Skocz do zawartości

Panel radia


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zaczyna przygasać podświetlenie panelu radia i wtedy nie da się sterować radiem.

Kiedyś wystarczyło przeczyścić styki, ale chyba nie tędy droga.

Czyżby jakieś zimne luty w środku?

I jeszcze jedna sprawa - pokrętło głośności strasznie luźno kręci się. Czasem zamiast podgłaszać, mocno ściszy. Da się z tym coś zrobić, czy lepiej zainwestować w inny odbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od jakiegoś czasu zaczyna przygasać podświetlenie panelu radia i wtedy nie da się sterować radiem.

> Kiedyś wystarczyło przeczyścić styki, ale chyba nie tędy droga.

> Czyżby jakieś zimne luty w środku?

> I jeszcze jedna sprawa - pokrętło głośności strasznie luźno kręci się. Czasem zamiast podgłaszać,

> mocno ściszy. Da się z tym coś zrobić, czy lepiej zainwestować w inny odbiornik?

Daj sobie spokój. Za niewiele ponad 300 PLN można już kupić markowe radio z USB/mp3. Zmiana radia to była jedna z pierwszych rzeczy którą zrobiłem po zakupie laczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym naprawial jak nie jestes audiofilem to za 50zl zimne luty znajda i naprawia. A jak nie to za

> 300zl da sie kupic cos pzyzowitego ale czy bedzie mialo zielone podswietlenie to nie wiem.

Mam znajomego technika-elektronika, więc może spróbuje to naprawić za piwo.

Jak nie, to widziałem radio z USB za niecałe 300zł w Euro RTV AGD smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od jakiegoś czasu zaczyna przygasać podświetlenie panelu radia i wtedy nie da się sterować radiem.

> Kiedyś wystarczyło przeczyścić styki, ale chyba nie tędy droga.

> Czyżby jakieś zimne luty w środku?

> I jeszcze jedna sprawa - pokrętło głośności strasznie luźno kręci się. Czasem zamiast podgłaszać,

> mocno ściszy. Da się z tym coś zrobić, czy lepiej zainwestować w inny odbiornik?

Mamy to samo, pojawiło sie może z pół roku temu, pomagają niutony w tą czarną ramkę wokół radia od strony pasażera zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy temat przerabiałem, styki na radiu (sterczące stożki) delikatnie małym śrubokrętem poodginałem na zewnątrz w kierunku panelu. Wyczyściłem je spirytusem oraz wyczyściłem styki na panelu. Pomogło i skończyły się problemy.

Styki się uginają jak zakładamy panel i z czasem odkształcenie jest na tyle duże, że na dziurach mi rozłączało, aż zaniemogło.

Pozdrawiam

C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy temat przerabiałem, styki na radiu (sterczące stożki) delikatnie małym śrubokrętem

> poodginałem na zewnątrz w kierunku panelu. Wyczyściłem je spirytusem oraz wyczyściłem styki na

> panelu. Pomogło i skończyły się problemy.

> Styki się uginają jak zakładamy panel i z czasem odkształcenie jest na tyle duże, że na dziurach mi

> rozłączało, aż zaniemogło.

Posprawdzam w wolnej chwili i dam znać smile.gif

A z luźno kręcącym się pokrętłem ktoś walczył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam będzie IHMO kulka i blaszka, blaszka się zbyt mocno odgięła i "się łatwo kręci", tylko jak ten

> panel rozebrać żeby nie popsuć.

Technik to rozebrał, oczyścił, chyba coś poprawił i pokrętło chodzi lepiej.

Potestuję i zobaczymy czy na dłuższą metę poprawiło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.