Skocz do zawartości

Głośnik w drzwiach tylnych


pilzner

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie parametry mają głośniki w tylnych drzwiach? Interesują mnie wszystkie dane, tak abym mógł zastąpić dotychczasowe głośniki.

Nie interesuje mnie wymiana na coś lepszego, bo nie potrzebuję mieć lepszego dźwięku. Zestaw fabryczny jest zupełnie wystarczający dla moich uszu. Niestety jeden z nich zaczął mocno charczeć i muszę go wymienić, bo akurat to zaczyna mi przeszkadzać.

Jak zdejmuje się boczek drzwi? Dużo z tym roboty? O ściąganiu korbki już przeczytałem...

PS. Przy okazji pytanie dodatkowe z elektroniki. Dlaczego głośnik zaczął charczeć? Czym spowodowane są tego typu uszkodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale on chce chyba zamiennik? Tak Pilzner?

> No to trza jeszcze dorobić dystanse

Chcę po prostu, żeby mi głośnik nie charczał.

Jeśli zamiennik będzie wymagał dodatkowych przeróbek typu dystanse itp. to chyba pójdę w kierunku oryginału. Może oryginał można kupić 1?

Jaki to rząd wielkości, może ktoś poratować numerem z ePera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli chcesz gotowca, to zamow glosniki ze sporta, beda mocniejsze niz to co miales w dynamicu a

> cena praktycznie ta sama

Mocniejsze, czyli powinny dłużej wytrzymać? One będą pasować w miejsce tych starych, czy będzie wymagało to przeróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś pewny, że tobie nie "pierdzi" tam np. wygłuszenie w drzwiach, czy plastik, a sam głośnik

> jest ok?

Jestem. Ściągnąłem osłonę głośnika i słychać wyraźnie, że to głośnik "charczy".

Ujęcie basu pomaga, pomaga ściszenie muzyki...

Kupiłem nową płytę "Lao Che" i dudni przy kawałku "Jestem psem" oraz przy "Idzie wiatr" gdy słucham tak od 12-15 w górę. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem. Ściągnąłem osłonę głośnika i słychać wyraźnie, że to głośnik "charczy".

> Ujęcie basu pomaga, pomaga ściszenie muzyki...

> Kupiłem nową płytę "Lao Che" i dudni przy kawałku "Jestem psem" oraz przy "Idzie wiatr" gdy słucham

> tak od 12-15 w górę.

ok, bo u mnie np. czasem trzeszczy w prawych drzwiach, ale doszedłem że to to białe wygłuszenie, bo czasami trzeszczy też bez włączonego radia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powinien lepiej grac

To granie do tej pory mi wystarczało, więc tym nie jestem aż tak bardzo zainteresowany.

> az takich zmian ksiegowi by nie wprowadzali

No to luz.

> fabryczne glosniki sa na nitach wiec rozwiercasz old, nitujesz new i gra

O i to mnie przekonuje. Różnica na głośniku niewielka, ale przy wymianie na te sportowe muszę kupić dwa.

Kwota jeszcze do przełknięcia, ale co wymiana jednego to nie dwóch. Jeszcze te nity... Muszę wkrętarkę naładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To granie do tej pory mi wystarczało, więc tym nie jestem aż tak bardzo zainteresowany.

> No to luz.

> O i to mnie przekonuje. Różnica na głośniku niewielka, ale przy wymianie na te sportowe muszę kupić

> dwa.

> Kwota jeszcze do przełknięcia, ale co wymiana jednego to nie dwóch. Jeszcze te nity... Muszę

> wkrętarkę naładować.

ściągałeś już tapicerkę ? Napisz jak sie dostać do tylnego głośnika jak juz wymienisz, bo mam to samo u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ściągałeś już tapicerkę ? Napisz jak sie dostać do tylnego głośnika jak juz wymienisz, bo mam to

> samo u siebie.

Demontaż:

- odkręcamy dwa wkręty krzyżakowe u dołu obicia;

- wyciągamy gumkę z uchwytu drzwi i odkręcamy dwie śruby imbusowe;

- wyjmujemy zaślepkę przy wewnętrznej klamce drzwi i odkręcamy widoczną pod nią śrubę imbusową;

- przyciskamy mocno do drzwi pierścień pod korbką do szyby (ja wsunąłem między pierścień a korbkę płaski śrubokręt i przekręciłem o 90 stopni) i wyciągamy zawleczkę (ja zrobiłem haczyk ze starej szprychy i pomogłem małym śrubokrętem) i ściągamy korbkę a później pierścień;

- zaczynając od dołu, mocno ale z wyczuciem, odciągamy boczek drzwi, który trzyma się już tylko na plastikowych kołkach i listwie przyszybowej;

- odciągamy do góry boczek, żeby uszczelka przyszybowa wyskoczyła z blachy (w zasadzie dostęp do głośnika jest już w tej pozycji, ale głośnik jest na nitach i przy całkowitym demontażu jest wygodniejszy dostęp wkrętarką i nitownicą);

- odpinamy cięgno klamki od uchwytu i odkładamy boczek na boczek;

- rozwiercamy nity, odpinamy kabel głośnika i usuwamy głośnik (po tej operacji trzeba jeszcze usunąć resztki nitów, które zostaną w blasze - u mnie zostały);

Montaż:

- nitami 4,8 mm (nity 5 byłyby jeszcze lepsze, bo jeden pomimo zaciśnięcia i zerwania, wyszedł mi przez otwór) mocujemy głośnik i podpinamy kabel;

- z boczku drzwi odpinamy listwę przyszybową (ja ją wysunąłem "do tyłu", bo bez jej odpięcia było mi ciężko nałożyć na krawędź blachy przy oknie) i mocujemy na dolnej krawędzi okna;

- podpinamy cięgno do klamki;

- wpasowujemy boczek na swoje miejsce zaczynając od górnej listwy przyszybowej i z wyczuciem przybijamy/dobijamy ręką;

- dokręcamy wszystkie wkręty i śruby i montujemy zaślepki;

- nakładamy korbkę, podnosimy okno maksymalnie w górę i ściągamy ją;

- nakładamy zawleczkę na korbkę, nakładamy i ustawiamy odpowiednio pierścień oraz ustawiając korbkę tak, żeby na dołkach nam szybę grawitacyjnie "dokręcała" a nie "odkręcała" wkładamy ją na trzpień (na trzpieniu korby jest stożek i zawleczka sama nam wskoczy w odpowiednie miejsce);

Wszystko... Zdjęć nie ma, bo nie miałem na to czasu. Opis może mocno laicki, ale sam chciałbym wcześniej taki przeczytać grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.