Skocz do zawartości

Parowanie kasku


QUIDAM

Rekomendowane odpowiedzi

> Kto poleci jakiś przetestowany środek/folie zapobiegający parowaniu szybki w kasku. Musi działać

> przy opadach sniegu i minusowych temperaturach.

> jeżeli ma to znaczenie to kask UVEX enduro

Do swojego kasku (suomy d20) ... dostalem pinlocka ...

jest wklejany na szybe ... jest to o tyle wygodne w porownaniu do zakladanych ... ze dobrze przyklejony ..dziala caly czas.

Poszukaj wiec moze przyklejanych pinlockow (np od suomy d20) ... i sprawdz czy bedzie pasowalo do Twojej szybki.

Dodatkowa zaleta tego pinlocka ... w suomy wink.gif ... jest taka ...ze obejmuje caly obszar ktory widzisz w kasku ... od lewej do prawej krawedzi i od gory do dolu. Calosc masz niezaparowana ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w ogole nie pomagalo?? W zimie nie jezdze, a w okresie letnim niestety w deszcz paruje

wogole nie zauwazylem roznicy ... moze cos zle robilem ?

czyscilem szybke od wewnatrz ... psikalem sprayem ... ...i podczas jazdu .. po jakims czasie szybka powoli zaczela parowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wogole nie zauwazylem roznicy ... moze cos zle robilem ?

> czyscilem szybke od wewnatrz ... psikalem sprayem ... ...i podczas jazdu .. po jakims czasie szybka

> powoli zaczela parowac

Raczej dobrze robiles, moze to wina samego spray'a niewiem.gif. A pamietasz nazwe srodka, ktorego uzywales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej dobrze robiles, moze to wina samego spray'a . A pamietasz nazwe srodka, ktorego uzywales?

Mam go w domu ... wieczorkiem wrzuce nazwe ...

Jak masz ochote to wpadnij do mnie (Falenica) ... z czysta szybka .. popsikasz sobie i sam sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam go w domu ... wieczorkiem wrzuce nazwe ...

> Jak masz ochote to wpadnij do mnie (Falenica) ... z czysta szybka .. popsikasz sobie i sam

> sprawdzisz.

Za godzinke bede przejezdzal przez Falenice, ale z pracy. A kask lezy w domu tongue.gif. Niestety pozniej nie dam rady, ale kiedys z checia przetestuje, dzieki 20.GIF

W sumie przy takiej pogodzie wystarczy zalozyc kask i nie trzeba nigdzie jechac aby sprawdzic czy paruje zlosnik.gif

Skoro spray nie pomaga, to moze cos takiego

http://allegro.pl/folia-antifog-fogcity-hjc-shoei-nitro-agv-suomy-i2721318593.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź wyczyść dobrze szybkę a potem wypoleruj ją szamponem rumiankowym.

Nie koniecznie rumiankowym. Może być np. płyn do mycia naczyń lub inny detergent "tłustawy" w płynie. Jedna kropelka na wizjer i do sucha wytrzeć. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeszcze nie, ale jesli faktycznie chociaz troche pomaga to sobie sprawie.

Spray nazywa sie K2 Anty Fog ..jakos tak.

co do pinlocka.. jak pisalem juz w tym watku ..poszukajcie sobie oryginalnego pinlocka do suomy

ale nie wkladanego.. tylko przyklejanego poprzez cienka pianke 2stronna.

Znalazlem np na motocycle-superstore.com... $10

Pamietajcie... miedzy pinlockiem a szybka musi bysz przerwa (polaczenie uszczelnione) aby pinlock dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie takie coś znalazłem . Tylko ciekawy jestem czy ktoś to przetestował.

ja miałem w poprzednim garnku.

działa BDB - tzn. nie paruje nic ale....

- jest wykonane z bardzo delikatnego tworzywa i szybko się rysuje (nie czyścić niczym)

- delikatnie zmienia pole widzenia, nie jakoś dramatycznie ale jest różnica w przejrzystości i obszarze widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.