowości przepisów ruchu drog, czasu pracy , mocowania ładunków itd. oddzielnie robiło się kurs na przewóz rzeczy i osób. kurs kończył się "egzaminem"i uzyskaniem zaświadczenia. zaswiadczenie wraz z badaniem lekarskim i psychologicznym oddawało sie szefowi, ten wystawiał zaświadczenie o spełnieniu wymogów coś tam coś tam ( nie pamiętam dokładnie treści). było to zamiast wcześniejszego świadectwa kwalifikacji i ważne było na max 5 lat.mając zrobione badania i kurs i nie mając zaświadczenia nie można było wykonywać zawodu kierowcy.

odnośnie wcześniejszego pytania, że kat C miałeś wcześniej i zrobiłbyś kwalifikację od razu na C i D. niestety, nie spełniasz wymogu daty uzyskania kat D i albo pani w wydziale bedzie bystra i nie wpisze kodu 95 w kat D albo nie bedzie bystra i wpisze kod 95 w kat D ale z urzędu nie będzie to ważne bo nie spełniasz wymogu daty uzyskania kat D. trochę to długie i zawiłe ale chyba zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Nie. Ale mam osobny kartonik takiej samej wielkości jak PJ, niebieski z tym kodem dla D...

No widzisz...

Ja tez taki mam (wydany w Irl), ale do kategorii C. Bo do niej zdalem kwalifikacje wstepna.

Natomiast kategorii D mi na tym nie wpisali, bo prawo jazdy D zdalem przez 10 wrzesnia 2008 i dlatego uzywskalem uprawnienia automatycznie. Powiedziano mi, ze wpisza mi do tej karty rownierz D jak ukoncze to 5 letnie szkolenie 35h czyli w przyszlym roku.

Ale tak na prawde gdyby chcial gdzies jechac poza Irlandia autobusem, to nie mam zadnego papieru ze mam kwalifikacje wstepna na D zrobiona frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.