Skocz do zawartości

Wybór nowego auta: Clio 4 a Fiesta.


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

> ...> Było info w internecie, że od clio 4 renault nie będzie dawało rabatów gotówkowych na clio. Może

> kiedyś zmienią zdanie.

> W Bydzi chcieli dołożyć opony zimowe.

> ...

Alle się "biją" o klienta hehe- przed chwilą dzwonił facet z renault z Bydzi. Dorzuca montaż czujników parkowania z tyłu gratis ( ja mam zapłacić niecałe 600zł za czujniki ). Na wiosnę może mi zrobić promocję na alusy hehe- już to widzę: kupiłeś, to spadaj hehe.

Niestety żonka kategorycznie już odrzuca clio 4. Czekam tylko na propozycję cenową na Nowego Forda Fiestę z innego punktu i podpisuję umowę. Jak gościu z renault usłyszał, że Fiesta ma kosztować prawie 54 tys.zł, to stwierdził, że przeciez tyle kosztuje megane i je powinienem wziąć hehe- już lecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że nie urwało. Rozumiem, że ty patrząc w lusterka zewnętrzne widzisz także to, co jest

> za samochodem?

Oczywiście. Zanim wjadę.

> Czujniki pomagają, ale nadal nic nie widzisz. Słyszałem, że można się zdziwić polegając tylko na

> czujnikach.

Pojeździsz to sie przekonasz. Od 3 lat uzytkuję i nawet ryski nie zrobiłem na zderzaku. Parkowanie tyłem w kopertę to po prostu bajka. Sam sie czasami dziwię jaki ten parktronik jest użyteczny.

> Było info w internecie, że od clio 4 renault nie będzie dawało rabatów gotówkowych na clio.

Było by dziwne gdyby już na dzień dobry spuścili majty. hehe.gif Lud sie przyzwyczaił do rabatów w Renówce. Nie będzie rabatów , nie będzie sprzedazy.

>Może

> kiedyś zmienią zdanie.

Stawiam dolary przeciwko orzechom że to będzie już niedługo.

> W Bydzi chcieli dołożyć opony zimowe.

To chyba sam dealer ze swojej marży sponsorował. Bez pomocy importera dealer nic nie zrobi wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Pojeździsz to sie przekonasz. Od 3 lat uzytkuję i nawet ryski nie zrobiłem na zderzaku. Parkowanie

> tyłem w kopertę to po prostu bajka. ...

Ja bym sobie poradził bez problemu. To żona zgłosiła veto, więc clio 4 odpadło, niestety.

> Było by dziwne gdyby już na dzień dobry spuścili majty. ...

> To chyba sam dealer ze swojej marży sponsorował. Bez pomocy importera dealer nic nie zrobi wiecej

Jak wspomniałem wcześniej- ten sam dealer oprócz opon zimowych dorzucił wczoraj darmowy montaż czujników zbliżeniowych- ja miałbym zapłacić im 600zł za czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i pali katalogowo 4 litry benzyny wiecej w mieście. IMHO jako miejskie auto nie pasuje. Za duża

> za ciężka i za dużo pali. Nowa Clio jest dość duża w środku i waży 200 kg mniej.

Mam takie samo zdanie ok.gif. Szukam auta do miasta ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Co do rozmiarów opon i felg w Fieście mk7 to na podstawie homologacji wychodzi (w tej którą

> posiadam):

> 175/65 R14 5.5Jx14H2 ET37.5

> 195/50 R15 6Jx15H2 ET47.5

> 195/60 R15 6Jx15H2 ET47.5

> 195/45 R16 6.5Jx16H2 ET41.5

> Czy może któryś z Kolegów zastosował felgi o innym ET i pasują do mk7 ?

Zapomniałeś o jeszcze jednym rozmiarze wink.gif Ja mam fabrycznie zestaw: opony 205/40 R17 na felgach 7x17 ET47.5

http://imageshack.us/photo/my-images/443/dsc07415e.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałeś o jeszcze jednym rozmiarze Ja mam fabrycznie zestaw: opony 205/40 R17 na felgach 7x17

> ET47.5

> http://imageshack.us/photo/my-images/443/dsc07415e.jpg/

Felgi bardzo ładnie się prezentują ok.gif

Co do rozmiarów to wypisałem tylko te które są w homologacji załączonej do auta. Baza rozmiarów o Twój wpis poszerzyła się ok.gif.

Z innej beczki:

Jak Fiesta zachowuje się w koleinach ?

Ja mam 195/45/16 i w koleinach ciężko mi się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Felgi bardzo ładnie się prezentują

> Co do rozmiarów to wypisałem tylko te które są w homologacji załączonej do auta. Baza rozmiarów o

> Twój wpis poszerzyła się .

> Z innej beczki:

> Jak Fiesta zachowuje się w koleinach ?

> Ja mam 195/45/16 i w koleinach ciężko mi się jeździ.

Im niższy profil tym w koleinach samochód bardziej będzie przypominać tramwaj, bo czym niższy profil tym sztywniejsza jest konstrukcja opony i stąd ten efekt. Na 205/40/17 czuć na kierownicy wszelkie koleiny, a na trochę większych nie ma mowy o prowadzeniu jedną ręką smile.gif . Nie wiem jak zachowuje się w koleinach fiesta z oponami o wyższym profilu, ale na pewno będzie spokojniejsza - tu nie brakuje osób które mogą Ci to opisać. Ogólnie zawieszenie, nawet to fabrycznie obniżone, jest raczej sprężyste niż twarde ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.