Skocz do zawartości

Nagłośnienie do Astry 3 (H)


ikul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamieniam zmienić nagłośnienie w Astrze 3.

Prosiłbym o rady osób co juz to robili.

Jakie sa wielkości oryginalnych wnęk (jakie głośniki wejdą bez przeróbek tapicerki)

czym wygłuszyć drzwi i czy warto się tym zajmować ( w punto wygłuszałem matami i jestem zadowolony ) jaka macie opinię o tych taśmach bitumicznych z castoramy -warte to czy mi to potem spłynie)

jak demontować boczki.

Radio mam oryginalne CD30 i raczej go nie będę zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wygłuszałem lanosa, nexię i nubirę, w kazdym kolejnym kupowałem więcej materiałów i powiem Ci tak: raczej maty, niż tasma z casto, taśmy wiecej zejdzie a cenowo stoja podobnie. Dawaj taśmę dekarską tylko tam, gdzie nie da rady dać maty. Drzwi własnie na maty i na taśmę. A drzwi wartoi wygłuszyc, ale zwróc też uwage na uszczelki. Moze warto wymienic/zregenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o takim komplecie Hertz DSK 165,3 przód

tylne drzwi Hertz DCX 130,3 lub Pioneer TS-G1755 (ponoć jak zastosuje dystansy to wyjdą.

Dodatkowo zamierzam wygłuszyć wszystkie drzwi (ile mat bede potrzebował na przód (maty pewnie bool 25x50) tył może maty + castorama smile.gif

Mam jeszcze do dyspozycji wzmacniacz Blaupunkta GTA 2 Special Mk II

Da sie coś z tymi moimi pomysłami poskłada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jak najbardziej na tak smile.gif

Wygłuszenie obowiązkowe, ale wykorzystałbym na drzwi wszystkie maty.

Inne cuda ewentualnie na bagażnik jeśli przewidujesz.

Na przód zestaw pokaże co potrafi pod wzmacniaczem wink.gif

Na tył nie zakładałbym niczego a suba do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisałby mi ktoś jak podłączyć taki zestaw:

Radio orginalne CD 30 przód hertz DSK 165,3 tylne drzwi Hertz DCX 130,3 lub Pioneer TS-G1755 (ponoć jak zastosuje dystansy to wyjdą.

wzmacniacz Blaupunkta GTA 2 Special Mk II

fajnie by byłlo gdyby był schemat, foto albo rady kogoś co robił to w Astrze 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę zapasów i postanowiłem coś z tego wykorzystać.

Na razie wygłuszyłem tylne drzwi,

na dniach wezne się za przednie.

Radio zostanie najprawdopodobniej firmowe :CD 30 MP3 z AUX

przód: gwizdki z Hertza + Magnaty PRO 2160

tylne drzwi: na razie seryjne ale docelowo chce tam włożyć

TS G1755 tylko musze pomyśleć nad wykonaniem odpowiedniego dystansu aby sie zmieściły.

mam do wykorzystania sub JBL i wzmacniacz BLAUPUNKT GT 2 Specjal MK II (ale nie wiem czy dam je rade wykorzystać przy tym radiu.

Później wykonam fotorelacje z moich prac (może to komuś w przyszłości sie przyda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro masz suba to zrezygnuj z tylnych drzwi jako źródła dźwięku.

> Zepsujesz tylko cały możliwy efekt.

tylko że na chwile obecną nie wiem jak podpiąć wzmacniacz z subem pod to radio ( z tego co wyklikałem to radio nie ma wyjścia na wzmacniacz i sub.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

A spotkałeś się gdzieś może z fotkami jak demontować boczki tylne w Astrze H GTC? Przód jest prosty, ale tyłu nigdzie nie idzie wypatrzeć.

No i drugie pytanie którędy puszczacie kable prądowe do wzmacniacza? Progiem? Pod samochodem jakoś? Jak wejść do środka to wiem, ale którędy dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A którym progiem idą kable fabryczne prądowe do tyłu? Lewym?

Jeśli układasz nowe okablowanie to sam wybierasz, którym co wędruje wink.gif

Zazwyczaj pewnie z główną wiązka wszystko leci progiem od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki ułożone, sygnał w prawym, + w lewym. Ze ściąganiem plastików była niezła zabawa, ale się udało.

Pytanie teraz jakie maty kupić.. Na pewno GMS, pytanie tylko które.. Tyle tych cyferek, że nie wiadomo co do czego smile.gif

EDIT

Czyli wychodzi że na pierwszy strzał idzie GMS-04 jako powłoka anty-wibracyjna. Później na to się klei GMS-022. Później zamykamy komorę blaszkami z alu i na to znów GMS-04.

Dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.